SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3702

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam


Jakiś czas temu zostałem napadnięty przez 3 wyrostków i nie zagłębiając się w szczegóły dostałem niezły łomot.
Po tym przykrym incydencie narosła we mnie chęć zapisania się na jakiś kurs sztuk walki.

I tu pytanie :

Jakie walki są najskuteczniejsze do samoobrony, i czy nie jestem już za stary na rozpoczynanie takiej nauki (mam 24 lata).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli nie masz BJJ w poblizu to zacznij trenowac judo lub zapasy uzupelnione boksem ,kickboxingiem lub thai boxem. Powiedz jakie sztuki walki masz w poblizu.


maslo nigdy nie unikaj walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brazylijskie jiu-jitsu. I nie jestes za stary.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
BJJ.

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To dobrze. Wiedza to potega.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
szczerze mówiac to wątpię czy nawet bjj da Ci coś w sytuacji kiedy wpiep**aja się na Ciebie we 3, tak czy siak połamiesz jednego, a później wrócisz ich szukać z qumplami z klubu...heh :)

Eron
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chlopcy wypowiadajacy sie powyzej powinni byc bardziej obiektywni i czasem zdjac klapki z oczu. Ok, mozecie powiedziec bjj, ale mozecie tez wymienic co innego, np box bo wasza monotematycznosc w niektorych kwestiach irytuje.

zalozmy ze rozpatrujemy jakis horyzont czasowy-np. rok i ten przypadek 3 kolesi.

Jesli lubisz tarzac sie po ziemi z jednym kolesiem, podczas gdy dwoch innych bierze cie na buty, to wybierz bjj.

Ja polecam boks
Po roku powinienes byc juz calkiem dobry i radzic sobie z ulicznymi łachudrami-amatorami. Jak ******lniesz tego co najbardziej huczy i wydaje sie ze dominuje, tak ze sie nogami nakryje, to jego koledzy psy powinni wydygac i jesli nie s******la to i tak latwiej ci z nimi pojdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spokojnie-ja wcale nie twierdzę że bjj rulez. Sam od 2 lat ćwiczę kk, a od września przechodzę na thai. Pisząć powyższy post, miałem na celu coś podobnego-uświadomić że sama sztuka walki nie rozwali za nikogo 3 kolesi. Pozatym nie przesadzajmy-nie można go od razu wysłać na bjj, shootfighting, thai, kravmagę, strzelnicę, ninjutsu, survival i kurs obsługi harriera. Niech się zdecyduje jaki rodzaj walki mu odpowiada i sam wybierze-na początek wystarczy...

Eron
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli lubisz kiedy jeden wjezdza Ci w nogi, a drugi zajmuje sie gora ciala, po czym obaj masakruja Cie na ziemi, wybierz boks.
Ile razy mam powarzac ze przy kilku liczy sie roznica poziomow a nie preferowany sposob walki.
A co do klapek to setki razy pisdalem tu o wielu skutecznych systemach, w tym takze o boksie, wiec sam sobie zdejm klapki.
BTW trening bokserski jest normalna czescia Bjj.

Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA

Zmieniony przez - Boruta w dniu 2001-08-06 23:22:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4937
Boruta - możesz napisać dokładniej o co chodzi z tą "różnicą poziomów"?

Monster

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tp proste. Jak jestes dobry a masz paru leszczy to sobie poradzisz. Ale jak tamci maja jakieś pojęcie toś wpadł. albo jak potrafia koordynować atak i mają w tym doswiadczenie.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mars, wiek to Twoje najmniejsze zmartwienie. Stuknęła mi 30-tka i chociaż zacząłem w wieku lat 15 (znajdą się i tacy co stwierdzą, że to i tak za późno - najlepiej w wieku niemowlęcym :), to wziąłbym się za cóś takiego mając nawet 40-tkę. Bo nie dość, że fajnie się czujesz posiadłwszy umięjętność wychodzenia obronną ręką z "różnych" sytuacji życiowych, to jeszcze pozostaję aspekt zdrowotny jaki dają ćwiczenia (nie kojarzyć ze spotkaniami III stopnia :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tradycjionaliści w UFC

Następny temat

Boks, kick

Wiecej