SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do obeznanych o nietypowy trening dla 15 latka

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 251
Hej! mam 15 lat, 181 cm ,waga z 85 kg. I jaki plan treningowy na siłe maksymalną był by dla mnie najbardziej efektowny ? Nie chodzę do szkoły więc mam całe dnie wolne, mogę ćwiczyć kiedy chce i w dodatku siłownie mam w domu. Bardzo spodobał mi się trening Bułgarskich ciężarowców i pavla tsatsouline smarowanie gwintów(Oba treningi bardzo podobne)czyli treningi rozłożone na cały dzeiń, chciałbym trenować właśnie takim treningiem i zastanawia mnie czemu bardzo mało osób trenuje w ten sposób??

Mój trening mógłby wyglądać mniej więcej tak:

Pon Pistolety + Wyciskanie na klate + Martwy ciąg - Intensywność wysoka
wtorek wytrzymałość - Intensywność niska
środa Przysiady + wyciskanie w górę + Ab wheel + Saxon side bends - Intensywność średnia
czwartek Wytrzymałość - Intensywność wysoka
Piątek - Przysiady + tuck Planche + Back lever intensywność niska
Sobota Wytrzymałość - intensywność wysoka
Niedziela - ewentualnie : Bent press(wyciskanie bokiem) - intensywnosc bardzo niska

I jak te ćwiczenia wykonywać w treningach siły ile seri itd?? Robić coś takiego: Godzina 10- leciutka rozgrzewka ok1 min z 10 przysiadów i wyskok Potem 1x1przysiad z sztangą 70% maksymalnego ciężaru, przerwa Na Drugie śniadanie 40 minut, leciutka rozgrzewka kilka pompek godzina 11 i Wyciskanie na klate 1x2 powtórzenia 70% maksymalnego ciężaru, godzina 12 martwy ciąg 80-90% maksymalnego ciężaru, potem Przysiady 1x2 powt 80% maksymalnego ciężaru, potem o 14 wyciskanie na klate 1x3 powt 80% maksymalnego ciężaru potem o 15 siady 1x3 powt 90% maksymalnego ciężaru, o 16 wyciskanie na klate 1x1 powt 90% maksymalnego ciężaru

Tak wykonywać ćwiczenia?? to jak w stylu smarowania gwintów.

Wiem że bułgarscy trójboiści trenuja tak:

godz 10 front squaty
godz 11 clean and jerk
godz 12 wyciskanie na klate
godz 13 martwy

itd itd coś podobnego jak u mnie tylko ile oni seri robia? oni robia też 1 serie każdego ćwiczenia??

A i jeszcze jedno jak bym robił tak jak podałem w tym treningu to jak bym stosował tak długie przerwy to czy mięśnie były by rozgrzane?? bo wiadomo jak mięśnie są rozgrzane to wtedy można więcej podnieść i to samo tyczy się cun układu nerwowego czy był by ciągle rozgrzany?? cun się dłużej regeneruje od mięśni więc może by był.

I ciągle zastanawia mnie czemu nikt nie poleca robić w jednym dniu dużo ćwiczeń zawsze wybiera się mało jak się ćwiczy siłe np przysiad,wyciskanie i martwy. Chodzi tutaj o to by się ciągle pamiętało ruch danego ćwiczenia i żeby na nim się skupić i nie rozpraszać się innymi ćwiczeniami bo się wtedy mylą ruchy i tehnika gorsza ??

Aha i duża ilość ćwiczeń ma też swoja zaletę ponieważ gdy np robimy wyciskanie sztangi w górę to pracuje najbardziej górna część klatki piersiowej a gdy robimy wyciskanie leżąć lub nawet lepiej wyciskanie poziomej(leżymy głową do ziemi) to pracuje bardziej dolna część klatki niż górna, więc jak byś mi robili 3 serie na zmiane raz wyciskanie w góre raz wyciskanie na poziomej to mięśnie klatki piersiowej miały by więcej czasu na regeneracje prawda? bo byśmy nie zakatowali górej cześći na jednym treningu a na drugim dolnej tylko byśmy na jednym katowali obydwie tak samo, a mięśień mniej zmęczony lepiej się regeneruje no nie.

PS:! no i zastanawia mnie czemu zawsze wszyscy polecaja nie wiecej niż 2-4 ćwiczenia do treningu siły maksymalnej

EDIT: AHA jak zauważyliście chciałbym do planu dodać trochę ćwiczeń gimnastycznych nie było by problemu prawda?? wykonywał bym np tuck planche z 3 serie po 5 sekund zamiast wyciskania na klate.


z góry wielkie dzięki na prawdę mi zależy!!!!! :)

Zmieniony przez - Łukasz12pl3 w dniu 2012-05-30 15:24:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 251
Aha i bardzo ważna rzecz czemu nikt nie robi czegoś takiego 1x wyciskanie na klate 1x wyciskanie stojąc 1x drążek ?? tylko robią 3x wyciskanie na klate? o co tu chodzi? o układ nerwowy o to że bardziej skupie sie na wyciskaniu na klate ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 251
I jak pisałem dla mnie najważniejsze są efekty a nie przyjemność z treningu!! chcę mieć najlepszy trening i żeby dawał mi dobre bodżce żeby mi szła siła i wytrzymałość ogólnie sprawność fizyczna i zeby mnie nie irytował brakiem efektów lub niezgodnosciami itd chce mniec wszystko poukładane bo obecnie nie mam :( i mnie to dołuje.

