SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie - suplementy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2385

Formularz - Proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała

Wiek

Waga / wzrost

Staż treningowy

Cel cyklu

Stosowane już wcześniej suplementy

Stosowane wcześniej spalacze

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)

Przewidziane finanse na cykl

Uwagi i sugestie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
Cześć

Mam pytanie co do suplementacji jaką stosuję i o jakiej myślę.
Staż na siłowni to 8 miesięcy. Treningi FBW 3 x w tygodniu w systemie 5X5. Teraz aktualnie FBW 2x w tygodniu. Raz w zakresie 10 powtórzeń. Raz w zakresie 5X5. Do tego raz w tygodniu zajęcia grupowe Spinning i po nim trening obwodowy także w grupie.
Cel to poprawa sylwetki, zgubienie kilogramów, poprawa wytrzymałości.
Do tej pory suplementacja to : Bcaa Pure 2:1:1 Allnutrition łączone z Tri-Creatine Malate Hi-TEC Nutrition. Dawki Bcaa 10g i kreatyna 5g na 20-30 minut przed treningiem i taka sama dawka zaraz po treningu. Nie robię żadnego ładowania kreatyną i nie przyjmuję żadnych suplementów tego typu poza dniami treningowymi. Stale przyjmuję jedynie Vita-Min Multiple Sport Olimpa plus Omega 3 w postaci tabletek tranu.
Ostatnio w rozmowach dostałem kilka informacji i mam pytanie o następująco zmianę:
Gen Lab BCAA-G Recovery łączone z Gen Lab Tricremax Plus - dawki takie jak przy tamtych suplementach.
Ktoś po prostu poleca mi te suplementy jako bardziej wartościowe.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
trochę inne suplementy bcaa to tak naprawde jest w porcj 12g 4g bcaa 6g glutaminy i dodatek mały beta alaniny i cytruliny, jak zależy Ci na bcaa to bierz bez dodatków, cytrulina i BA ok ale nie z tą glutaminą,

Co do kreatyny zamiana z jednego jabłczanu na drugi nic nie wniesie, zostan przy tym hi tecu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
BCAA daj glownie przed i na treningu lub podwojna dawke przed

kreatyna ok, mozesz zmienic, jednka nie ebdzie tutaj filozofii, zawsze to tlyko mono z dodatkiem kwasu jablkowego, niezaleznie od marki:0

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
TomQ-MAG
BCAA daj glownie przed i na treningu lub podwojna dawke przed

kreatyna ok, mozesz zmienic, jednka nie ebdzie tutaj filozofii, zawsze to tlyko mono z dodatkiem kwasu jablkowego, niezaleznie od marki:0


Czyli ja sobię zrobię tak :
Przed treningiem 20-30 minut BCAA 10g plus kreatyna 5g
W trakcie treningu BCAA 10g do popijania podczas wysiłku
Po treningu tuż po Białko plus kreatyna 5g
I w ciągu 45 minut planowany jeden z posiłków.
:)

Kwestia tylko jakie jakościowo polecałbyś suplementu.
Naprawdę nie umniejszając nikomu używałem ALLNUTRITION, ale gdzieś coraz więcej słyszę że jakościowo ....hmmm
jednocześnie nie chciałbym też wydawać krocie na suplementy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
jak najbardziej plan suplementajci jaki rozpisales jest OK:)
teraz zgrywa wszystko idealnie wrecz, jeszcez dodaj do bialka po treningu nieco weglowodanow, a bedzie juz w ogole komplet.

osobiscie stosuje wiele supli od Allnutrition i w ciagu 12 lat moich treningow, nie widze roznicy, pomimo, ze bazowalem kiedys na suplach olimpa, czy treck-a
obecnie bazuje na sfd, allnutrition, activlab, ostrowit i prozdrowotnie NOW/Swanson czy hepatica
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
TomQ-MAG
jak najbardziej plan suplementajci jaki rozpisales jest OK:)
teraz zgrywa wszystko idealnie wrecz, jeszcez dodaj do bialka po treningu nieco weglowodanow, a bedzie juz w ogole komplet.

osobiscie stosuje wiele supli od Allnutrition i w ciagu 12 lat moich treningow, nie widze roznicy, pomimo, ze bazowalem kiedys na suplach olimpa, czy treck-a
obecnie bazuje na sfd, allnutrition, activlab, ostrowit i prozdrowotnie NOW/Swanson czy hepatica


I teraz jeśli dobrze wyczytałem na forum to po treningu najlepsze będzie białko o szybkim przyswajaniu czyli jakiś izolat białka serwatkowego czyli np: Białko
I tutaj jeśli chcę gubić kilogramy nie będzie przeciwskazań :) tak??? Tylko kwestia czy to białko doliczać po treningu do kcal w diecie czy nie.... ???

