SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o crossfit

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5854

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

m

Wiek

18

Waga

80

Wzrost

180

Doświadczenie sportowe (wymień wszystkie uprawiane sporty od - do)

k1,siłownia

Dostęp do sprzętu

full

Cel treningowy

kondycja i siła

Dieta (przedstaw zrzut z potreningu.pl)

4000 kcal

Stosowanie suplementy (wcześniej, aktualnie)

brak

Problemy zdrowotne, przeciwwskazania medyczne, kontuzje (opis)

brak

Ograniczenia żywieniowe ze względu na zdrowie

brak

Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach: martwy ciąg, przysiad, wyciskanie leżąc, wyciskanie stojąc, wiosłowanie sztangą, podciąganie na drążku (ilość):

200,150,130,85,130, 20 razy drązek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1094
Siema ! Chciałbym zacząć trenować crossfit i mniej więcej wyrobić sobię kondycję ponieważ chodzę na k1. I mam tutaj pytanie mniej więcej wiem na czym polega crossfit, ćwiczenia bez praktycznie żadnej przerwy itp. ogolnie masakra z tego co widziałem u kumpla. Ale mam tutaj najważniejsze pytanie do was, jak to jest, że te chłopy z crossfitu tyle biorą na ten podrzut, właśnie też chciałbym rwać duże cieżary, ale kompletnie nie wiem jak to trenować, ponieważ jak można wyrobić taką siłe na cwiczeniach praktycznie bez żadnej przerwy, czyli co muszę zapakować mega ciężar na sztangę i podnosić ją co kolejny obwod ? Jak to jest panowie prosze pomożcie mi. :)
Z góry dzięki i pozdrawiam !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
Pierwsza podstawowa rzecz, to musisz sobie uświadomić, że oni mają zbudowaną solidną podstawę w sportach siłowych i zrobienie wyników jak "oni" od razu lub w okresie roku czasu jest niezmożliwe.
Na sam początek zacząłbym od podstawowego planu siłowego, może być 5/3/1 wendlera + ćwiczenia pomocnicze, a na zakończenie jakiś WOD, który podbije tętno. Podejście do tego to tematu to:
- sprawdzenie mobilności czy posiadasz poprawną w każdym stawie, jeżeli nie trzeba ją wypracować odpowiednimi ćwiczeniami (mobilitywod)
- jeżeli mobilność jest, nauczenie się poprawnej techniki, bez techniki nie uda Ci się wykonać efektywnie i bez uszczerbka na zdrowiu wielu ćwiczeń
- siła, musisz mieć odpowiednią siłę (nabudowaną latami treningów) przy poprawnej technice
- powtarzalaność, czyli przy odpowiednim ciężarze musisz umieć idealnie wykonywać powtórzenia ćwiczeń
- intensywność, gdy wszystko powyrzej jest spełnione dodajesz intensywność

To proces żmudny i długi, nie oczekuj mega wyników zaraz po starcie, na to wszystko pracuje się latami. Bądź cierpliwy i skupulatny.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
No ja myślę, że jeżeli ktoś podnosi 200 kg w mc, to ćwiczył już jakiś czas i 5/3/1 nie jest mu do crossfitu potrzebne.

Pytanie, autorze wątku, co jest Twoim punktem odniesienia- jeśli czołówka cf, to ludzie mają porządny warsztat dwubojowy plus lecą grubo na koksie. (no niestety święty mikołaj nie istnieje). Jeżeli "dużo" to dla Ciebie 100-130 kg w podrzucie, to jest to do zrobienia naturalnie, tylko trzeba poświęcić kilka sesji w tygodniu na naukę ruchu (nie w formie interwałów) i ćwiczenia asystujące.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2015-03-04 17:30:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
Pandarek
No ja myślę, że jeżeli ktoś podnosi 200 kg w mc, to ćwiczył już jakiś czas i 5/3/1 nie jest mu do crossfitu potrzebne.

Pytanie, autorze wątku, co jest Twoim punktem odniesienia- jeśli czołówka cf, to ludzie mają porządny warsztat dwubojowy plus lecą grubo na koksie. (no niestety święty mikołaj nie istnieje). Jeżeli "dużo" to dla Ciebie 100-130 kg w podrzucie, to jest to do zrobienia naturalnie, tylko trzeba poświęcić kilka sesji w tygodniu na naukę ruchu (nie w formie interwałów) i ćwiczenia asystujące.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2015-03-04 17:30:09


Nie patrzyłem na ankietę, pisałem od ręki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1094
Panowie ja wiem, że ludzie z czołówki ćwiczą długi czas. Tak 130 w podrzucie, byłbym zadowolony z takiego wyniku, nigdy nie robiłem podrzutu i chciałbym zacząć go robić :) Ćwiczyłem na siłowni 3 lata i mniej więcej mam wyrobioną już jakąś siłę, żeby zacząć robić crossfit. Tylko stąd moje pytanie czy tą ową siłę robi się na crossficie ? Bo jeśli muszą być jakieś odrębne treningi dwubojowe to Sobie odpuszczę już ten podrzut i zacznę robić normalny crossfit pod wytrzymałość. Po prostu jestem ciekaw czy na takim treningu dość mocno wydolnościowym mógłbym wyrobić taką siłę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Ciężej wyrobić technikę, niż siłę, bo jak siadasz 150 kg z tyłu to już masz teoretycznie siły na 115-120 w podrzucie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1094
Spokojnie ja zacznę od małych ciężarow na początek, tylko interesuje mnie to czy jakbym miał trenować ten podrzut to czy robić bo podczas treningow crossfit czy wybrać odrębne dni :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Ale sam podrzut, bez rwania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1094
Podrzut z rwaniem oczywiście :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1094
Lub clean&jerk :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
clean&jerk to podrzut... Im częściej, tym lepiej. W wodach nie unikaj ćwiczeń dynamicznych (jeśli jest na sali ktoś, kto to skontroluje) + poświęć osobne dni na normalne treningi poprawiające technikę. Ew wod rób po/przed ciągami/przysiadami itd.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hej. teraz mozecie się wykazac. podejme wyzwanie czekam Panowie

Następny temat

Dziennik IRONcrossMEN

WHEY premium