SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie dot. treningu w domu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3915

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 856
Witam
Jestem nowy na forum i chciałem się przywitać, nie jestem jakimś ekspertem w sztukach czy sportach walki, ale mimo to myślę że miło spędze tu czas.
Przechodząc do pytania...
Staram się ćwiczyć w domu. Na razie tylko pompki zanim zapiszę się na jakieś K1 czy MT. I mam kilka dość poważnych problemów z tym treningiem. Mianowicie robię je już prawie rok, a postępy są znikome, albo wręcz zerowe. Wykonuję je tym programem 100 pompek. I problem leży w tym że pomimo tego że robię je dokładnie, powoli, ostrożnie i w sposób prawidłowy, po dojściu do określonej liczby nie mogę jej przekroczyć. Żeby wam to udowodnić powiem że robię je już prawie rok, a robię serię 6-10. Tak dobrze czytacie od 6 do 10 pompek w rok (!). I nie mam pojęcia dlaczego nie robię postępów. Pamiętam o regeneracji. ( Co trzeci dzień przerwa co najmniej dwa dni) Od strony technicznej powiem, że po zrobieniu określonej ilości np 6 pompek i minuta przerwy, potem 7 znowu przerwa, znów 6 i minuta itd, a przy czwartej takiej "serii" po chyba 2 lub 3 pompkach ciężko mi się oddycha, robi się duszno i pomimo tego że wiem że jeszcze z 5 bym zrobił to upadam na ziemię. Czy to jakieś problemy z płucami? Sercem? Jeszcze zapomniałem dodać że przed każdym treningiem rozgrzewka obowiązkowo. I piję dużo wody przed, w trakcie i po "treningu".
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
makiuu


masz podobne warunki fizyczne do mnie (a przynajmniej BMI) dlatego zapytam , co stosujesz na siłe
blizsze Ci są cwiczenia z sztangami czy bardziej c ciezarem ciala

Pompki, przysiady, brzuszki i odgięcia z obciążeniami, marsz z workiem bułgarskim, drążek, podciąganie na rękawach judogi, wyciskanie gryfu, brzuszki na kółku, rzuty piłką lekarską, noszenie partnera, skoki z ławeczki wzwyż i w dal. I jeszcze kilkanaście innych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 52 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2873
Twoj problem jest dosyc dziwny, ile wazysz?
wiek?


Zmieniony przez - DamianUsa w dniu 2/11/2018 5:07:46 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 856
175 cm wzrostu, 60 kg wagi, 16 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 52 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2873
Moze po prostu za wczesnie mowisz " nie dam rady wiecej"? Dla mnie jest to dziwne, ze po znikomej ilosci pompek w serii "odpadasz przy 4 serii. Poczekaj na wypowiedz doswiadczonych ludzi z forum bo ja na razie sie ucze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Olej plany 100 pompek, przysiadów czy podciągnięć, do niczego to nie potrzebne, jak się źle czujesz to ewidentnie coś nie tak ze zdrowiem.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
chcesz się bić czy startować w zawodach kto zrobi więcej pompek?
co do problemów z organami to do lekarza idź, niech w razie czego sprawdzi.
robisz cardio? siedzący tryb życia?
możliwe że przetrenowanie jak walisz te same mięśnie cały czas 5 razy w tygodniu
to że robisz pompki dokładnie, powoli, ostrożnie i w sposób prawidłowy nie pomaga w zwiększeniu ich liczby a wręcz przeszkadza, lepiej robić je dynamiczne


Zmieniony przez - Mateusz4949 w dniu 2018-02-11 18:30:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 856
Serio? Dzięki za radę. Robiłem je powoli, bo wyczytałem to na jakiś stronach w necie. Przynajmniej wiem gdzie teraz nie czytać :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
powoli nie ma sensu pod sporty walki bo ważna jest dynamika i eksplozywność skurczu mieśniowego a robione powoli logicznie ze bardziej męczą bo jest dłuższy czas pracy w skurczu i nie mają chyba zadnych pozytywnych efektów poza tymi izometrycznymi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 52 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2873
Czytanie rozwija umysl, pod warunkiem, ze wiesz co czytac ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Różne metody są robienia pompek jak sie robi powoli, wiadomo mięśnia dłuzej pracują i są przemęczone, robiłbym normalnym tempem. Kiedyś tak w przyszłosci mozna się pobawić np wolne opuszczanie dynamiczne wybicie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To są minusy treningu w domu. Na sali przekraczasz granice i organizm musi się dostosować. Jak biegniesz os stacji do stacji to nie chcesz wypaść najgorzej w grupie i przekraczasz granice. W domu trening jest bardzo trudny, bo mało kto potrafi trenować na 120% i zatrzymujemy się w rozwoju. Chodzi głównie o wydolność, ale dotyczy to każdej sfery treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siła, wytrzymałość, kondycja - JAK TO POŁĄCZYĆ? MMA

Następny temat

artykul body-factory

WHEY premium