A co do kreatyny ???? To już sam nie wiem mono czy jabłczan .... dużo tych mitów nie mitów....

BCAA już wiem żeby nie brać z żadnymi domieszkami tak więc będę wracał do czystego BCAA tylko teraz w jakiej proporcji złapać 2:1:1 czy np 8:1:1 .
Np BCAA 8:1:1
albo: BCAA 2:1:1

Wiem że Leucyna jest ważna ale różnica w pozostałych aminokwasach jest duża jeśli chodzi o ich ilość. Bardziej przemawia ten stosunek dla mnie jak 2:1:1.

Co o tym sądzicie???



Zmieniony przez - artur_szw w dniu 8/17/2017 8:59:01 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Bcaa 2:1:1 ,po treningu wcale nie musisz brac bialka w prochu,wystarczy ze zjesz w domu pelnowartosciowy posilek,w razie gdybys koniecznie chcial bialko po treningu to wcale nie musi byc izolat,wystarczy zwykle wpc i oczywiscie wliczasz do bilansu,bo czemu mialbys tego nie robic..kreatyna bez roznicy moze byc mono a moze jablczan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
j/w po treningu wpc wystarczy https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33284.html

bierz standardowe bcaa w proporcjach 2:1:1
A jakie mity o tych kreatynach słyszałeś/przeczytałeś

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
anubis84
j/w po treningu wpc wystarczy https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33284.html

bierz standardowe bcaa w proporcjach 2:1:1
A jakie mity o tych kreatynach
słyszałeś/przeczytałeś


Zalewanie wodą przez mono, że to wszystko jedno Mono czy jabłczan działanie takie samo. Że stała suplementacja kreatyną jest bez sensu. I co artykuł co odpowiedź to inna. Więc tak sobie myślałem, że jak tak jest to najlepiej samemu na sobie sprawdzać. Tylko nie chciałbym przy takim testowaniu wpaść w jakąś kichę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
mono to mono, jabłczan to mono + kwas jabłkowy, kreatyna chyba ma najbardziej udokumentowane działania, setki jak nie tysiace przeróżnych badań prowadzone od wielu lat.
zalewanie wodą to głównie problemy słabego odżywiania i robienia świnio masy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
artur_szw
TomQ-MAG
jak najbardziej plan suplementajci jaki rozpisales jest OK:)
teraz zgrywa wszystko idealnie wrecz, jeszcez dodaj do bialka po treningu nieco weglowodanow, a bedzie juz w ogole komplet.

osobiscie stosuje wiele supli od Allnutrition i w ciagu 12 lat moich treningow, nie widze roznicy, pomimo, ze bazowalem kiedys na suplach olimpa, czy treck-a
obecnie bazuje na sfd, allnutrition, activlab, ostrowit i prozdrowotnie NOW/Swanson czy hepatica


I teraz jeśli dobrze wyczytałem na forum to po treningu najlepsze będzie białko o szybkim przyswajaniu czyli jakiś izolat białka serwatkowego czyli np: Białko
I tutaj jeśli chcę gubić kilogramy nie będzie przeciwskazań :) tak??? Tylko kwestia czy to białko doliczać po treningu do kcal w diecie czy nie.... ???

A co do kreatyny ???? To już sam nie wiem mono czy jabłczan .... dużo tych mitów nie mitów....

BCAA już wiem żeby nie brać z żadnymi domieszkami tak więc będę wracał do czystego BCAA tylko teraz w jakiej proporcji złapać 2:1:1 czy np 8:1:1 .
Np BCAA 8:1:1
albo: BCAA 2:1:1

Wiem że Leucyna jest ważna ale różnica w pozostałych aminokwasach jest duża jeśli chodzi o ich ilość. Bardziej przemawia ten stosunek dla mnie jak 2:1:1.

Co o tym sądzicie???


Zmieniony przez - artur_szw w dniu 8/17/2017 8:59:01 AM


co do bialka niekoniecznie musi to byc izolat, WPC jest rowniez lekkostrawne i szybko sie wchlania po strawieniu
bialko wliczasz do bilansu dobowego, pora zastosowania nie ma znaczenia

co do kreatyny mozesz dac np
https://sklep.sfd.pl/SFD_Creatine_HCL-opis32862.html
3g dziennie i po klopocie

BCAA 2;1;1
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_BCAA_2:1:1-opis35135.html

BCAA 8;1;1 natomiast rekomendowalbym po treningu do posilku, aby podbic prog leucynowy jak masz taki kaprys

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna.

Następny temat

jaka kreatyna po cm3

WHEY premium