SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie co do wojska.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12161

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 754 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6036
Siemka, mam pytanie. Czy mógłby mi ktoś wypisać szkoły wojsoke w polsce?? Takie po których można zostać oficerem. A drugie pytanie czy taki oficer bierze udział bezpośrednio w walce czy jest to taki powiem żołnierz "biurowy"?? A 3 pytanie czy wie ktoś jak wyglądaja testy psychologiczne w wojsku i czy można mieć na nie jakiś wpływ?? Z góry dzięki. Będą SOGi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
generalnie nie.
Nie można zostac ndt jeśli jest sie karanym(swego czasu nawet trzeba było przynieść zaświadczenie niekaralności do wniosku o ndt).
ale...
słyszałem natomiast że mieli pozytywnie rozpatrzac wnioski o zostanie żołnierzem ndt jeśli przestępstwo zostało popełnione z winy nieumyślnej...czy wprowadzili ten przepis to nie wiem,ale jeśli jeszcze tego nie zrobili to już nie zrobią.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2008-09-05 17:00:09

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 169 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17370
Tak trudno obczaic podwieszone?
Masz w nich odpowiedź na co najmniej dwa pytania.
https://www.sfd.pl/--]_NABÓR_do_formacji_mundurowych!_informacje_[_--t264605.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6768 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66642
O szkołach już pisałem tyle że mi się już nie chcę natomiast drugie pytanie:
Zazwyczaj kariera oficera rozwija się w sposób liniowy z 3 letnią kadencyjnością na stanowisku przedstawie Ci modelowy przebieg kariery "łoficera" (nie zawsze się sprawdza)
WSO==>dowódca plutonu (ppor)--->oficer sekcji(por)-->d-ca kompani(kpt)-->szef sztabu batalionu/oficer sekcji [sztab brygady/pułku](kpt)--->zastępca d-cy bat(mjr)--->d-ca bat(ppłk)-->szef sztabu pułku/brygady(ppłk/płk)--->d-ca pułku/zastępca d-cy brygady(płk)----->d-ca brygady(gen. brygady)----> na to masz jeszcze czas


Po szkole oficerskiej jesteś wyznaczony na stanowisko d-cy plutonu i po 3 letniej kadencji zostajesz wyznaczony na stanowisko równoległe lub wyższe(na własny wniosek możesz powtarzać kadencje jednak nie dłużej niż 6 lat)
Z doświadczenia powiem że do kapitana dojść to w sumie nie problem potem zaczynają się schody
Najmłodszy generał w WP w dniu mianowania miał 34 lata

Przedstawiony przezemnie schemat to taka "książkowa" droga kariery bo istnieje multum innych etatów zaszeregownych dla danego stopnia w zależności od struktury i etatu jednostki

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 754 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6036
żeleś a czy oficer i te wyższe stopnie to taki bardziej "biurowy" żołnierz, że się tak wyrażę czy bierze udział normalnie w walce?? A wiesz jak wyglądaja testy psychologiczne w wojsku i czy można mieć wpływ na wynik tego testu?

Zmieniony przez - J_A_G_L_A w dniu 2008-08-04 06:53:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6768 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66642
W Iraku oficer d-ca plutonu normalnie z nami w patrole etaty bardziej biurowe zaczynają się od mjr choć nie zawsze pamiętam "Drumola" z Lublińca normalnie jeździł na akcje z chłopakami a był ppłk.

Co do psychotestów to najwarzniejsze jest dobrze czytać pytania bo wiele jest takich samych tylko inaczej sformuowane w przypadku podania 2 różnych odpowiedzi na takie samo pytanie papa

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 754 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6036
Aha czyli te testy to takie bardziej na logike??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6768 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66642
Bardziej prawdomówność i charakter

PS.za***istego masz avka

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 754 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6036
no wiem bo moj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1496 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20005
Nie chce zakładać nowego tematy to zadam pytania tu....

Ile trwa okres nauczania w WSO ?
Jak ciężko dostać się do takiej szkoły ??
Egzaminy obejmują matematyke ??

PS Żeleś ty jesteś chyba zawodowym żołnierzem,jaki masz stopień jeśli można wiedzieć...

How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6768 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66642
W WSO są 4 letnie studia oficerskie a także roczny szlif oficerski dla posiadaczy wyższych studiów (mgr).

Powiem że obecnie nie orientuje się jak z egzaminami bo mnie to po prostu nie interesuje ale na forum jest sporo tematów z tym związanych

Jestem podoficerem w stopniu kaprala

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Żeleś a jak jest z zarobkami? Da się wyżyć godnie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o zawody...

Wiecej