SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie - redykcja czy masa ? Proszę o poradę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 909

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

23

Waga

65

Wzrost

180

Cel treningowy

Masa/siła + poprawa wyglądu sylweki

Staż treningowy na siłowni

trudno określić

Uprawiane inne sporty

już nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

w trakcie układania

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad - 80 / MC - 100 / ławka - 60
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 141
Witam serdecznie wszystkich, którzy zechcieli spojrzeć w ten wątek!

Od razu przejdę do meritum. Potrzebuje porady, w jakim kierunku powinniem zacząć rozwijać swoją sylwetkę. Tak naprawdę, z siłownią jestem dość blisko związany, ponieważ od 10 lat byłem sportowcem, w sezonie zimowym siłownia była na porządku dziennym. Niestety, po przeczytaniu większości ważniejszych artów, doszedłem do wniosku, że nasi trenerzy nie mieli zbyt dużego pojęcia na tym polu. W końcu przyszedł czas na moją emeryturę, przez całe wakacje nic nie robiłem, dużo podróżowałem, jedzenie było jako takie i przez to zauważyłem u siebie lekki "brzuszek". Zaczynam chodzić na siłownię, gdyż brakuje mi aktywności, z którą byłem związany tyle czasu.

Jestem w trakcie układania diety, trening już wybrałem, będzie to 5/10/15 Knifa. Niestety, nie jestem pewien, w którą stronę powinienem iść. Czy pomimo brzuszka ( zdjęcie ) powoli rozwijać masę, czy może jednak ujemny bilans i trochę zredukować tego tłuszczu ? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.








Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nie wiem gdzie masz ten "brzuszek" ale ja bym masował nie jesteś ulany tłuszczem.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Masuj- zdecydowanie!!

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 141
No i super, liczyłem na takie zwięzłe odpowiedzi. Dziękuję serdecznie! Planuje założyć dziennik od następnego tygodnia, także podlinkuję:) Kto będzie miał ochotę to wejdzie i doradzi:)

Jeszcze jedno: jak myślicie, budowa typowego ektomorfika ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Budowa nie ma znaczenia. Typ budowy to teoria, a praktyka bywa różna

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 141
Zrozumiałem, dziękuję pięknie raz jeszcze:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160375 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234190
zdecydownaie masa i to dosc dlugo przde wszystkim postaw na niewielki bilans dodatni, staraj sie dokladac malo, a z glowa, aby wypracowac jak najlepszej jakosci muskulature

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening nóg a zylaki

Następny temat

TRENING FBW DO OCENY

WHEY premium