SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Push pull dla odmiany, prośba o ocenę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5618

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
Witam, postanowiłem odpocząć trochę od FBW i zrobić jakiś trening dzielony. Wybrałem push pull i proszę o ocenę tego co ułożyłem.

Płeć : mężczyzna

Wiek : 22 lata

Waga : 81/82 kg

Wzrost : 183 cm

Cel treningowy : ogólna sprawność fizyczna, bez wielkich przyrostów masy, podciąganie na drążku priorytet

Staż treningowy na siłowni : początek w czerwcu 2007, ale najpierw plany nie za mądre, później jako dodatek do biegania, mądrze to chyba od października ale i tak do sierpnia na dużej liczbie powtórzeń robiłem

Uprawiane inne sporty : bieganie, basen (obecnie przerwa), prawdopodobnie SW wkrótce się zacznie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : siłownia z całym sprzętem ale ćwiczę tylko na wolnych ciężarach

Dieta : zdrowe jedzenie, 6 posiłków dziennie, nie mogę za dużo białka

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : Omega 3, kreatyna, Visaxinum

Ostatnio przerabiany plan: FBW 5x5
przysiad / przysiad
podciąganie ciężar ciała / podciąganie dodatkowy ciężar
wiosło sztangą / martwy ciąg
wyciskanie leżąc / pompki na poręczach
push press / wyciskanie sztangi stojąc
francuz / uginanie ramion

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
z ostatnich treningów
przysiad 5 x 90 kg
wiosło sztangą 5 x 90
wyciskanie leżąc 5 x 87,5
martwy ciąg 5 x 125

Dodam że długo ćwiczyłem na małym ciężarze z dużą liczbą powtórzeń i serii (cały czas FBW) i krótkimi przerwami ale zmieniłem to niedawno i się opłacało.

Ułożyłem sobie taki plan

PUSH:
Przysiad - rampa 5
Wyciskanie leżąc - rampa 5
pompki na poręczach - 3 x max
wyciskanie sztangi stojąc - 3 x 10
wyciskanie francuskie - 3 x 10

PULL:
Martwy ciąg - rampa 5
Podciąganie - 3 x max
Wiosło sztangą - rampa 5
unoszenie sztangielek na boki - 3 x 10
uginanie ramion - 3 x 10

Ten trening ma być urozmaiceniem. Będę go wykonywał 4 - 6 tygodni od połowy września i wrócę do FBW.

Zmieniony przez - janusz121 w dniu 2011-09-01 14:39:31
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
godula

Takie treningi tez przeprowadzam, uderzenia młotami , ciagniecie samochodu, w zimie gra w rugby na zewnatrz ale wtedy nie dotykam siłowni bo bym sie zajechał- nie bede sie smiał bo sensownie mówisz i napewno masz duża wiedze.

widzisz w dzisiejszym poziomie MMA zawodnik musi byc TYGRYSEM,SŁONIEM, WEŻEM jest to sport tak wszechstronny że praca nad ciałem i umiejetnosciami to tylko czesc treningów jak zapewne wiesz najwazniejsze jest MYŚLENIE bez tego ani rusz póki ktos sie nie nauczy myslec w sytuacjach trudnych nie nauczy sie walczyc.

pozdrawiam i dziekuje za dyskusje jak i za ciekawe informacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
ile dni na trening? bo nie napisales.
A ulozyles zle, choc nie tragicznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Trening typu Push/Pull jest przestażały.On się nie sprawdza.Przy tym treningu siadają barki,łokcie jako nadrobniejsze stawy.Jak ktoś myśli że przy przysiadach i wyciskaniu pracują tylko mięśnie odpowiedzialne za wypychanie i odwrotnie przy martwym i wiosłowaniu mięśnie odpowiedzialne za ciągnięcie to nie ma zielonego pojęcia o motoryce ludzkiego ciała.Jak chcesz odpocząć od treningów FBW wybierz zwykły trening dzielony.Chyba że powyższy plan chcesz realizować tylko 2 w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Napisal to czlowiek, ktory o motoryce wie najwiecej

Primo: metoda push/pull to metoda opierajaca sie na lancuchach funkcjonalnych, a konkretniej na ruchach...

Przy kazdym treningu moga Ci siasc barki,lokcie itp jak masz nieodpowiednia technike i na skutek tego nie dbasz wcale o rownomierne balansy silowe. O najdrobniejszych stawach w ludzkim ukladzie tez masz nikle pojecie

Nie, nikt nie mysli ze przy wyciskaniach pracuja tylko okreslone partie - LOL.
Sa partie glownodowodzace jak i pomocnicze - to normalne dla KAZDEGO cwiczenia, a nie tylko najwazniejszych.

Zwykly trening dzielony w Twoim mniemaniu: klata+bic,plecy+tric,nogi+bary? to jest dopiero shit...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
godula

"Jak chcesz odpocząć od treningów FBW wybierz zwykły trening dzielony.Chyba że powyższy plan chcesz realizować tylko 2 w tygodniu"

no własnie mnie ta czesc twojej wypowiedzi interesuje najbardziej jaki to ten normalny plan dzielony?????


"Trening typu Push/Pull jest przestażały.On się nie sprawdza"

nie wiedziałem że ruch człowieka stał sie przestarzały,

"Przy tym treningu siadają barki,łokcie jako nadrobniejsze stawy"

wiekszej bzdury to juz dawno nie czytałem

ja na sparingach mase razy przyciagnie i odepchne i co???


Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2011-09-01 15:36:55

Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2011-09-01 15:37:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Przy twoim treningu Push/pull męczysz mięśnie pchające- (pośrednio ciągnące )drugiego dnia ciągnące i (pośrednio pchajace).W tym układzie najsłabsze są barki i łokcie.Dlaczego bo dostają w kość tu i tu. Pierwszego dnia potrójny atak przy klacie, barach,tricepsie.I następnego dnia też dostają w kość przy mc,wiosłowaniu itp.W przypadku twego niby shit programowi oba rodzaje mięśni mają cięższe i lżejsze dni co jest podstawą utrzymania ciągłych postępów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
godula

powiedz mi który to ten normalny dzielony ????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
też jestem ciekaw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
to jest dla niego ta rewelacyjna opcja: klata + bic, plecy + tric, nogi+ barki

"Przy twoim treningu Push/pull męczysz mięśnie pchające- (pośrednio ciągnące )drugiego dnia ciągnące i (pośrednio pchajace).W tym układzie najsłabsze są barki i łokcie.Dlaczego bo dostają w kość tu i tu. Pierwszego dnia potrójny atak przy klacie, barach,tricepsie.I następnego dnia też dostają w kość przy mc,wiosłowaniu itp"

Przy plecy + tric, masz sytuacje podobna - zdajesz sobie z tego sprawe??
A nawet napisze wiecej, jesli jakas partia odpowiada za ciagniecie/pchanie to partia dokladnie przeciwna musi to stabilizowac - ot co jak sie podciagasz na drazku to triceps-prostownik ramienia stabilizuje zginacz ramienia-biceps, kiedy wyciskasz na lawce to zginacz z kolei stabilizuje prostownik...i tak w kolko. Poza tym podzial na lancuchy to jeden z najefektywniejszych metod, opierajacy sie w pelni na naturalnosci ruchow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Przy plecy + tric, masz sytuacje podobną .Co ty piszesz umiesz ty czytać ze zrozumieniem. Tam masz potrójny atak na bark . W układzie plecy triceps bark pracuje pośrednio i to głównie przy tricepsie.Podaję doskonały plan dzielony wymyślony przez amerykańskich kulturystów.1-klat,2-plecy dzień wolnego,3-ramiona ,4-nogi ,5-barki wolne.Układ taki co siedem dni trenuje dane mięśnie ciężko w sposób bezpośredni a pośrednio kilka razy w tygodniu.W przypadku Push pull mięśnie dostają w dupę raz ale tak jak po ciosie nokautującym że trudno im dojść do siebie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyciskanie 25kg na ilość

Następny temat

Powrot do formy i rzezba

Wiecej