SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Pytanie na temat twarogu i miodu

Wysłana -
Witam. Otóż jestem obecnie na etapie "zbijania wagi" i chciałem się zapytać, czy miód jest dobry, jeżeli tak, to jaki? Chciałem się zapytać czy z miodem (oczywiście jeżeli można go używać) można na śniadanko sobie zjeść twaróg pół-tłusty (wybieram ten, bo inne mi nie wchodzą).
I z czym polecacie twaróg wcinać na śniadanko?
Pozdrawiam
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Moim zdaniem nie ma nic zlego w dodaniu, powiedzmy lyzki ,miodu do twarogu, jesli bardzo Ci smakuje. Natomiast mi osobiscie na redukcji chyba szkoda by bylo kalorii przeznaczac na miod i wolalabym dodac owocow - banana, mrozonych jagodowych, jablko czy cokolwiek co lubisz.

Ja bym zjadla twarog wymieszany wlasnie z owocami, orzechami , wiorkami kokosowymi. W dziale sa tez fajne przepisy na placki np. placki twarogowe od melo.
Wysłana -
Chyba tak właśnie zrobię, że odpuszczę sobie ten miód, a owoców dodam, albo jakiś warzywek.
Wysłana -
możesz zrobić na słodko lub na słono/ostro
Wysłana -
@lodzianin1 a podasz mi jakieś przepisy na słono/ ostry?
Wysłana -
cały dział kuchnia stoi otworem z przepisami na śniadania :) ja też uwielbiam twaróg i walczę sam ze sobą, żeby nie jeść go 5 razy dziennie, ale na śniadanko najbardziej polecałbym serniczki/omlety twarogowe - są też w dziale :)
Wysłana -
Na pewno zerknę :D
Wysłana -
Miód to prawie czysta forma cukrów prostych.
Wysłana -
nie musisz rezygnować z miodu, miód to samo zdrowie - tylko w głową
a co do twarogu,
ostatnio nie miałem nic ciekawego w lodowce i zrobiłem z papryką konserwową, oliwkami i olejem lnianym (+ pieprz, sól, papryczka chili) - smak petarda :) po wsunięciu jednej kostki poszła druga i dalej było mi mało
polecam też z awokado + tuńczyk + jajko na miękko + przyprawy
Twaróg można przyrządzać na dziesiątki sposobów, ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia - Nie bój się eksperymentować, troche wyobraźni i do dzieła

Zmieniony przez - knur____ w dniu 2018-04-02 13:10:39
Wysłana -
Miód spożywany regularnie to nie jest zdrowie. Przy spożywaniu regularnym ujawniają się negatywne skutki podaży fruktozy, która stanowi prawie 50% masy miodu i do tego nie jest buforowana przez żadne włókna pokarmowe jak w owocach. Spożywany okazjonalnie może być korzystny ze względu na aktywność enzymatyczną.
Miód to nie jest magiczne źródło słodkości. Składa się z takich samych cukrów jak inne produkty węglowodanowe.

Zmieniony przez - CarbonBasedLifeforms w dniu 2018-04-02 13:11:45
Wysłana -
Twarog jedz okazjonalnie, nabiał jest mało wartościowy
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź