SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przytyc po anoreksji...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
hejka:)mam 18lat i od 3 choruje na anoreksje bulimiczna:/straszny syf,ale nie bede sie na ten temat rozwodzila bo nie to jest sednem sprawy:P obecnie waże 44kg przy 167cm wzrostu,od ponad tygodnia staram sie przytyc-wiadomo,roznie to wyglada,ale ostatnio przeczytalam o diecie niskoweglowodanowej,i tego staram sie trzymac.
Problem zaczyna sie tu,ze narazie nie moge ciwczyc,bo moje BMI jest za niskie i organizm wyczerpany choroba moze po prostu nie dac rady,a nie chce kolejnego ziaziu:/
Jestem osoba malo aktywna,tyle co wstane rano,pojade do szkoly,wroce i..potem tylko tryb siedzacy raczej.
Ograniczam wegle,zwiekszylam znacznie podaż bialka i tluszczy-ale nie licze tego bo mam predyspozycje psychiczne do popadania w skrajnosci,a nie o to mi chodzi z ta dieta.
A wiec jem:jaja,sery zolte,plesniowe i biale,filety,wolowine,szynki roznych rodzajow,ryby tluste,orzechy,warzywa o niskim IG,stosuje maslo,smietane,oliwe,czesto majonez.Jem duzo,nie licze kcal,po prostu zgodnie z zasadamo niskoweglowodanowki stawiam na maks bialka i tluszczy w daniach.
Staram sie jesc 5 posilkow dziennie.
Podobno ludzie na tym chydna,ja jak narazie przytylam moze pare deko;)
Chcialam sie dowiedziec,czy narazie taka dieta bez cwiczen jest dla mnie korzystna,i czy wogole polecacie niskoweglowodanowki z udzialem sero zoltych i tego wszystkiego,oraz w ogole co sadzicie o clej sprawie??
aha-jesli bylby ktos chetny,moze ulozyc jadlospis dla mne na pare dni na przytycie powolne i w mase-ja moge podac dotychczasowy swoj:)
Pozdrawiam-dodam ze nie musicie sie pytac o to czy mam pomoc specjalistow-mam-jestem od 3lat pod kontrola psychiatryczna i psychologiczna takze luzik;):):)

...Ambicja to ostatni bastion porażki...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
Na diecie nisko węglowodanowej zwanej low-carb można zarówno chudnąć jak i nabierać wagi, wszystko zależy od bilansu kalorycznego .

Więc myślę, że warto policzyć te kalorie, obecnie masz multum programów w tym wg mnie elitarny Dziennik Posiłków, więc problemem to być nie powinno.

Jak chodzi o żółty ser, to pewnie masz na myśli kwasy tłuszczowe w nim zawarte... bez obaw, proporcje kwasów tłuszczowych powinny zachować odpowiednie proporcje, więc uwzględniając to w diecie nie ma przeszkód. A z tego co kojarzę Dziennik posiłków wylicza te proporcje automatycznie

Co do wysiłku, wystarczy uwzględnić to w bilansie kalorycznym.
Czyli wyższy współczynnik aktywności

Zmieniony przez - Chaczyk w dniu 2007-11-17 21:18:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Dieta niskoweglowodanowa nie jest dobrym pomyslem. To jest specyficzna dieta dla ludzi o tendencjach latwego zbierania tluszczu . Jezeli juz, to powinnas sie trzymac generalnie 10 zasad zdrowego zywienia i dbac jak teraz o czeste pelnowartosciowe posilki, o zdrowa zywnosc, chleb z pelnego przemialu, bialko, tluszcze i weglowodany itd. Owszem weglowodany o niskim IG powinny stanowic podstawe jadlospisu, ale nie trzeba unikac zupelnie tych o wyzszym IG.

Zmieniony przez - obliques w dniu 2007-11-17 21:26:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
kurcze wlasnie sciagnelam ten Dziennik i nie mam jakiegos programu czy cos tam ale to juz niestety nie wasz problem:)
wiem,ze teraz powinnam zadbac o odpowiednio zbilansowane posili,tylko ze jak naczytalam sie o tych carbo-co one robia i wogole ze sa be:),i oczywiscie po tym jak odkrylam niskoweglowodanowke,jakos nie mam ochoty na powrot do racjonalnego odzywiania(bo tam sobie trzeba odmawiac)tylko wlasnie na jedzenie do syta na low-carb:/

