SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Push pull fbw do oceny i poprawy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1732

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2850
Witam, proszę o pomoc w ułożeniu treningu push pull fbw. Chcę uwzględnić to, że nie chcę przeciążać dolnego odcinka kręgosłupa w różnych ćwiczeniach. Celem ma być po prostu budowa sylwetki.

Push : hip trusty, płaska, barki hantle siedząc/ wyciskanie zza karku stojąc, dipsy

Pull: foka, hantelka(piła), przyciągania do klatki neutralny uchwyt, podciaganie się podchwytem, facefaceuginanie pulle,uginanie hantlami na biceps

Fbw : wiosło podchwytem, płaska, wznosy, wąsko, uginanie sztangi

Proszę o porady.


Zmieniony przez - FranioCenter w dniu 2017-09-30 12:01:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2850
Co powiecie na takie coś?
Push: przesiad bułgarski, rdl kolegi wyżej, płaska, skos Góra, wyciskanie hantlami bądź coś innego, dipsy, francuz hantlami/sztangielką

Pull:uginanie na dwugłowe,podciaganie się podchwytem, wiosło hantlem/podchwytem, ściąganie linki wyciągu górnego do klatki, face pulle, uginanie hantlami na biceps

Fbw: wiosło w opadzie o ławkę, płaska, wznosy, wąskie wyciskanie, uginanie sztangą na biceps/modlitewnik

Chyba lepiej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Dlaczego nóg nie trenujesz, w wyciskaniu stojąca mozesz kręgosłup bardziej przeciążyć niż przy przysiadach, co to są za ćwiczenia foka, hantelka(piła), facefaceuginanie pulle
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2850
No tego to nie wiem ale i tak się boje te przysiady robić. Foka to jak opierasz się klatka o ławkę na pewnym skosie i przyciągasz z podłogi sztange bądź hantle do siebie, face pulle źle mi się coś tam wkleiło, a piła to wiosłowanie hantlem :). A wiesz chce wzmacniać osłabione mięśnie nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
@ A wiesz chce wzmacniać osłabione mięśnie nóg.
ze tak zapytam czym ? foka czy fejspulem ? bo chyba nie pilowaniem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2850
Hip trusty są na pośladki. Przecież samych nóg nie będę robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
FranioCenter
Hip trusty są na pośladki. Przecież samych nóg nie będę robić.

to jak je chcesz wzmocnic ? mentalnie ?
chocby maszyny na uginanie czy wyprost , wspiecia (tez można na siedzaco )
a czy trusty nie obciąża Twojego kregoslupa ? bo to cwiczenie do lekkich nie nalezy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2850
To wszystko zależy od obciążenia czy aż tak ciężko będzie. Wzmacniać muszę dwugłowe. Nawet przy przesiadach po jakimś czasie bolał u mnie mięsień przywodziciela jak dobrze widzę. I nie rób sobie żartów oczekuje normalnych odpowiedzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
musisz wzmacniac 2glowy , a nic na niego nie masz w planie
i nie robie sobie żartów , zartem jest plan !
to ze bolal miesien bylo spowodowane wypadkiem innym urazem czy po prostu przegiales z jakims cwiczeniem ?
nikt nie proponuje Tobie rwac sie na wariackie klamoty , wez jakiegos gotowca z: https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
i zacznij po malutku ! Klamoty lubia cierpliwosc i systematycznosc
jeszcze jedno masz w Twoim planie WIOSLO , nie wiem co bardziej przywali w ten dolny odcinek , ale na pewno nie poprawny SIAD !
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2850
Po prostu odczuwam ból czasem w dolnym odcinku i jak dłużej postoje to zaczyna boleć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
do poczytania
https://startingstrength.com/article/back-pain-and-back-strength
a jakies zdjecia byly robione , wizyta u jakiegos fizjo , bol sam z siebie sie nie bierze , wystarczy zly fotel ,materac .krzeslo w pracy , kilka godzin za kolkiem i bedzie napierdzielac
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2850
Byłem u rodzinnej z klatką. Ale taka to rodzinna, że do głowy sobie nie bierze. Dobra poczytam sobie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiany treningu

Wiecej