SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o Steak

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wie ktos jak przyrzadzic dobry stek wolowy? Z jakiej czesci najlepiej.

Chodzi mi by byl soczysty jak w dobrych restauracjach a nie jak podeszwa czyli tak jak mi to wychodzi.

Za odpowiedzi serdecznie dziekuje .

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
jak steka to braising steak tylko (antrykot) wersja kulturystyczna to kupujesz stek myjesz czekasz az przeschnie przyprawiasz czym lubisz smarujesz oliwa z 2 stron i zawijasz w folie na godzine potem na grilu 6-8 min z kazdej strony zalezy jaki lubisz

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
no właśnie

Bo ja jak smażyłem normalnie to porażka , jak kupowałem w całości wołowinę teraz proszę w sklepie żeby mi zmielili jak na tatar
I gotuje bo póki co wszystko jak leci to podeszwa od buta.
Raz spróbowałem kotleciki z tego mielonego miesa zrobić to też nie halo górna cześć i dolna podsmażona a środek surowy
Słyszałem też że nie można solić wtedy bardziej soczysty się robi ale póki co przyłączam się do pytania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1669
Ja kupuje wołowinę z udća. Uzywam teflonu, mięso tłuczkiem tłukę na dość cienki placuszek, obtaczam w przyprawach i smażę przez około 8 minut na obu stronach na poziomie grzania 2. Mam elekryczną kuchenkę więc jest to odpowiednik 2/3 maksymalnej mocy. Jest soczysty i nie gumowaty.

Jest lepiej niż było. Będzie lepiej niż jest.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 200 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7246
Gregor najlepiej oczywiście z polędwicy, można też antrykot, rozbatel, rostbef. Co do polędwicy to najlepiej smażyć krótko na grillu w wysokiej temperaturze. Zależy jakie mięso lubisz od krwistego do dobrze wypieczonego, chociaż ja uważam, że polędwica powinna być różowa w środku (ok 4-6 minut z każdej strony). Co do pozostałych części mięsa to 6-10 minut z każdej strony i dociskając mięso do grilla sprawdzasz czy juz jest ok

Mięso posól dopiero na talerzu i nie używaj marynat, przypraw w których jest sól bo mięso twardnieje

Zmieniony przez - BadBoyPB w dniu 2009-12-17 15:30:22

Zmieniony przez - BadBoyPB w dniu 2009-12-17 15:32:45

Vide Cui Fide

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
udziec jest ok, lekko przyprawiacie np kucharkiem i wrzucacie na patelnie.
to ile czasu trzymac to kwestia czy wolicie krwisty czy dobrze upieczony, jak dla mnie krwisty wymiata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
w0jt Dana White
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 13762 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93464
Na dobry stek to tylko polędwica

Business as usual

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mieso to najmniejszy problem. bo moge kupic najlepsze tylko cala tajemnica w reszcie jak to zrobic by smakowal jak w restauracji. A slyszalem ze jakis specjalny piec jest do tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 200 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7246
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 28924 Napisanych postów 62550 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 900876
w Polsce bardzo ciezko kupic dobre mieso na steka.mieso w ogolnej sprzedazy pochodzi od odmian krow ktorych mieso nie nadaje sie do stekow bo jest twarde jak wół trzeba poszukac specjalnych odmian miesa ktore w u nas ciezko dostac.ktos juz o tym wspominal ze we wloszech jadl steki i roplywaly sie w ustach a co by nie robil z rodzimego miesa wychodzila zawsze podeszwa.moj brachol to potwierdza lubi steki i w polsce nigdy nie jadl takiego jak w irlandi czy hiszpani.
mozliwe ze najlepsze restauracje sprowadzaja mieso specjalnych odmian krow ktore idealnia nadaje sie do stekow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6026
Mam ten sam problem - klnę za każdym razem jak matka zrobi steka bo jest tak suchy że aż żal... sam próbowałem też zrobić i nie wyszło :S
Co do tego linku... no napewno z taką ilością tłuszczu to nie będzie suchy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
mi robila siostra z udzca na 2 wersje, mocno spieczony(twardy) i krwisty(miekki) i nie bylo zadnych problemow
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sałata z kurczakiem

Wiecej