SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Push-Pull-Legs do oceny.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 837

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7895
Witam, aktualnie jestem na redukcji i po 10 tygodniach stałego progresu siłowego w programie "Starting Strenght", co mnie osobiście zmęczyło po tym okresie psychicznie i po prostu zwyczajnie w świecie znudziło postanowiłem przejść do planu push/pull/legs, wykonywanego 5xtyg od poniedziałku do piątku (push-pull-legs-push-pull-wolne-wolne). Dysponuje czasem, jestem na redukcji więc pomyślałem, że program ten świetnie spisze się podczas redukowania, pozwala mi to także na przećwiczenie partii dwa razy w tygodniu, oprócz nóg, gdyż nie chce ich katować ze względu na regularne jazdy na rowerze i basen. Poniżej zamieszczam plan i proszę o ocenę.

Push
1. Wyciskanie sztangi leżąc 4x3-5
2. Wyciskanie hantli skos dodatni 4x8-10
3. Rozpiętki 3x8-12
4. Wyciskanie żołnierskie 4x5-7
5. Wznosy bokiem hantli 3x12-15
6. Francuz sztangą/Pompki na poręczach 3x8-10

PULL
1. Wiosłowanie sztangą 4x3-5
2. Podciąganie na drążku 4x8-12
3. Wznosy hantli na bok w opadzie tułowia 3x12-15
4. Wznosy bokiem hantli 3x12-15
5. Uginanie przedramion ze sztangą 3x8-10
6. Szrugsy 3x10-12

LEGS
1. Przysiad ze sztangą 4x3-5
2. Martwy ciąg 4x3-5
3. Przysiad bułgarski 3x8-10
4. Uginanie nóg leżąc 3x10-12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13190
Za mało na nogi dodaj ze 2 cwiczenia skoro trenujesz je raz w tygodniu, za malo na najszerszy grzbietu dodaj jakies sciagania z góry, oraz dodałbym 1 cwiczenie do bicepsa i 1 do tricepsa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Fascynuje mnie zawsze podejście nóg nie chce robić mocno bo... sam jeżdżę na rowerze po 60-70km dużo chodzę, praca stojącą, okres redakcyjny I treningu nóg boję się jak ognia bo umieram po nim tydzień Ale nie ma że się nie chce albo lekko. Całą górę robisz ciężko, dużo cwiczen bo to fajne I przyjemne no i swietnie wygląda. Co do samego planu zle nie wygląda ale fakt za mało na te nogi dałbym więcej serii siadow np
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Ja bym na Twoim miejscu treningu nóg rozdzielił do dnia push i pull i wykonywał te treningi zamiennie bez osobnego treningu nóg.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7895
Czyli po za tym, żeby zwiększyć objętość treningu nóg, trening jest okk?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
TheRealDrake
Czyli po za tym, żeby zwiększyć objętość treningu nóg, trening jest okk?


Tak bo ilość serii na nogi masz bardzo małą dodaj tam spokojnie po 2 serie wszędzie i na nogi powinno być ok.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7895
A czy taki zróżnicowany zakres jest dobrym rozwiązaniem względem wzrostu mięśni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
TheRealDrake
A czy taki zróżnicowany zakres jest dobrym rozwiązaniem względem wzrostu mięśni?


Często daje to dobre rezultaty, ale zawsze wszytko trzeba sprawdzić na sobie bo tak zdobywamy doświadczenie i wiemy co jest dla nas najlpsze.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Młody początkujący. Jakie ćwiczenia i ile razy?

Następny temat

Ocena planu treningowego - redukcja

WHEY premium