SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przywitanie&Opinie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1538

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez obliques z działu Dzienniki treningowe dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
Witam.
Jestem nowy na forum. Od "zawsze" borykam się z problemem nadwagi. BARDZO chciałbym zmienić swoją sylwetkę. Mam spory brzuch i biust jak dorastająca 14- sto latka. Z początkiem Nowego Roku postanowiłem po raz kolejny wziąść się za siebie. Pierwsze 2 tygodnie stycznia to głodówka+pompki+skakanka... Aż znalazłem to forum. Więc sprawy się mają tak:
Wiek: 27
Waga: 86 kg teraz (1styczeń 2011 90kg), "rekord" 103 kg
Wzrost 186 cm
Staż treningowy: tydzień
Cel: redukcja
Odżywki: brak

Na chwilę obecną po zapoznaniu się z całą masą artkułów na forum ustaliłem dietę i trening. Bardzo proszę Koleżanki i Kolegów fachowców o opinię.
Moje zapotrzebowanie to ok 2600 cal. Staram się trzymać dietę w granicach 2000 cal na dzień (choć czasem mi się nie udaje i jest mniej):
I posiłek:
Białko jaja kurzego Chleb żytni razowy, Pomidor Szynka wiejska
II posilek:
Jaja kurze całe Chleb żytni razowy Pomidor Ser Tylżycki pełnotłusty
III posiłek:
jogurt naturalny, tuńczyk w oleju, orzechy włoskie
IV posilek
łosos, fasolka szparagowa
V posiłek
jajko, banan
VI posiłek
ryż brązowy łosoś
Dieta ciągle ewoluuje. Pracuje z dzienikiem dietetycznym sfd. Muszę obciąć węgle i dołożyć białka, ciągle pracuję nad tym.
I trening 3xw tyg, ok 1h-1h20min):
rozgrzewka
1.Pompki płasko 4 serie do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
2.Pompki głową w dół 2-3 serii do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.
3.Pompki na taborecie 3 serie do zmęczenia
4.Pompki przy ścianie 2-4serii do zm.
5.Pompki w podporze tyłem 2-4serii do zm.
6.Przysiady 4-6 serii do zm.
7.Wspiecia na palce 4-6 serii do zm.
8.Brzuszki 4-5 serii do zm
9.Nożyce 4 serie do zm
11.Unoszenie tułowia z leżenia przodem-4-5 do zm.
12.Uginanie ramion w ciężarem stojąc 4-5serii do zm.
rozciąganie
II trening w dni bez treningu siłowego
bieganie, które od dziś tygodnia chcę zmienić w ok 20 minutowy interwał
Niestety nie jestem w stanie chodzić na siłownię. Być może to się zmieni. Nie mam również dostępu do żadnego sprzętu stąd taki trening siłowy. Niedługo będę miał również drążek. Planuję ćwiczyć tydzień jw, a tydzień trening dla początkujących z forum wersję trudniejszą (jak już kupie drążek)
Moje pytania:
1. Ogólna opinia
2. Czy to duży błąd, że obciąłem ok 500-600 cal?
3. Opinia o treningu
4. Czy przy takim planie mam szansę na sukces?

Pozdrawiam i bardzo proszę życzliwych fachowców o opinie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
Bracia i siostry! W ogóle nie chce mi się jeść. Jem na siłę co 2-3 godziny żeby "nastukać" kalorii. Dobrze robię czy źle? Może treningi lipne? Chociaż przykładam się do nich bez zciemy i po treningu nie mam siły się ruszać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
jak dla mnie to słabo troche
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
W jakim sensie słabo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3693 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47308
na poczatek poczytaj https://www.sfd.pl/-t585708.html

1. zaczynasz zawsze od bilansu zerowego zadnego ciecia rzedu 500-600kcal...tak jedziesz przez dwa tygodnie minimum robisz pomiary waga/obwody i dopiero pozniej mozesz myslec o niewielkim cieciu kalorii jak pomiary stoja w miejscu w artykule wszystko jest wyjasnione

2. policz kalorycznosc dla bilansu zerowego i wybierz jakis rozklad btw tak kolo 2g bialka na kg masy ciala minimum reszte dobierz jak wolisz <wskazowki tez w artykule>

3. trening silowy bylby lepszy ale jesli naprawde nie masz warunkow kazdy rodzaj aktywnosci bedzie dobry...szukaj w 'treningi w domowych warunkach' te z obciazeniem wlasnego ciala tez sa ok i troche aero <biegi marszobiegi>

4. z diety postaraj sie wywalic wszystkie przetworzone produkty <sery zolte wedliny kupne ewentualnie jako niewielki dodatek smakowy chcoiaz lepiej wywal> jedz mieso ryby itp...jesli tunczyk to w sosie wlasnym i podlej oliwa z oliwek

I'm
#1
So why
Try harder

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
dzięki za porady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
no na siłowni by było Ci lepiej

czemu nie możesz się zapisać:)>?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
Z siłownia kłopot. Nie bardzo mam gdzie, musiałbym dosyć daleko dojeżdżać, pozatym kiepsko z czasem, sporo pracuje+ obowiązki rodzinne, małe dziecko. Ale czytałem na forum, że tego typu treningi domowe w połączeniu z drążkiem też dają niezłe efekty jeśli się ćwiczy sumiennie. A może sobie to tylko wmawiam? Może warto zinwestować chociaż w sztangę jakąś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
ja tam zainwestowałem w ławke sztange obciążenie i to szczerze mówiąc jeden z najlepszym lub najlepszy zakup jaki w życiu zrobiłem:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
Pytanie. Nie jestem w stanie osiągnąć odpowiedniej liczby kalorii żeby nie zjeść nawet 2x więcej węgli niż powinienem...
I skąd brać białko?? Potrzebuje ok 180 g, a nie mogę uzyskać więcej niż 100. Nie mogę jeść przecież 10 jajek dziennie a mleka nie znoszę.
Help
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 274 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 113725
Mieso, ryby, WPC. 10 jaj to wg. Ciebie duzo? Sa tacy co jedza tyle w posilku, mi tez sie zdarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
Jem całkiem dużo dozwolonych produktów, 5-6 razy dziennie i ciężko jest mi dobić do 2000 cal. Zapotrzebowanie mam wg różnych kalkulatorów od 2400 do 2600. To wielki grzech przy tych treningach które prowadzę?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

do oceny moja pierwsza dieta

Następny temat

Proszę o pomoc

WHEY premium