SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady ze sztangą

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3222

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Robiłem do niedawna to ćwiczenie w konfiguracji: 1 seria rozgrzewkowa - ok. 16x + 3 zasadnicze po 10-11x. 101kg.
Mój maks pojedyńczy - 123kg.
Ale mam po prostu już dość i dałem sobie spokój. Nie wyrabiałem wytrzymałościowo (ledwo łapałem oddech, puls do 210, itp). Przypuszczam, że za dużo, jak na mnie, robiłem powtórzeń.
Co myślicie o tym, żeby zmniejszyć liczbę do 5, maks. 6 powtórzeń, ale dodać jedną lub dwi serie? Myślę, że wówczas nie wykońćzę się tak, ale nie jestem pewien, czy taki system przyniesie efekty.
Dzięki za sugestie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja podobnie - piersze 8-10 to rownomierne oddychanie wraz z przysiadami, potem juz robie wdech stojac, kolo 20 powtorzenia to juz jest kilka oddechow zanim usiade..

bst
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3096 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
ja robie przysiady nastepujaca. rozgrzewka jazda na rowerku, pozniej 3 serie przysiadow po 10 powtorzen. obciazenie tak dostosowane ze jest ciezko ale znowu bez przesady. Na efekty nie narzekam. 2 cm w ciagu 5miesiecy to chyba raczej nie tak zle biorac pod uwage ilosc miesnia na nogach.

pozdrofka
Lukx
www.lukx.cnet.pl 

pozdrofka
lukx
http://www.lukx.com 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bikej... tak to juz jest przy treningu nog! Ja mam identyczne odczucia jak Ty, trening nog jest na maksa wykanczajacy! Robie 5 serii przysiadow i jestem po nich oporowo padniety... Nie moge zlapac oddechu i mam melanz w zoladku ostry...


NaRazie
zycie jest walka... .. .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Musisz sprobowac cos zmienic w swym treningu. Po dwoch miesiacach nalezy zmieniac treningi bo miesnie sie przyzwyczajaja, a moze za czesto trenujesz ?! Wyluzuj na jakis czas a zobaczysz- trening raz w tygodniu na kazda partie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bikej... no i widzisz! Kolega klerto Ci wytlumaczyl juz... a taki miales problem...


NaRazie
zycie jest walka... .. .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
bikej: proponuje jednak zastosowac progrsje: 12-10-8-6 ( ewentualnie 4 ), jest znacznie skuteczniejsza od wykonywania takiej samej ilosci powtorzen we wszystkich seriach ( przynajmniej w moim wypadku ).


Mariux

Mariux

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19976
Ja robie tylko 3 serie przysiadow i maks 20 powtorzen w sumie. Fakt ze sa najciezsze serie jakie robie ale oplaca sie. Do tego suwnica i czasami prostowanie. Ale stw. ze co tydzien robic przysiady to dla poczatkujacego duzo jesli robi naprawde ciezkie serie. Ja robie nogi dopiero miesiac i takie mam odczucia. No chyba ze nie robiac suwnicy i robic tylko przysiady. U mnie skutkuje trening nog co 8-9 dni (skutkuje w tym sensie ze mam sile robic te przysiady)


Pozdrawiam
Roland

Pozdrawiam
Roland

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Lukx, właśnie biorąc pod uwagę to, iż jest to duża grupa mięśniowa, obwód powinien zwiększać się stosunkowo szybko.
Mi, po 3 miesiącach treningu, przybyło w udzie 4cm. Ćwicząc co 4-6 dni.
55555, no cóż - wygląda na to, że przysiady ze sztangą to ćwiczenie tylko dla twardzieli. Ja co prawda nie mam nic z żołądkiem(?!), ale mgła przed oczami i uczucie wszechogarniającego osłabienia to norma.
Mariux - z tą zmniejszającą się ilością powtórzeń to chyba dobry pomysł.
Dzięki wszystkim za wypowiedzi!

Zmieniony przez - bikej w dniu 01-04-23 13:10:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ktoś powiedział dobrze wykonane przysiady = kibelek = wymioty. I to prawda :(

Tomek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3096 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
to byl zdaje sie Arnold The King Shwarzenegger.

pozdrofka
Lukx
www.lukx.cnet.pl 

pozdrofka
lukx
http://www.lukx.com 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
666 D. Mirowski
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21181
4-6 powtorzen na siady to gora. Ja tak robie i rozwoj nie narzekam. I koniecznie dlugie przerwy. Podczas siadow pracuje cale cialo i jest to bardzo ciezkie dla oragnizmu , zwlaszcza dla serca. Ja osobiscie za glowe sie lapie jak widze ludzi ktorzy siadaj po 10 razy albo i wiecej .

666

Burneika Sports Team

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na rzezbe

Następny temat

najskuteczniejsze aeroby to :

WHEY premium