SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Pytanie co do diety

Wysłana -
Hej. Miałem dietę przez 3 miesiące, gdzie zrzucilem 11kg. Wtedy zrobiłem przerwę na ok 1 miesiąc, wakacje, zmiana pracy, takie tam. Zmierzam do pytania.

W diecie mam tzw okres przygotowawczy organizmu do stałej ilości podaży kalorii-4 tygodnie, potem w kolejnych etapach, przeważnie 2 tygodniach ucinam węgle. Teraz, gdy planuję znowu wejść na dietę chce odrazu wystartować z ostatniego etapu. Myślicie że dam radę czy lepiej zacząć z okresem przygotowawczym organizmu?

Dodam też że w okresie przygotowawczym mam plany ćwiczeniowe, które również się zwiększają z każdym tygodniem. Teraz nie mam problemów z robieniem aerobow.
Co myślicie?

Zmieniony przez - Sances w dniu 2018-08-09 09:28:41

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jeżeli chodzi o ćwiczenia to nazywa się to "roztrenowanie" i jest jak najbardziej wskazane.
Co do diety, to zbyt ogólnikowo to napisałeś. Rozumiem, że chcesz redukować?
Wejdz na zerowy bilans i dodaj aktywności.

Myślisz, że jak ktoś się szykuje np. do zawodów, a na masie jadł 4000kcal to od razu leci na 2000kcal? :)
Wysłana -
Tak. W głównej mierze chodzi o redukcję.

Tylko właśnie chodziło mi o przerwe, która wyniosła ok miesiąc między skończeniem a zaczęciem nowej diety.

Czyli po prostu radzisz zacząć z pełnym bilansem kcal jaki mam tam ustanowiony?
Wysłana -
Jeżeli miałeś długą przerwę od diety i aktywności fizycznej to zacznij od zerowego bilansu kalorycznego i stopniowo dodawaj aktywności.
Wysłana -
Stopniowo zwiększaj kalorycznosc i obserwuj organizm
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź