SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady a problem z kolanem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2563

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Hej,

mam takie pytanie. Mam dysplazje bloczka kości udowej (kolano wyskakuje przy obrocie kolana dynamicznie do wewnętrznej strony uda) spowodowany najprawdopodobniej zwichnięciem rzepki.

Przechodząc do sedna, robiąc przysiady z większym obciążeniem czy bez w kolanie pyka (bez bólu). Oraz boli dzień po treningach, ale o dziwo nie tak całkiem kolano co bardziej uczucie bólu od dołu (jakby łydka lub dolna część czworogłowego). Zastanawia mnie czy mogę z tym trenować oraz czy nie warto by było dodać do treningu jakiś ściągacz na te akurat kolano?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136783
Ściągacz ściągaczem, na nogi jest milion ćwiczeń, rób te przy których nie czujesz bólu

2 sprawa: na pewno robisz prawidłowo technicznie ten przysiad?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Co do techniki, musiałem trochę zmienić tzn na pewno nie jest to przysiad "ładny" ponieważ szerokość rozstawu nóg będzie przynajmniej trochę większa niż rozstaw ramion. Co do tego strzelania mam je tylko w tym chorym kolanie niezaleznie czy jest to ciężar rozgrzewkowy, średni, duży, sam gryf czy bez obciążenia jakiegokolwiek. Nie zawsze przy każdym ruchu czuć i to takie pykanie - bez najmniejszego bólu. Jedyne co powoduje u mnie ból z ćwiczeń na nogi to wykroki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Od zawsze występował ten problem przy tych wszystkich ćwiczenia czy się pogorszyło to od jakiegoś czasu, konsultowałeś się z fizjoterapeutą ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
W sensie np bólu po wykrokach? Czy zawsze, raczej nie. Problemem jest tutaj sport jaki trenowałem. Kiedyś przy sporej masie robiąc dynamiczny zwrot miałem odczucie skręcenia w kolanie. Jak się potem okazało było to najprawdopodobniej zwichnięcie rzepki, które w konsekwencji wpłynęło na dysplazje. Podobnych problemów nie mam z drugą nogą. Czy to w przypadku przysiadów czy wykroków. Często mam odczucie po przećwiczeniu mięśni nóg (szczególnie czwórek), że w jednej nodze czuję mięsień a drugiej promieniuje mi w stronę kolana.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Drakopsy
W sensie np bólu po wykrokach? Czy zawsze, raczej nie. Problemem jest tutaj sport jaki trenowałem. Kiedyś przy sporej masie robiąc dynamiczny zwrot miałem odczucie skręcenia w kolanie. Jak się potem okazało było to najprawdopodobniej zwichnięcie rzepki, które w konsekwencji wpłynęło na dysplazje.



chodziło mi po tym urazie , czy problem występuje zawsze przy przysiadach ? oraz nie odpowiedziałeś czy przechodziłeś rehabilitację
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Wiesz, jeszcze nie miałem żadnej rehabilitacji. Co prawda nie jest to nowy temat ta kontuzja, ale obyło się nawet bez gipsu jedynie maścią. Po tym jak mi się to stało bolało itd. Lekarz dał mi maść i tabletki na zapalenie i przeszło. Potem poszedłem do innego bo przy graniu w kosza często zaczęło przy skręcie kolana dynamicznym wyskakiwać (typowe uczucie dla skręcenia), dostałem skierowanie na rezonans i teraz czekam do końca czerwca na wizytę dopiero. Więc na razie żadnych rehab ani leczenia nie robiłem.

A problem występuje zawsze przy przysiadach - nie ważne czy z obciążeniem czy bez niego. Nie boli przy ćwiczeniu nic, tylko takie dziwne pykanie w kolanie. Chyba nikt tego nie słyszy jak gadałem z kolegą, z którym ćwiczę, ale jest to dla mnie odczuwalne, jakby lekkie "przeskakiwanie".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Drakopsy
Wiesz, jeszcze nie miałem żadnej rehabilitacji. Co prawda nie jest to nowy temat ta kontuzja, ale obyło się nawet bez gipsu jedynie maścią. Po tym jak mi się to stało bolało itd. Lekarz dał mi maść i tabletki na zapalenie i przeszło. Potem poszedłem do innego bo przy graniu w kosza często zaczęło przy skręcie kolana dynamicznym wyskakiwać (typowe uczucie dla skręcenia), dostałem skierowanie na rezonans i teraz czekam do końca czerwca na wizytę dopiero. Więc na razie żadnych rehab ani leczenia nie robiłem.


to jak najbardziej należałoby wybrać się na wizytę do fizjoterapeuty , zawsze też na plus że będziesz miał badania obrazowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Warto będzie iść do fizjo, przed lekarzem, czy lepiej po wizycie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Kwestia kiedy masz wizytę , jak niedługo to lepiej po przyjdziesz już i z diagnozą lekarską jak dłuższy okres to lepiej wybrać się przed nie będziesz się wówczas tyle czasu z bólem męczył a możliwe że i ona już nie będzie konieczna.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badanie rezonansem magnetycznym + kreatyna

Następny temat

Siniaki

WHEY premium