AHA i może niektórzy mnie rozpoznają bo pisałem na tym forum kilka razy w sprawie tego treningu ale nie dostałem zadowalających mnie informacij itd. Jeśli mielibyście dla mnie jakaś książke do poczytania czy artykuł chętnie poczytam.

AHA I WAŻNEEEE! moim celem nie są najlepsze wyniki tylko w trój boju i dwuboju ja tak na prawdę trój buj i dwubój trenuje po to by stać się bardziej wysportowanym czyli silnym,wytrzymałym,itd. Dla mnie nie liczy się żebym zrobił jak najlepiej tehnicznie np clean and jerk i z jak najwiekszym ciężarem jeśli to się nie przełoży na efekty w np sztukach walki,tańcu,parkour.

Zmieniony przez - Łukasz12pl3 w dniu 2012-05-30 15:27:04

Zmieniony przez - Łukasz12pl3 w dniu 2012-05-30 15:27:28

Zmieniony przez - Łukasz12pl3 w dniu 2012-05-30 15:30:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3586
Idź lepiej do szkoły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 672 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6700
Btw czemu nie chodzisz? Chcesz dobry trening to bierz coś z podwieszonych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Łukasz- jakie masz wyniki, żeby zaczynać high frequency? nie za wcześnie ?
Ja bym to rozłożył na 3 etapy:

I
PON-rano 30min rwań i zarzutów, wieczorem/po południu jakiś przysiad, jakiś wycisk jakieś ćwiczenie ciągnące
ŚR-jw
PT-jw

i teraz albo w dzień bez treningowy rób te wszystkie Tsatsoulinowe pierdoły typu planche pompki jednorącz etc, albo wieczorem, 2-3 h po treningu siłowym

II
Jak etap pierwszy tylko 2 treningi dziennie, 5 razy w tyg, co drugi dzień ćwiczysz lekko wielostawy, monitoruj wszystkie ew bóle pleców w dolnym odcinku i wyrzucaj treningi jak nie dajesz rady

III
każdy bój 3 razy dziennie, 5 dni w tyg

Temat jest niezwykle ciekawy
Jestem jedyną osobą na forum, która była adwokatem takich treningów (możesz sobie przejrzeć mój dziennik w okresie wakacyjnym).
Jednocześnie z perspektywy czasu widzę, że taka metoda jest krótkowzroczna.
Na chwilę obecną widzę to tak, że trzeba by przeplatać treningi o wysokiej intensywności i dużych powtórzeniach (5/3/1 Jima Wendlera, DoggCrapp) z wysoko częstotliwościowymi (bój 3x na tydzień i częściej).
Nie wiem jeszcze w jakich proporcjach, będę testował od września jak kupie racka do domu.

Bardzo fajnie by było jakbyś założył dziennik w początkujących, to bylibyśmy w stałym kontakcie, moglibyśmy wymieniać się pomysłami i monitorować postępy
Powodzenia!

PS. Mam nadzieję, że Twoje nie chodzenie do szkoły nie jest spowodowane głupotą, ani wpływem środowiska i "kolegów".
Edukacja jest szalenie ważna ;)


mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3586
Widzisz Autopsy, nie tylko Ty znasz Chaos & Pain, kupiłem nawet jego ebooka, ale widząc taki post o "bułgarskich trójboistach" to mogę przypuszczać, że chłopak lubi czytać zagraniczne materiały (zamiast chodzić do szkoły?), a doświadczenie i umiejętność pisania planów ma zerową. Przy okazji, Broz Gym powpadał na dopingu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
wiem widziałem, ale co to za nowość ? Koklayev'a też tak załatwili, czekam jak tam Klokov będzie sikał w Londynie no i Polska reprezentacja;)

nie chwal się, ebooka też kupiłem, w podzięce, bo tam nie ma nic ponad bloga :P
Ostatnio bardziej lubię Lift-Run-Bang

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3586
Co to za niby chwalenie się. Załatwili? Jak się startuje to się trzeba ogarnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Nie rozśmieszaj mnie ;) szczasz przy sędziach/lekarzu, który dobrze wie co masz zamontowane pod ptakiem, albo co gorsza wszyte w bebechy ;)
Badania dopingowe w profesjonalnym sporcie to kpina, nie powinno być ich już w ogóle skoro weszliśmy w erę dopingu genetycznego.
Moim zdaniem, żeby zakończyć tę poj**aną sytuację, to WSZYSCY zawodnicy na obecnej Olimpiadzie powinni szczać na zielono i co ? zbanują Olimpiadę ?

BTW. robiłeś jakieś high frequency ? podziel się wrażeniami, treningiem

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3586
Jakby tak było jak mówisz (wszyscy i zawsze biorą), to by nikt nie robił niższych wyników niż na treningu/ krajowych zawodach. To nie jest czarno białe. Co do ogarnięcia miałem na myśli robienie kwalifikacji olimp. na ostatnich możliwych zawodach jeśli dobrze pamiętam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Ja mówię o sytuacji szczania na zawodach(olimpiada, czy MŚ w sportach nieolimpijskich). Zupełnie innym tematem jest wyrywkowe łapanie po zawodach, o różnych porach dnia i nocy, kiedy nie jesteś przygotowany na szczanie. Dla tego większość stara się wyczyścić na zawody (stąd gorsze wyniki).

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jaki następny trening przysiadu

Następny temat

pytanie o dobrą masywną ławe do wycisku

WHEY premium