sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Przyswajalność minerałów

Wysłana -
Witajcie. Czy robi różnicę w przyswajalności minerałów rozkład w czasie w jakim je przyjmujemy? W sensie na przykład 100g sera - 800mg wapnia zamiast jeść w jednej porcji to dzielimy na śniadanie i na kolację. Będzie to miało znaczenie dla wchłaniania czy nie zawracać głowy?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Będzie miało to kiedy, z czym i w jakiej ilości spożyjesz.
Wysłana -
Zgadza się.

W dodatku nie zalecam jeść 100g sera żółtego na raz.
Trzeba również uważać na to, aby nie wybierać wyrobu seropodobnego.
Wysłana -
Przy okazji, żeby nie zakładać nowego tematu. Chciałbym dopytać, w jakiej porze polecacie zażywać cynk? Leczę cerę i rano mam 10mg w multiwitaminach + osobna tabletka 30mg. Brać tabletkę np. wieczorem czy może też rano? Jakaś różnica by była etc.?
Wysłana -
Pod wieczór się z reguły wrzuca. Osobiście cynku bym nie suplementował, chyba że faktycznie widzisz jakąś poprawę, co mogłoby oznaczać uzupełnienie niedoborów. Jeśli te 100 g to było takie dość prawdziwe pytanie to już większe efekty byłyby w moim odczuciu po odstawieniu tego sera :D . Chyba, że był to luźno rzucony przykład
Wysłana -
Zgadza się.

Zapotrzebowanie na cynk wynosi około 12mg bowiem u osób aktywnych fizycznie zazwyczaj podaż tego pierwsiastka przy dobrze zbilansowanej diecie szacuje się między 10-25mg. Warto nadmienić, iż nadmiar tego minerału może doprowadzić m.in do niedokrwistości, zaburzenia gosp. lipidowej jak i upośledzenia wchłaniania miedzi oraz żelaza.. nie szalałbym.

30 mg z suplementu + wliczając w to jedzenie --> tworzysz zbyt dużą nadwyżkę..
Wysłana -
dudee
(...) 30 mg z suplementu + wliczając w to jedzenie --> tworzysz zbyt dużą nadwyżkę..

Raczej ma jeszcze więcej cynku:
jakkjakk
(...) mam 10mg w multiwitaminach + osobna tabletka 30mg(...)

Zamiast 40mg ja bym zszedł do 20mg.
Wysłana -
Wbrew temu co mogłoby się wydawać - przedawkowanie jak najbardziej jest możliwe.
Pewnego czasu słyszałem o pewnym delikwencie który przesadził z omawianym pierwiastkiem.

Oczywiście jest to rozłożone w czasie.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-15 15:36:03
Wysłana -
zależy w jakich formach ma jeszcze ten cynk, bo jak nie organizczne to raczej słabo się przyswoi, ja kiedyś zincasa forte przedawkowałem biorąc 25mg dziennie
Wysłana -
To ten jeśli pytacie http://www.sfd.pl/sklep/Swanson_Zinc_(Gluconate)-opis33255.html. Ok to na noc wrzucę, dzięki za rady.
Wysłana -
czyli dobra przyswajlność będzie tego cynku
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź