SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Push/pull/legs wg Antosia

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8542

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10979
Płeć: M
Wiek: 22
Waga: 83
Wzrost: 180
Cel treningowy: Estetyczna sylwetka
Staż treningowy na siłowni:
Uprawiane inne sporty: rekreacyjnie bieganie, pilka nozna, snowboard zima
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): silownia piwniczna, podstawowy sprzet niestety brak drazka i poreczy
Dieta: wykluczenie niezdrowego pokarmu, regularne zdrowe jedzenie, natomiast nie wyliczona co do kcal
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje): -
Zażywane suplementy: -
Ostatnio przerabiany plan: fbw A/B
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nie sprawdzalem

Witam, otóż od kiedy zacząłem ćwiczyć trenuje planem FBW, najpierw jeden 3x w tyg. (plan Traktora), później 3x w tyg. A i B:
Przysiad
Ławka płaska
Wiosło sztangą
Wyciskanie francuskie sztangą łamaną

MC
Ławka skos dodatni hantlami
Military press
Uginanie ramion ze sztangą stojąc

Zacząłem trenować planem Antos098:
Push:
Wyciskanie sztangą na skosie dodatnim
Pompki z elewacją nóg
Wyciskanie sztangi stojąc
Odwrotne pompki

Pull:
Martwy ciąg
Drążek chwytem neutralnym
Unoszenie bokiem stojąc
Unoszenie bokiem w opadzie tułowia
Uginanie ramion ze sztangą stojąc
Szrugsy

Legs:
Przysiady ze sztangą na barkach
Syzyfki
Żuraw
Martwy na sztywnych
Długie wykroki chodzone
Wspięcia na palce

Mc,przysiady, wycisk; rampa 12 - z każdą serią dokładasz obciążenia nie zmieniając przy tym ilości ruchów,
W pozostałych mogą być 3 serie po 12-15 ruchów


Natomiast nie mam możliwości wykonywania ćwiczenia na drążku i wykroków chodzonych, dlatego też proszę o jakieś alternatywne ćwiczenia. Proszę też o wytłumaczenie ile dokładnie serii/powtórzeń w którym ćwiczeniu robić. Mam rozumieć rampa 3x12 w głównych, a reszta po prostu 3x12-15?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 799
Hej. Ja też czekam na odpowiedź w dziale "dla początkujących" JAK POWINIEN WYGLĄDAĆ porządny plan push/pull/legs, ponieważ w necie jest wszystko i NIC jednocześnie. Tomaszu, piszesz, że sam nie powinienem sobie układać planów, bo są marne (przyjąłem), ale pytam: co dalej? Mogę cwiczyć tylko PN ŚR PT. Dowiedziałem się, że push/pull/legs to jedyne słuszne rozwiązanie, ale nie mogę nigdzie znaleźć porządnego planu - gotowca, który bym mógł zaadoptować, ew coś dodać. lekko zmienić. Ankieta w temacie https://www.sfd.pl/FBW_na_CKD,_czekam_na_rady.-t888409.html POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
Po co wszędzie zakładasz tematy ?

https://www.sfd.pl/push/pull/legs-t885774.html

bezsensu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10979
Bez sensu jest twoja wypowiedź, jeśli nie potrafisz odpowiedzieć w dziale pod twoją opieką. Widocznie nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi i musiałem zapytać gdzie indziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 39
W głównych ćwiczeniach (siady, ciągi, wiosła, wyciskania) daj 4s po 8-12 powtórzeń, reszte 3s po 8-15 powtórzeń, przy brzuchu i łydkach nawet do 20. Wykroki chodzone zastąp normalnymi, a podciąganie na drążku Inverted Row - (



Zmieniony przez - Claws w dniu 2012-09-13 06:05:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Zamiast wykroków chodzonych rób wypady w miejscu, zamiast drążka jw inverted rows mogą być. Ale drążek to wydatek kilkudziesięciu zł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
w rampie nie liczysz serii. Dokładasz aż nie wykonasz 12ruchów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10979
Hubert81
Zamiast wykroków chodzonych rób wypady w miejscu, zamiast drążka jw inverted rows mogą być. Ale drążek to wydatek kilkudziesięciu zł.

Tu nie chodzi o pieniądze, tylko o brak możliwości montażu. Gdybym mógł to na pewno bym go zamontował. Mogę co najwyżej drążek rozporowy w przejściu założyć, o ile nie będzie za szerokie.

Claws, Hubert81, Antos098 - dzięki za odpowiedzi, tego właśnie oczekiwałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Do ściany możesz skręcić albo właśnie między futrynami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10979
Problem jest w tym, że ćwiczymy w piwnicy i właściciel się nie zgadza montować nic w suficie/ścianach, bo może być stara instalacja elektryczna. W każdym razie nie mamy pozwolenia na montaż na stałe. Pozostaje rozporowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
a jakiej to grubości ściany?? bo jak stare budownictwo to zapewniam Cię, że elektryka nie jest tam na wierzchu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10979
Okoły 40 cm, może mniej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki split 4 dniowy

WHEY premium