SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o Sambo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3183

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 290 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20618
Mam pytanie: czy w Sambo są duszenia? Pytam bo spotkałem się ostatnio z dwiema różnymi odpowiedziami. Jak jest naprawdę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
siema Gumiś. Jak tam mykasz jeszcze na średniozaw. grupe na Karową? Ja z braku drugiego terminu musiałem pozostać przy początkującej.
ps. tu coś piszą o Sambo ale nie wczytywałem się dokładnie http://www.sambo.pl/sambosystem.htm
pzdr.

na dworze i w duszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 290 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20618
Siema Natolin. Jak chcesz to przychodź na średnią, jest tyle osób że nikt Cię nie sprawdzi czy chodzisz raz czy więcej razy w tygodniu. Poza tym wydaje mi się że to była taka ściema, chodziło o to żeby na sali zmniejszyła się liczba ćwiczących (pamiętasz chyba pierwsze treningi) i żeby zostali tylko ci co chcą trenować a nie się obijać. A poza tym jak nie masz czasu na drugi trening grupy średniej to było mówione że od biedy na drugi trening możesz chodzić na początkującą.
A co do Sambo to nie znalazłem na tej stronie nic o duszeniach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak ćwiczyłem z B.Mendakiem to co rusz byłem duszony jak cholera.
PZDR.

adamw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 904 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6674
Gumis tak jak mowilem na treningu:
ILLEGAL HOLDS IN SPORT SAMBO

Holds not permitted in Sambo include:

1. bending arms behind back (hammerlock or chicken wing);
2. submission on shoulder, wrist, neck, fingers or toes;
3. gripping the mat or the opponent below the belt or inside the sleeve;
4. pressure to the face;
5. twisting or squeezing the opponent's head;
6. punching or slapping;
7. driving the opponent's head into the mat;
8. standing or throwing submission holds;
9. gouging;
10. strangling or choking holds.

strona: http://www.rus-sambo.com


Pozdro

KdH/BJJ/WWA

KdH/BJJ/WWA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
To prawie Judo, ktore zamienilo duszenia na leglocki, ale zachowalo reszte ograniczen (nacisk na twarz itd). Nie mozna klucza i kimury (co w judo mozna).
Jednym slowem niezla lipa.

Niech mnie ktos wyprowadzi z bledu

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4447 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
nie nazwałbym sambo "lipą".
wg mnie to dobry system. dużo dźwigni na nogi, rozbudowana stójka.
brakuje w nim walki gardą, pozycjami.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trudno jest mi dyskutować na temat podobienstwa czy nie do czegokolwiek.
Wiem tylko , że ludzie uczący się w Sambo System Polska mają bardzo wszechstronny trening a nauczyciele nie trzymają się reguły : jak coś jest nie z naszej sztuki to choćby było dobre - nie będziecie tego ćwiczyć.
"Lipą" może nazwać sambo ktoś kto ma blade pojęcie o systemie i jego założeniach.
PZDR

adamw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
Sprostowanie, chodzilo mi o walke sportowa. Za duzo organiczen.

Sambo ogolnie jest spoko. Bede sie musial przejsc do SSP i sobie powalczyc.

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przychodź! Teraz ćwiczą na Legii , jest do pięciu treningów tygodniowo , kick-boxing , sambo bojowe . Ponoć od przyszłego roku ma - jako uzupełnienie - być dołączony boks tajski.
Ja narazie nie ćwiczę bo na treningu złamałem szyjkę łopatki.
Ogólnie zachęcam , bardzo sympatyczni ludzie , żadnych popaprańców.
PZDR.

adamw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak połamac deske?

Następny temat

JUDO - historia i założenia

Wiecej