SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Push pull do oceny na mase

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4975

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2813
Witam.
Wstawiam mój plan push/pull do oceny. Niestety ze wzgledu na kontuzje kolana nogi cwicze w osobny dzien i tylko na maszynach. Dodoam tylko ze na poprzednim programie push/pull -bardzo podtsawowym wzietym z forum-mialem dobre wyniki niestety obwody nie ruszyly pomimo diety dlatego zastanawiałem sie nad powrotem do podstawowego splitu gdzie we wczesniejszych latach mialem super efekty(przerwa 3 lata ze względu na nerw w kregoslupie i ostra arytmie). Plan podzieliłem na dni ciezkie i lekkie. mam tez pytanie - czy push robic przed pull czy pull najpierw?

Pull A
podciaganie na drążku 3xmax
przyciaganie linki wyciągu dolnego siedząc szerokim nachwytem 3x10
wiosłowanie hantlem 3x12
szrugsy 3x15
face pull 4x12
uginanie bicepsów siedząc na ławce skośnej 3x12
młotki 2x12

push a
wyciskanie sztangi 3x12,10,10
wyciskanie hantli siedząc 3x12(barki)
wyciskanie sztangi na ławce skośnej 3x12,10,10
krzyżowanie linek wyciągu dolnego 3xmax
wzosy sztangielek na boki 3x12
skull crusher z hantelkami 3x12
ściąganie linki wyciągu górnego z v-bar 2x12

pull a
rack pull 4x12
wiosłowanie sztangą 4x12
unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 4x12
uginanie ramion ze sztangą gryf prosty 4x12

push a
wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 4x12
rozpiętki na maszynie 4xmax
wyciskanie żołmnierskie 4x12
prostowanie ramienia ze sztangą 4x12


Zmieniony przez - rfs18 w dniu 2017-06-07 19:22:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
rfs18
Hehe spoko po prostu sproboje cwiczyc splitem a w tyg gdy bede czuł ze jakas partia jest "niedorobiona" zrobie 2 raz i tyla jesli nie bedzie szlo to wroce do push/pull


Powodzenia w takim razie :)

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
No dobra, ale jeśli masa w ogóle nie poszła do przodu mimo dobrego planu treningowego to znaczy, że dieta leży .
Wklej zrzut z kalkulatora kcal.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2813
posiłki troche nie pokolei wyszły. Co do treningu który miałem to był chyba nawet poprawiany przez Ciebie dla kogos. masa poszła lekko z 73 na 75 w 3 miechy ale wymiarowo np łapki siła w górę wymiary w doł






Zmieniony przez - rfs18 w dniu 2017-06-07 21:03:55

Zmieniony przez - rfs18 w dniu 2017-06-07 21:04:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
zamień szrugsy na wznosy bokiem.
za duzo masz na klatę.
Daj ten trening nóg.
zamiast Rack Pull daj zwykły marwy klasyczny lub na prostych nogach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2813
Normalny martwy ciag odpada az do wyleczenia urazu kolana - przy rack pull mniej boli. Na nogi robie łazcnie 3 ćw po 4 serie-uginanie nóg na maszynie siedząc - osobno przód i tył jako 2 ćw i wspięcia. za około 6 miesięcy rusze z normalnym treningiem. Co z klaty wywalić(tylko nie krzyzowanie linek dół bo to ćwiczenie niezle kopie klatke:)?



Zmieniony przez - rfs18 w dniu 2017-06-07 21:14:43

Zmieniony przez - rfs18 w dniu 2017-06-07 21:21:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Klatkie niezle kopie wyciskanie sztangi i sztagnielek, a nie wyciągi czy rozpiętki. Oczywiscie jedno cwiczenie jakieś izolowane-pompujące jak najbardziej mozna dać ;p. Co do urazu kolana. Można probwać martwy na prostych chyba. Co wiecej jeśli robisz prostwanie ud na mięsien czworogłowy uda to nie wiem czy wiesz ale gorzej wpływa na staw kolanowy niż nawet przysiady tak uważam.
Co to za uraz tak wgl ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 169 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6929
Co do urazów kolana - to przy moim tylko właśnie przysiady 'dobrze' na nie wypływały a po maszynach płakałem.
Z klaty to wyciąg lub rozpiętki wyrzuć.
a gdzie kolano boli ? jak przy martwym to obstawiam, że tak jakby pod kolanem(na dole kolana) ?

Bo liczy się siła i wiedza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2813
Naderwanie więzadła pobocznego przyśrodkowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
rfs18
posiłki troche nie pokolei wyszły. Co do treningu który miałem to był chyba nawet poprawiany przez Ciebie dla kogos. masa poszła lekko z 73 na 75 w 3 miechy ale wymiarowo np łapki siła w górę wymiary w doł







Zmieniony przez - rfs18 w dniu 2017-06-07 21:03:55


Zmieniony przez - rfs18 w dniu 2017-06-07 21:04:22




Białko z miejsca obetnij do 150 g . Wystarczy w zupełności .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
rfs18
Normalny martwy ciag odpada az do wyleczenia urazu kolana - przy rack pull mniej boli. Na nogi robie łazcnie 3 ćw po 4 serie-uginanie nóg na maszynie siedząc - osobno przód i tył jako 2 ćw i wspięcia. za około 6 miesięcy rusze z normalnym treningiem. Co z klaty wywalić(tylko nie krzyzowanie linek dół bo to ćwiczenie niezle kopie klatke:)?




Zmieniony przez - rfs18 w dniu 2017-06-07 21:14:43

Zmieniony przez - rfs18 w dniu 2017-06-07 21:21:02



Co lekarz zalecił ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2813
Obciął bym to białko ale nie wiem czym kcal zapełnić a nie che węglami czy tłuszczem juz:(. Co do kolana lekarz mówił że sie zregeneruje do 6 miesiecy i bedzie ok a o siłowni to zeby unikać dźwigania ogólenie ale czuje ze jest ok
Co do planów - dawniej przed kontuzja pleców i teraz po w sumie od października robiłem act i 2 rozne PPL. Z PPL mam takie obserwacje ze siła na wielki+ wymiary klata+plecy ok ale barki i biceps strasznie odstaja. Na treningu i chwile po jest ok ale na drugi dzień czuje sie strasznie wysuszony.
Co myslisz o powrocie do 5 dniowego splitu (klatka,plecy,barki,nogi, bic+tric)?


Zmieniony przez - rfs18 w dniu 2017-06-09 18:20:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy dla 14 latka?

Następny temat

Lewa ręka mniejsza od prawej

WHEY premium