SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie dotyczące mojego marzenia...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1697

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2039
Siemanko, otóż mam pytanie...

Czy mam szanse zostać zawodowym sprinterem/ zostać powołany na olimpiade?

Chodzi mi oto, iż nie trenuje pod sprinty, czy jest możliwe bym osiagnął w sprincie wyniki światowe, gdybym przez dwa lata schudł z tluszczu/ zbudował większą masę mięsniową i po tych dwóch/trzech latach zapisał się do klubu atletycznego i trenował pod sprinty? Wiem że sportowcy na skalę śiatową zaczynają od bardzo młodego wieku dlatego osiągają efekty, ale każdy czlowiek osiąga limit na 100m ok 10sec lekko schodzą tylko najlepsi np Bolt, więc gdybym cięzko trenował miałbym szansę zostać owym sprinterem na skalę światową? chodzi mi olimpiade ktora odbedzie sie w 2024roku. czyli okolo 7 lat ( jezeli nie ta to jeszcze nastepną za 11lat ) mojeg przygotowania w tym 3 lata schudnięcie z tłuszczu zarazem zwiększając masę mięsniowa poprzez trening silowy oraz interwaly.

Drugie pytanie, jakie polecacie treningi lub jak powinien wyglądać trening sprintera mierzącego w szczyt.

Pewnie pomyślicie czytając mojego posta, ze koleś ma bujną wyobraźnie, ale czy miałbym jaką-kolwiek szanse? wiem że piszę w złym dziale posta, ale chyba nie ma tu gdzie wstawić, a potrzebuje porady choć moim zdaniem ciężka determinacja i ciężkie trening sprawią by niemożliwe było możliwym, to osiągnięcie jest moim marzeniem oraz celem w życiu, proszę o odpowiedzi, nawet te, w których napiszecie ze nie mam szans... ( dodam iż wiem co to cięzkie treningi kiedyś bralem udzialy w mistrzostwach polski w wyciskaniu sztangi, dwa razy na podium się znalazłem ) moja obecna kondycja jest średnia, jestem gotów wiele poświęcić by zdobyć cel, oraz dodam ze nie pale/ nie pije i tego nie będę robił, mam lat 20. Co sądzicie? Oraz przepraszam że zły dział, ale nie mam kogo się doradzić, z góry dzięki!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
1 Nie widzę tego jakos, zobacz ile osób w Polsce trenuje sprinty i ile z nich osiąga dobre wyniki.
2 Jaki trening to juz zależy od zawodnika i trenerów którzy się nim opiekują
3 Na forum jest pełno treningów dla sprinterów.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30603 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270679
GłodnySukcesu


ale każdy czlowiek osiąga limit na 100m ok 10sec lekko


z reguły nie pisze w tym dziale,ale do tego musiałem się odnieśc.
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego co wypisujesz....każdy osiaga limit 10s. na 100m lekko? Chłopie,oficjalny rekord Polski niepobity od ponad 30 lat to równo 10sek....żaden Polak nigdy nie zszedł ponizej 10sek.(de facto Marian Woronin jako jedyny raz zszedł ponizej 10sek). W samej Europie będzie moze z 15 osób które pobiegły poniżej 10sek a Ty piszesz ze to osiagalne dla każdego? Chyba pozostanie Ci marzyć dalej...


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2017-05-08 09:22:10

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347407
A jaki masz aktualnie czas na 100m ?

Warto mieć jakieś cele ale Twoje są chyba trochę zbyt górnolotne.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2039
QUEBLO
GłodnySukcesu


ale każdy czlowiek osiąga limit na 100m ok 10sec lekko


z reguły nie pisze w tym dziale,ale do tego musiałem się odnieśc.
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego co wypisujesz....każdy osiaga limit 10s. na 100m lekko? Chłopie,oficjalny rekord Polski niepobity od ponad 30 lat to równo 10sek....żaden Polak nigdy nie zszedł ponizej 10sek.(de facto Marian Woronin jako jedyny raz zszedł ponizej 10sek). W samej Europie będzie moze z 15 osób które pobiegły poniżej 10sek a Ty piszesz ze to osiagalne dla każdego? Chyba pozostanie Ci marzyć dalej...




Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2017-05-08 09:22:10



Nie chodziło mi że każdy, chodziło mi o limit jaki mają ci najlepsi że do pewnego stopnia dochodzą i zaczyna się ściana


Zmieniony przez - GłodnySukcesu w dniu 2017-05-08 10:21:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2039
ronie220
A jaki masz aktualnie czas na 100m ?

Warto mieć jakieś cele ale Twoje są chyba trochę zbyt górnolotne.



Cza na 100m mam ok. 13 sec

Dlatego napisałem ze to jest moje marzenie, no nic przez dwa lata zredukuje tluszcz i zbuduje większą mase mięśniową i będę miał możliwość zapisania się do klubu atletycznego, to zobacze wtedy co mi powiedzą ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347407
To pracuj. Ale warto byś określał sobie bardziej realistyczne cele, np. zejście do 12 sekund. Wtedy się nie zniechęcisz.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Tak, marzyc zawsze można -ile ja miałem marzeń:)- 13s na sto m. to nie za bogato... jednak jeśli jesteś bardzo młody, nigdy nie trenowales w ten sposob to może jednak objawić jeszcze się ten talent w Tobie... często tak bywa, że zainteresowania, marzenia ida niejako w parze z uzdolnieniami wiec kto wie...


Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2017-05-09 20:59:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ile masz lat.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Usunięty przez apokalipsa za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 113 Wiek 49 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6490
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Operacja w Tajlandii??

>>> Maszeruj albo giń <<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja

Następny temat

Pytanie o plan treningowy - Redukcja

WHEY premium