SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o Zapasy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4486

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
Witam, mam dość nietypowe pytanie. Czy w wieku 23lat zaczynając trenować zapasy i tak za 5/6lat jest jakakolwiek szansa na zawodowstwo? chodzi o mistrzostwa europy itd. Mam okolo 165cm w kategorii bym był 66kg. (dodam że nie jest tak że nagle wyjdę z przed komputera i zacznę ćwiczyć, tylko ja mam już kilkuletni staż na siłowni więc siły trochę jest.)

1.Jak myślicie/znacie jakiegoś zapaśnika późno zaczynającego?

2.Macie linki lub napiszecie rady jaki obrać trening na siłowni (split czy fwb macie jakiś plan opisany?)itd rozciąganie/ może znacie kogoś na yt który tłumaczy dobre techniki.

3. Czy z tym wiekiem zainteresuje się ktoś by wziąć mnie pod opiekę (trener) oraz czy dużo trzeba płacić. (w jakim mieście najlepiej? bo nie w każdym przyjmą.)

4. W zapasach trzeba mieć doskonałą wytrzymałość/siłę i technikę, czyli plan treningowy pod siłę i wytrzymałość czy mieszać raz silę/ raz objętościowy.

Będę wdzięczny za wasze wypowiedzi, a jeszcze bardziej jeżeli macie może linki do planu zawodowego zapaśnika itd... Pozdrawiam!


Zmieniony przez - vAsher w dniu 2017-12-27 19:06:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
Proponuję jeszcze co weekend maraton przebiec. Dobrze robi na kondycję. Ewentualnie triatlon


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-01-07 22:55:45
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Witaj,
ciężko mi odpowiedzieć na twoje pytania, ale najlepszą odpowiedź dostaniesz jak się zgłosisz po prostu do klubu
Zgłoś się, zapisz się i działaj. Trener Cię poprowadzi. Co do klubu to też kwestia z tego skąd jesteś.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Nie lepiej sobie określać krótkoterminowe cele ? I oczywiście bardziej realistyczne. Nie każdemu jest pisane być zawodowcem, ale amator też może mieć dużo radości z uprawiania jakiejś dyscypliny.
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
Ale to jest pytanie, czy by to było wykonalne oraz jaki trening na zapasy, fbw? ;d (są na sfd jakieś poradniki w sztukach walki?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Pewnie wszystko jest wykonalne jeśli jesteś talentem
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
Zapasy to sport amatorski a nie zawodowy, nie ma zawodowego zapaśnika, no chyba że chcesz być wrestlerem, czyli panem który w skórzanych gaciach skacze po ringu i udaje że walczy.

Po 23 roku życia to jest się seniorem i się startuje w zawodach dla seniorów - nie wiem czy dasz radę gościom trenującym od 8 roku życia. Pozostawać Ci mogą zawody międzyklubowe czy jakieś lokalne puchary, zawody okolicznościowe, akademickie itd. Zapasy to sport olimpijski, pogódź się że w klubie będziesz rywalizować z kocurami którzy ćwiczą po kilkanaście lat

W zapasach musisz mieć zręczność małpy i siłę słonia. Umiesz zrobić gwiazdę, rundaka, salto? Albo chociaż mostek ze stójki? Szpagat? Biegasz interwały, jesteś w stanie zrobić trening obwodowy na kilka-kilkanaście stacji po 30 sec pracy?

k***a, stary, co to znaczy TRENER WEŹMIE MNIE POD OPIEKĘ? Jak znajdziesz klub w którym przyjmują też dorosłych to płacisz i chodzisz na zajęcia. Poszukaj lokalnych UKS-ów, użyj Google, masz w końcu te 23 lata, skąd my mamy wiedzieć z jakiego rejonu Polski jesteś? No weź nie osłabiaj

https://www.sfd.pl/DZIENNIK!-t1137149.html - przeczytaj sobie dziennik tego gościa, popatrz jakie treningi robi, pomyśl czy masz podobną wydolność

Z reguły najłatwiej iść na zapasy do sekcji MMA - tam się poduczysz stylu wolnego, ale z sekcjami stricte pod zapasy dla dorosłych może być ciężko, zwłaszcza jeśli jesteś z jakiegoś piździejewa

Ogólnie zapaśniczy w sezonie katują obwodówki w gargantuicznych ilościach i biegają - w gargantuicznych ilościach. Dużo akrobatyki, gimnastyki, lin

