SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady i nogi

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4066

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Od roku wykonuję regularnie przysiady i martwe ciągi na prostych nogach. Efekty nie są może zadawalające ale są i to najważniejsze. Problem polega na tym że jeden dzień po przysiadach czuję się w miarę znośnie ale dzień drugi i trzeci to jest kaplica. Nogi ćwiczę we czwartki tak żeby mieć weekend na regenerację ale co to za weekend jak prawie nie można normalnie funkcjonować bez środków przeciwbólowych. Zakwasy są zawsze i to ogromne.

Czy Wy też tak macie bo ja zaczynam się zastanawiać czy to jest normalne że chodze na czworakach kazdego weekendu.
Aha i czy nie zauważyliście że przysiady i martwe ciągi rozpychają klatke piersiową i jakby nieznacznie poszerzają plecy??? Wydaje mi sie że powolutku ale cos takiego się dzieje.

Mój trening czworogłowych uda wygląda następująco:
głebokie przysiady 6 serii 12-15 powt.
wyprosty suwnica 3 serie 15 powt
wyprosty maszyna 3 serie 12-15 powtórzeń

Moderator Odżywianie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Atomic powiem ci tak: u mnie najgorszy jest drugi dzien po treningu, wykonuje cwiczenia rozciagajace bezposrednio po treningu i pierwszego dnia po nim i to wydaje sie nieco pomagac, az takiego bolu zeby uzywac srodkow przeciwbolowych nie odczuwam chyba ze robie wybitnie intensywny trening. Aczkolwiek 6 serii w przysiadach wydaje mi sie troche za duzo, kiedys zrobilem 5 i wtedy zlapaly mnie pozniej takie przykre kurcze miesni ze istotnie musialem wziasc tabletki, teraz robie 3 serie najwiecej nie liczac rozgrzewki, a efekty mialem rowniez robiac 1 serie raz na tydzien do upadku miesniowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 53 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16763
Tez mialem podobne problemy ( no moze nie w takiej skali ).
Znalazlem na nie sposob. Po treningu nog robie jescze w domu 30 minut aerobow ( na orbitreku ). Nastepnie goraca kopiel i masc ben-gay. Zero zakwasow.A tak na marginesie to uwazam ze robisz za duzo serii przysiadow. Mysle ze spokojnie wystarczy 4x10 ale z wiekszym obciazeniem.


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Przy takiej ilości powtórzeń na tak duże mięśnie zawsze będzieśz miał zakwasy, a raczej bardzo mocno uszkodzone włókna.
Sprobuj dla odmiany zrobic 5 serii po 5 przysiadow, do tego tylko wyprosty na maszynie 3x 10, i dwugłowe.
Poprawisz siłe nóg, masa też pójdzie a ból powinien być przynajmniej krótszy.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Przysiady i martwy ciag sa cwiczeniami angazujacymi najwieksza ilosc miesni, co za tym idzie powoduja rowniez wydzielanie zwiekszonyh dawek hormonow wzrosty, wiec i efekty po nich sa najwieksze
Niestey sa to cwiczenia bryutalne i jako takie nie powinny byc wykonywane zbyt czesto w tkiej ilosci jak ty obecnie robisz, sadze, iz cwiczysz z niewielko inteneywnosci jak po 1 serri mam dosc czego kolwiek w silowni, nie mowic juz o dalszych sriach tego samego. Po co sie katowac skoro efekty nie bede wieszke a mogo byc mniejsze.
Co do DOMSow to rada wyzej z aerobami kapiela oraz masci jest OK

Moderator Honorowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
ja robię tak:
przysiady:
nogi mnie nakalają nieźle

70kg/6x 2serie
100/5x
120/4,3,4,3x

martwy:
70kg/6x
100/5x
120/4,4,4
135/2

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1719 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13059
Nie będę Ci podawał ciężarów z jakimi masz ćwiczyć, ale serie i powtórzenia jak najbardziej. Z tego co widzę to troche przesadzasz z ilością powtórzeń. Taką ilość powtórzeń stosuję w okresie wytrzymałości. Jeżeli chcesz robic masę i siłę to zrób to tak: na moim przykładzie
Rozgrzewka około 10 min.
Przysiad
1x10 (160kg)
1x8 (180kg)
1x8 (200kg)
1x6 (220kg)
Suwnica
1x10 (360kg)
2x8 (380-400kg)
Hack maszyna
1x12 (140kg)
1x10 (160kg)
1x8 (180kg)
Dwugłowe
Maszyna do dwugłowych w leżeniu 3x8
i na stojąco 3x8 zamiennie z martwymi ciągami o prostych nogach
Łydka
na maszynie 3x15-20
Jeszcze jedno proponuję zaopatrzyć się w glutaminę, to zminimalizuje działalność wolnych rodników.
Pozdrawiam


metrowiec

Pozdrawiam
METROWIEC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Dziekuję wszystkim za odpowiedzi!
Przypuszczam ze ból jest spowodowany właśnie dużą intensywnością ćwiczeń, jednak mój wybór odnośnie ilośći serii i powtórzeń nie jest przypadkowy. Mięśnie czworogłowe uda zaliczamy do dużych grup mięśni a te powinno sę ćwiczyć ok. 12 seriami (tak jak np. grzbietu). Jestem endomorfikiem więc trzymam się schematu 12-15 powtórzeń aby utrzymać maksymalne tempo przmiany materii tylko od czasu do czasu zmniejszając iość powtórzeń do 8-10.
Mój ostatni trening to 6 serii po 12 powtórzeń z cięzarem 80kg. Aktualnie ważę ok 82kg. Wezmę Wasze sugestie pod uwagę, dziękuję raz jeszcze.

Moderator Odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Uważam, że w twoim treningu wszystko jest ok. A ból po ćwiczeniach jest właśnie wskazówką, że trening został wykonany rzetelnie. Mam dokładnie to sama, tzn. największy ból mięśni na 2 i 3 dzień po ćwiczeniach.
Co do neutralizowania wolnych rodników po ciężkim treningu /jak wspomniano w jakiejś odpowiedzi/ to najlepsze są niedrogie antyoksydanty /odpowiedni zestaw witamin a,c i e/ np. ACE Rola z Hi Tec'a /ok.20zł./.

Draht.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cwiczenia na brzuch

Następny temat

Ćwiczenia w domu

WHEY premium