...Ambicja to ostatni bastion porażki...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
Excel potrzebny do otwarcia programu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
aha-i kolejne pytanko.
Odkad ograniczylam wegle czuje sie....no wlasnie...nie za dobrze.Strasznie mnie boli glowa,w szkole normalnie usypiam(serio-o malo co nie zapadam w sen),jestem jakas otepiona i ciagle chce mi sie spac.
Wiem,ze to normalne na poczatu,ale czy aby moje objawy nie sa az za bardzo "normalne"?
Przeciez teoretycznie rano powinnam az kipiec energia-robie sobie codziennie jajecznice z 3jaj,szynki i plastra zoltego sera+pomidor!!!
w szkole zjadam serek brie albo camembert,czasem wiejski duzy i nadal chce mi sie spac i czuje sie jak nacpana:/
to jest chyba jedyny minus tej dietki,bo poza tym pochwalam-skoro bez wyrzutow sumienia palaszuje miecha i sery oraz tlustosci,na co nie pozwalalam sobie od 3 lat to dla mnie normalnie bomba:D

...Ambicja to ostatni bastion porażki...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
excel.:/ to pewnie dlatego-nie mam nawet office jeszcze zainstalowanego,moj brat zgarnal nowego kompa a ja mam jakiegos rzepa totalnego takze dziennika narazie nie sciagne-kapa:(

...Ambicja to ostatni bastion porażki...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Odmawiac? Co odmawiac? Akurat ty nie powinnas sobie nic z normalnych zdrowych rzeczy odmawiac poki nie osiagniesz odpowiedniej wagi. Zreszta tak samo powinnas zaczac cwiczyc jak tylko bedziesz miala wiecej sily. Na low carb to sobie wlasnie odmawiasz i jeszcze zaczyna ci brakowac podstawowego zrodla energii. Nie zetknelam sie z dieta low-carb praktykowana przez osoby, ktore wyszly z anoreksji, jak nie poszlas jeszcze do dietetyka to powinnas i poszperaj w internecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
:/ chyba wlasnie zebralam ochrzan:)
wiesz,ale na takim zwyklym odzywianiu zdrowym nie mozna wcinac tyle,co na low-carb i to takich rzeczy:/jakbym zaczela laczyc to wszystko ze soba,to za miesiac wygladalabym jak opuchniete bydle:)
Myslisz,ze nie wiem co to znaczy zdrowe odzywianie?moja choroba kreci sie tylko wokol tego-wiem,paranoja bo wlasciwie niszcze sama siebie-ale o zdrowym odzywianiu juz wiem chyba wszystko co trzeba,tylko ze ja mam taka ochote na te rzeczy,na ktore mi ana nie pozwalala przez tak dlugo:)
niestety w tym slodycze,ale dzieki low carb podobno wogole cie na nie nie bierze...

...Ambicja to ostatni bastion porażki...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
a to moj dzisiejszy jadlospis:
jeli moglibyscie powiedziec czy ide w dobra strone,bede wdzieczna:)

sniadanie
-3jajka
-plaster szynki z indyka duzy
-plaster zoltego sera
-duzy pomidor

2 sniadanie
-ok80g serka brie
-plaster szynki z indyka

obiad
-piers kurza na parze duza
-kapusta kiszona ok300g plus korniszon sredni

podwieczorek
-puszka tunczyka w wodzie

kolacja
-200g chudego twarogu z 5rzodkiewkami startymi i przyprawami

I jak??czy aby czasami nie jest to za duzo??
dodam,ze to sie zmienia,nie jem wkolko tego samego,czesto zjadam na kolacje ponad 200g makreli wedzonej,lubie tez jesc pomiedzy posilkami garsci orzechow wloskich(takie zeby zmiesilo sie w dloni),na obiady robie tez pange lub curry na jogurcie z ryby badz filetow.
dosyc czesto tez smaze na maselku wszystko,albo gotuje na parze(jak mam schizy)
co o tym sadzicie??bo ja mam lekkie wyrzuty ze czasami sobie za bardzo dogadzam,a dodam,ze nie cwicze ale jakos specjalnie nie utylam-niecale kilo w ok 10-14dni

...Ambicja to ostatni bastion porażki...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
chociaz w sumie jak tak etraz przegladam topiki i widze ze doradzacie 1kg w miesiac czuje sie jak obzartuch;)

...Ambicja to ostatni bastion porażki...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CO DALEJ?!

Następny temat

Dieta nieregularna POMOCY

Wiecej