Trening stricte siłowy - czyli split bądź FBW to raczej off season

Ps. Mistrzowie Europy ćwiczą więcej niż 5-6 lat. A kulturystyczna siłownia nijak nie ma się do treningu zapaśniczego. Żeś akurat wybrał sobie chyba najbardziej wydolnościowy sport walki jaki tylko może być


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2017-12-28 10:27:59

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2017-12-28 10:29:49
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
Gats 2
Zapasy to sport amatorski a nie zawodowy, nie ma zawodowego zapaśnika, no chyba że chcesz być wrestlerem, czyli panem który w skórzanych gaciach skacze po ringu i udaje że walczy.

Po 23 roku życia to jest się seniorem i się startuje w zawodach dla seniorów - nie wiem czy dasz radę gościom trenującym od 8 roku życia. Pozostawać Ci mogą zawody międzyklubowe czy jakieś lokalne puchary, zawody okolicznościowe, akademickie itd. Zapasy to sport olimpijski, pogódź się że w klubie będziesz rywalizować z kocurami którzy ćwiczą po kilkanaście lat

W zapasach musisz mieć zręczność małpy i siłę słonia. Umiesz zrobić gwiazdę, rundaka, salto? Albo chociaż mostek ze stójki? Szpagat? Biegasz interwały, jesteś w stanie zrobić trening obwodowy na kilka-kilkanaście stacji po 30 sec pracy?

k***a, stary, co to znaczy TRENER WEŹMIE MNIE POD OPIEKĘ? Jak znajdziesz klub w którym przyjmują też dorosłych to płacisz i chodzisz na zajęcia. Poszukaj lokalnych UKS-ów, użyj Google, masz w końcu te 23 lata, skąd my mamy wiedzieć z jakiego rejonu Polski jesteś? No weź nie osłabiaj

https://www.sfd.pl/DZIENNIK!-t1137149.html - przeczytaj sobie dziennik tego gościa, popatrz jakie treningi robi, pomyśl czy masz podobną wydolność

Z reguły najłatwiej iść na zapasy do sekcji MMA - tam się poduczysz stylu wolnego, ale z sekcjami stricte pod zapasy dla dorosłych może być ciężko, zwłaszcza jeśli jesteś z jakiegoś piździejewa

Ogólnie zapaśniczy w sezonie katują obwodówki w gargantuicznych ilościach i biegają - w gargantuicznych ilościach. Dużo akrobatyki, gimnastyki, lin

Trening stricte siłowy - czyli split bądź FBW to raczej off season

Ps. Mistrzowie Europy ćwiczą więcej niż 5-6 lat. A kulturystyczna siłownia nijak nie ma się do treningu zapaśniczego. Żeś akurat wybrał sobie chyba najbardziej wydolnościowy sport walki jaki tylko może być



Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2017-12-28 10:27:59

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2017-12-28 10:29:49


O taką wypowiedz mi chodziło, dlaczego akurat zapasy wybrałem? ponieważ kierowałem się swoimi warunkami wzrost itd , oraz zapasy są bardziej bezpieczne od boksu. Chyba ze znasz inny sport gdzie można zajść wysoko z niskim wzrostem oraz mieć na uwadze jakiekolwiek bezpieczeństwo i rozpoczynać dość późno dyscyplinę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
Wszystkie inne chwytane sporty walki - bjj, judo, sambo - o ile masz w okolicy dobre sekcje powyższych. Wzrost akurat to nie wszystko - dobrze mieć krótkie nogi, długi tułów, być k****sko silnym i wygimnastykowanym. Byś sobie pooglądał na YT jak niskich jest wielu judoków - tylko siłowo i kondycyjnie mogą zajechać goryla. O podatności na urazy nie wspominając, bo to też kwestia uwarunkowań wrodzonych
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
Gats 2
Wszystkie inne chwytane sporty walki - bjj, judo, sambo - o ile masz w okolicy dobre sekcje powyższych. Wzrost akurat to nie wszystko - dobrze mieć krótkie nogi, długi tułów, być k****sko silnym i wygimnastykowanym. Byś sobie pooglądał na YT jak niskich jest wielu judoków - tylko siłowo i kondycyjnie mogą zajechać goryla. O podatności na urazy nie wspominając, bo to też kwestia uwarunkowań wrodzonych


