SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o to jak zacząć.

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam 24 lata i dość nieproporcjonalną budowę ciała mianowicie, wzrost 193 cm, waga 86 kg, obwody w cm:
klatka 94, talia 92 (w tym przynajmniej 7 cm tłuszczu), biodra 102, udo 62, łydka 41,5, ramię w bicepsie 32,5, kark 38. Tak to wygląda mniej więcej, zawsze byłem szczupły dodatkowo w liceum wyskoczyłem wzrostowo a później w sezonie jeździłem na rowerze po czym w zimne miesiące się obijałem i poszło mi w uda i od niezdrowej diety ostatnio przybyło mi kilka cm w pasie. Chciałbym się zabrać za siebie i wiem że muszę zwiększyć pojemność klatki, bo w badaniu spirometrycznym wszło mi że mam 73% tego co powinienem przy tym wzroście i masie ciała. W związku z tym proszę was o jakieś ćwiczenia, jedno już znalazłem w dziale ATLAS ĆWICZEŃ http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.asp#10 
do tego chcę zwiększyć barki, ramiona, plecy, kark. W pasie zlikwidować tłuszcz i pozostać na 90 cm. Natomiast poniżej pasa nie chciałbym zwiększać obwodów jedynie się wyrzeźbić, szczególnie łydki. Jakie ćwiczenia proponujecie na początek i w jakich cyklach? Mam hantle 2x7 kg, drążek rozporowy i ławeczkę bez regulacji. Czytałem, że pojemność klatki bardzo dobrze zwiększa pływanie, ale słabo pływam a jak już to stylem klasycznym. Czy pomoże jazda na rowerze ewentualnie bieganie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

domowy sposob na wieksza pupe i nogi

Następny temat

ćwiczenia do biegu na 800m

WHEY premium