SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie;-)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 203
Więc tak razem z mężem ćwiczymy co drugi dzień FBW opisze mój trening
1.przysiad klasyczny 15kg 5x10
2.przysiad sumo 12.5kg 5x10
3.martwy ciąg na prostych nogach 15kg 5x12
4.wioslowanie w opadzie tułowia 15kg 4x12
5.wyciskanie na podłodze 10kg 5x12
6.wyciskanie żołnierskie 10kg 10x10
7.wyciakanie francuskie 11.5kg 5x10
8.uginanie ramion mlotkowo 13kg 4x12

W pozostałe dni 30min na orbiterku 20min cardio plus 10min hiit 50s na 13s

Teraz moje pytanie jest takie czy coś zmienić czy trening jest dobry ? Efektowny ? Słaby ? Coś dodać ? Myślę żeby dodać coś na brzuch ale nie wiem czy coś takiego jest co działa bezpośrednio na brzuch. I jeżeli moje zapotrzebowanie wynosi w stanie spoczynku 1800kcal to ile powinnam dodać regularnie ćwicząc w ten sposób i chudnac ?
Pytanie odnośnie męża redukuje jeszcze 6kg czy dla niego ten trening też jest ok ?
A no i czy musi być 1 dzień przerwy w tygodniu bo szczerze 7/7 hak ćwiczę to mam lepszą motywację.
No i jak to jest z bialkiem przy takim treningu ile na kg masy?
Proszę mnie nie oceniać potrzebuje tylko podpowiedzi.




Zmieniony przez - Patirog w dniu 2017-12-06 21:19:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening dziwny bo FBW to powinno być jedno ćwiczenie po 3/2 serie zależy od rozmiaru partii na na partię i ćwiczymy 3 razy w tyg 7 to przesada nawet jeżeli to aeroby a ile kcal dodać należy ze wzoru wyliczyć jest to zależne od współczynnika aktywności , białka standardowo 2g/kg ,jak trening będzie doby to partner może też tak jechać i jak mamy Cię nie oceniać bo nie rozumiem bo tu niby pytasz a tu nie oceniać ?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Dobór ćwiczeń dla męża moze być ale ciężary to już powinny być większe.

Czy jest coś co działa bezposrednio na brzuch, jeśli chodzi o wzmocnienie mięśni to jak najbardziej, jeśli masz na myśli czy jest jakieś ćwiczenie na spalenie oponki to nie ma takiego, robiąc brzuszki nie spalasz tłuszczu w tym rejonie.

to ile kalorii potzrebujesz możesz wyliczyć z tego wzoru https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Jeden przysiad bym zostawił dal Ciebie w zamian niego np hip trusta

Dzien przerwy między treningiem siłowym musi być, aero mozesz w nietreningowe robić
Białko ok 2g na kg masy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 203
-ZŁY-
Trening dziwny bo FBW to powinno być jedno ćwiczenie po 3/2 serie zależy od rozmiaru partii na na partię i ćwiczymy 3 razy w tyg 7 to przesada nawet jeżeli to aeroby a ile kcal dodać należy ze wzoru wyliczyć jest to zależne od współczynnika aktywności , białka standardowo 2g/kg ,jak trening będzie doby to partner może też tak jechać i jak mamy Cię nie oceniać bo nie rozumiem bo tu niby pytasz a tu nie oceniać ?




Bo już raz o coś pytałam na tym forum i zostałam oceniana... trener układał mówisz dziwny ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sądze po ciężarach że to początki siłowni więc nie widzę sensu przy klasycznym FBW dawać priorytetów bo 2 ćwiczenia to już priorytet na jakąś partię w tym przypadku nogi plecy,organizm potrzebuje się regenerować a 1 wystarczy spokojne w zamian za to ułożyłbym 2 zestaw ćwiczeń i jechał ABA itd. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 203
anubis84
Dobór ćwiczeń dla męża moze być ale ciężary to już powinny być większe.

Czy jest coś co działa bezposrednio na brzuch, jeśli chodzi o wzmocnienie mięśni to jak najbardziej, jeśli masz na myśli czy jest jakieś ćwiczenie na spalenie oponki to nie ma takiego, robiąc brzuszki nie spalasz tłuszczu w tym rejonie.

to ile kalorii potzrebujesz możesz wyliczyć z tego wzoru https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Jeden przysiad bym zostawił dal Ciebie w zamian niego np hip trusta

Dzien przerwy między treningiem siłowym musi być, aero mozesz w nietreningowe robić
Białko ok 2g na kg masy



Mąż ma większe ciężary ja opisałam tylko swoje. Przysiady mi fajnie nogi robią nie Chciała bym z nich rezygnować. Może dodać to co piszesz ?jestem raczkujaca w temacie. Siłowy robię co 2 dzień cardio plus hiit w dni między siłowym jest ok ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 203
-ZŁY-
Sądze po ciężarach że to początki siłowni więc nie widzę sensu przy klasycznym FBW dawać priorytetów bo 2 ćwiczenia to już priorytet na jakąś partię w tym przypadku nogi plecy,organizm potrzebuje się regenerować a 1 wystarczy spokojne w zamian za to ułożyłbym 2 zestaw ćwiczeń i jechał ABA itd. :)



Dopiero regularnie 1.5 mięs. Myślisz że lepiej zamiast cardio robić inny trening w te dni ? Jakiś przykład ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie no kardio bym robił normalnie zależy od celu dałbym 3 razy trening siłowy i tak 4 dni cardio maks 5 :)


Zmieniony przez - -ZŁY- w dniu 2017-12-06 21:37:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 203
-ZŁY-
Czyli 5 razy w tyg treningi więc jest jak najbardziej ok :)


Nie no nie 5 . 4x siłowy 3 razy orbiterek. W sumie 7 ale ten orbiterek to chyba słabo się liczy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 203
-ZŁY-
Nie no kardio bym robił normalnie zależy od celu dałbym 3 razy trening siłowy i tak 4 dni cardio maks 5 :)



Zmieniony przez - -ZŁY- w dniu 2017-12-06 21:37:33


A czemu tak mało siłowego ? W tym systemie co 2 dzień mi bardzo pasuje a na orbiterku wolę 20min cardio na rozgrzewkę i 10 min się pomeczyc z hitem czy tak nie bardzo? Zależy mi żebyś. Trening miał sens bo jak narazie nie schudłam nawet grama a mam w planach minimum 10 wszystko zależy jak będę wyglądać bo ciało się fajnie zmienia i napina wagą jest mniej istotna. U męża spadło 9cm w brzuchu wagą stoi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
4 razy to za dużo na klasyczne fbw co innego system góra/dół może poczytaj o tym jak chcesz ćwiczyć dużo ale 3 razy całe ciało po 1 ćwiczeniu na partię to w zupełności wystarczy na dłuuuuuuugo :) Orbitrek 3 razy jak najbardziej na odchudzanie jest dieta ale niech też będzie sensowna nie 1800 kcal , wylicz wszystko spokojnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia w kleku a kolana

Następny temat

Biceps FBW

WHEY premium