Zainteresowało mnie judo po tych filmikach na yt, widzę z twoich wypowiedzi że znasz się na tym sporcie. Mam do ciebie parę pytań, powtórzę się jeszcze raz, ale chce dojść w sporcie daleko i się poświecić względem niego. Czy w wieku 23lat zaczynając trenowanie w klubie judo i tak z 5/6lat jest jakakolwiek szansa na to by już jeździć na zawody międzynarodowe? czy jednak tu trzeba już 10/15lat doświadczenia. Pytanie drugie, będę rozpisywał itd treningi judo rozciąganie,siłownia itd może znasz jakiegoś forumowicza lub kogoś kto wstawił plan itd, wiem ze dałeś link do jednego sportowca, ale może jeszcze kogoś polecisz? oraz czy jak ułożę plan pod judo czy mi go ocenisz jak wstawię w tym temacie, z góry dzięki.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
Nie, nie masz żadnych szans na międzynarodowe po 5-6 latach. Jakichkolwiek. Lokalne międzyklubowe zawody - tak, owszem. Ale nie z seniorami jakiegokolwiek sportu olimpijskiego którzy mając 17 lat mają za sobą po kilkanaście zawodów. Kilkanaście, wieku nastu lat. A starsi są po prostu straszni - lata doświadczeń jednak coś ze sobą niosą

Na Twoim miejscu poszedłbym w BJJ - większa szansa że się wybijesz. No i będziesz miał też zajęcia w stójce z no-gi - takie zapasy. No i w BJJ znajdziesz bez problemu sekcję w swojej okolicy, kadra na wysokim poziomie z reguły jest w tym sporcie więc sobie poradzisz.

Co do treningów - piździliard rozpisek jest na forum, gotowców poszukaj w dziale SZTUKI WALKI:
https://www.sfd.pl/Trenujesz_Szukasz_PLANU_Zajrzyj_TUTAJ!!!-t889338.html
https://www.sfd.pl/Kondycja,Szybkość_i_Siła_w_Sportach_walki.-t598875.html


http://www.body-factory.pl/showthread.php?18522-JARHEAD-BLOG-bjj-sztanga - ot, dziennik ćwiczącego, zwykłego człowieka, a nie mistrza




Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2017-12-28 21:34:25
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
Gats 2
Nie, nie masz żadnych szans na międzynarodowe po 5-6 latach. Jakichkolwiek. Lokalne międzyklubowe zawody - tak, owszem. Ale nie z seniorami jakiegokolwiek sportu olimpijskiego którzy mając 17 lat mają za sobą po kilkanaście zawodów. Kilkanaście, wieku nastu lat. A starsi są po prostu straszni - lata doświadczeń jednak coś ze sobą niosą

Na Twoim miejscu poszedłbym w BJJ - większa szansa że się wybijesz. No i będziesz miał też zajęcia w stójce z no-gi - takie zapasy. No i w BJJ znajdziesz bez problemu sekcję w swojej okolicy, kadra na wysokim poziomie z reguły jest w tym sporcie więc sobie poradzisz.

Co do treningów - piździliard rozpisek jest na forum, gotowców poszukaj w dziale SZTUKI WALKI:
https://www.sfd.pl/Trenujesz_Szukasz_PLANU_Zajrzyj_TUTAJ!!!-t889338.html
https://www.sfd.pl/Kondycja,Szybkość_i_Siła_w_Sportach_walki.-t598875.html


http://www.body-factory.pl/showthread.php?18522-JARHEAD-BLOG-bjj-sztanga - ot, dziennik ćwiczącego, zwykłego człowieka, a nie mistrza





Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2017-12-28 21:34:25


A gdybym ćwiczył na 100% każdego dnia, pełen determinacji to i tak w judo bym nic nie osiągnął po paru/paręnastu latach? w sumie mam 20 lat napisałem ze 23, bo gdy bede mial 23 sie wyprowadzam itd i wtedy będę miał możliwość trenowania np judo w klubie, a tak to na wlaną rękę treningi mogę mieć. Lub nie judo to może coś innego może znasz jeszcze jakąś dyscyplinę gdzie można się wybić na skalę międzynarodową, myślę że bjj jednak nie dla mnie, pytanie mam jeszcze jedno dlaczego uważasz że w bjj jest większa szansa na wybicie się? z góry dzięki za odpowiedzi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan push pull 4 dni w tyg do oceny

Następny temat

Trening na redukcji

WHEY premium