SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o kettloebell 7-32

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5386

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

37

Waga

105

Wzrost

175

Dostęp do sprzętu

Cel treningowy

Dieta (przedstaw zrzut z potreningu.pl)

w domu

Stosowanie suplementy (wcześniej, aktualnie)

spadek wagi, wzrost siły

Problemy zdrowotne, przeciwwskazania medyczne, kontuzje (opis)

niskowęglowodanowa

Ograniczenia żywieniowe ze względu na zdrowie

brak

Dotychczasowa aktywność treningowa (rodzaj, czas, program treningowy)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 23
Witam wszystkich. Niedawno rozpocząłem swoją przygodę z crossfitem i teraz postanowiłem dołączyć do niego kettle (na razie jednego). Wiadomo, że jest problem najpierw z dobraniem wagi, a potem z progresją, gdyż nasz zestaw kettli powinien się powiększać. Wiem też, aby nie zawracać sobie głowy kettlami bitumicznymi albo betonowymi. Co jednak sądzicie o kettlach regulowanych. Mam tutaj na myśli wyrób firmy Girya. Cena jest niemała (450 zł), ale z drugiej strony, to koszt 2-3 kettli. Wymienne talerze umożliwiają regulację obciążenia, co 1 kg w zakresie 7-32 kg. Do tego ma wymiar turniejowy. Przy zabawie z talerzami obawiam się jednak nierównomierności obciążenia.
Czy ktoś miał z podobnym produktem do czynienia? Czy ew. problemy z rozłożeniem obciążenia mogą utrudnić jego prawidłowe wykorzystanie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Wklej foto jak mniej więcej wyglądają te ketle.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 23
Tak to wygląda. Talerze mają wagi: 1/1kg | 2/3kg | 3/2kg | 4/7kg | 5/1kg | 6/8kg | 7/3kg, co przy odpowiednim ich doborze umożliwia reglację wagi, co 1 kg (sam korpus 7 kg).







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Miałem okazję raz na takich ćwiczyć i spoko nie odczułem jakiegoś dyskomfortu ale powiem szczerze ja ketle używam od czasu do czasu więc zaglądnąć by musieli do tematu inni

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Ja również uważam, że bez problemu można na takich ćwiczyć. Jeśli nie jesteś zawodowcem to żadnej różnicy nie odczujesz, a regulacja obciążenia zawsze się przyda.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 222 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2386
Ja cwicze duzo na kettlach ale na takich nie mialem okazji cwiczyc. Widzialem je na necie ale nie cwiczylem. Osobiscie to wole tradycyjne kettle. Za cene 450zl to jak dobrze poszukasz to kupisz 4-5kettli uzywanych, zalezy jeszcze jakie ciezkie chcesz. Ja swojego 32kg kupilem za 140zl. A widzialem tez okazje za 100zl. Szukaj na olx bo tam czesto trafiaja sie dobre okazje calych zestawow uzywanych tylko najczesciej koszty wysylki bywajabardzo duzo, ale moze cos wychaczysz w swojej okolicy. Kettle 16-17,5kg zeliwne mozna wychaczyc juz od 50-70zl. A jak pochodzisz po zlomach to kupisz za smieszne pieniadze w kwocie ok 1,5zl za kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 69 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4490
Z kettlami ćwiczę już dosyć długo, ale jeszcze nie spotkałam się z takimi, o które pytasz. Wygląda to dosyć ciekawie i pomysł sam w sobie nie jest zły. Jednak wydaje mi się, że cała magia kettli polega właśnie na tym, że są takie przeskoki między nimi. Szczególnie biorąc pod uwagę taki standardowy zestaw/schemat 16-24-32 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
i znowu ja
KULKA to sprzet jednoreczny , w odróżnieniu od KETTLA ! chodzi o szerokosc uchwytu , tradycyjnym kettlem zrobsz swingi na 2 lapki , przy KULCE masz oslabiony chwyt ,trzymasz na trzy palce , przy wiekszej wadze wyrwiesz skore z najmniejszego . Mamy w klubie takie dziwadlo , ma tendencje do odkrecania przy snatchu ,
ps. idziesz w HARD STYLE inwestuj w żeliwne , zajawka na GS tylko KULKI
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywianie - zapytaj dietetyka Faftaq

Następny temat

2022 rokiem triathlonu? Nowe wyzwanie by Bzyk

WHEY premium