SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przypadek SPECJALNY do HST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2079

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
Z gory sorry za przydlugawego posta, ale sadze ze jest o czym pisac...
Chcialbym zrobic cykl HST.
Przeczytalem wszystkie podwieszone posty tego dzialu, maxy mam pomierzone, ale nadal jest jeszcze "cos"

Przypadek jest naprwde specjalny wiec opisze wszystko od poczatku.

Zaczne od tego ze od 11 roku zycia (jesli nie wczesnie, nie pamietam) jade diete tluszczowa, kwasniewskiego.
Moja przygoda z BB zaczela sie jak mialem 14 lat- byl to jednak trening bardziej do sztuki walki- taka ogolnorozwojowka raczej (aczkolwiek wtedy juz nieswiadomie cwiczylem wszystkie grupy na kazdym treningu, tak po 4-5 serii). Postepy nie byly jakies potezne, ale byly (heh trudno sie spodziewac jakiejs poteznej masy po 14-latku, do tego dojrzewanie mam pozniejsze niz wiekszosc rowiesnikow, co jest wynikiem tluszczowki).
Potem szly kolejne lata, kolejne systemy treningowe.
Rok pozniej jechalem juz trening dzielony, kazda grupe 2 razy w tygodniu.
Tak doszedlem do 1-szej klasy LO. Na wejsciu wazylem cos kolo 67kg.
Pierwsza klasa- wiadomo, alkohol, wiec postepy dalej nie byly zbyt duze- ale byly, w czerwcu wazylem 70.
Powzialem decyzje aby wreszcie zaczac pozadnie rosnac, wiec rzucilem alko, zaczalem liczyc zjadane bialko, tak zeby bylo si. Do tego kreatyna- efekt natychmiastowy w 2 miesiace wakacji 4 kg czystej masy bez grama tluszczu (dzieki tluszczowce).
Moge napisac, ze juz prawie 2 lata beda jak jestem powiedzmy kulturysta- w tym sensie ze nie pije, spie po 8h, dbam o diete, ciulam kase na suple i wiem co jem (oczywiscie caly czas tluszczowka).
Przez ostatnie 2 lata jechalem trening dzielony, kazda grupa w inny dzien, napisze ponizej.
Z biegiem czasu okazalo sie, ze owszem postepy sa, ale cos nie pasuje.
Wychodzilem z silowni i praktycznie nic nie czulem.
Zakwasow nie mialem NIGDY- i to doslownie nigdy, bol miesni po treningu na nastepny dzien byl minimalny, pojawial sie tylko gdy je napinalem.
Pojawil sie tez problem- plecy i barki rosly wolniej niz reszta.
Jechalem trening ustalony przez trenera, standartowo po 3-4 powt. na cwiczenie.
Ale zaczalem eksperymentowac- zwiekszalem ilosc serii, kombinowalem z ciezarem, az w koncu doszedlem do czegos takiego- tu napisze trening ktory jechalem przez ostatnie wakacje az do grudnia 2004, na tym treningu zrobilem naprawde najwieksze postepy.

Brzuch jest w kazdym treningu wiec nie pisze
Kazda grupe cwiczylem seriami po 8 powtorzen.
Oznaczenie MAX przy ciezarze oznacza, ze seria jest robiona najwiekszym mozliwym ciezarem na 6 powtorzen wlasnych + 2 z pomoca partnera.

Robilem wymuszona regresje ciezaru przy jednoczesnym zachowaniu ilosci powtorzen- patrz klatka.

Pon: Klatka-przedramiona-lydki

KL:
-wyciskanie sztangi na ł.prostej: 6xMAX, np.2 serie 8x120, 2x8x110, 2x8x100
+ 1 seria "na koniec", tzn. 8 mega-wolnych powtorzen na jakims smiesznym ciezarze
-wyciskanie hantli na skosie- 3xMAX
-rozpietki na linkach 9 (bez partnera, stalym ciezarem, ostatnie 3 serie mniejszym)
-unoszenie talerzy przed klatka 2 serie
-butterfly 1 seria na koniec.
Razem klatka: 22 serie

ŁYDKI:
-6x15 wspiecia na smithu
-6x15 wspiecia w siedzeniu

PRZEDR:
6 superserii sztanga w podparciu- nachwyt+podchwyt

Wto: nogi
-6 do 8 superserii- prostowanie nog na maszynie + uginanie nog na maszynie (oba z regresja ciezaru po 8 powtorzen)

Sro: plecy
I ten trening moze sie wydawac najbardziej szokujacy...

-16 serii dociaganie drazka do karku na wyciagu szerokim chwytem, pierwsze 8 wiekszy ciezar, drugie 8 mniejszy, serie 7-8 i 15-16 z pomoca partnera
-martwy ciag 6 serii (8 powt z wymuszona regresja)
-wioslowanie ma maszynie- 10 serii, 5wiekszy/5mniejszy ciezar
Razem plecy: 32 serie

Czw: barki
-wyciskanie hantli sprzed klatki, 6xMAX (tak samo jak klatke)
-unoszenie sztangi wzdluz tulowia 6 samodzielnie, staly ciezar, 8 powtorzen
-unoszenie sztangielek do boku 9 (3/3/3- po kazdych 3 seriach redukcja ciezaru o 1kg)
-kaptury 6 serii, staly ciezar, 8 powt.
-unoszenie hantli w opadzie tulowia 9 serii staly ciezar 8-10 powt.
Razem barki: 36 serii

Pt:bic-tric-lydka
-9 superserii- uginanie ramienia w opadzie + prostowanie rak na wyciagu nachwytem (oba: 5 wiekszy ciezar, 4 mniejszy)
-6 superserii- bic na zmiane uginanie ramienia z podparciem/uginanie w staniu chwytem "mlotek"; tric prostowanie ramion podchwytem
-3 superserie- bic uginanie ramion na wyciagu nachwytem/tric pomki odwrotne
Razem bic-tric:18 superserii
Łydka jak w poniedzialek.

Sob: nogi
- przysiady 6 serii (2/2/2 z regresja)
- uginanie nog na maszynie 6

Niedziela: wolna


Ufffffff...
Jak widac- trening morderczy. Zdaje sobie sprawe ze w zadnej mierze nie podchodzi on pod zadne standarty w BB- duzo serii na duzych ciezarach.
Jednakze, pomimo takiej "charowy"- nigdy nie mialem zakwasow. Bol byl, owszem, ale pojawial sie tylko jak probowalem spinac miesien. Nie bylo mowy o "tradycyjnym", dokuczliwym bolu jakim sa zakwasy.
Nigdy tez nie pojawil sie problem przetrenowania- normalnie szla mi nauka, zadnych bolow, zadnych problemow ze stawami, NIC- jedyna oznaka ze robie takie cos byl wspomniany juz bol przy spieciu miesnia w dniach po treningu.
Na tym treningu od czerwca do grudnia 2004 zrobilem 8 kg czystej masy-
W grudniu wazylem 89 kilo, przy czyzm BF, w zaleznosci od pomiaru byl ok 10%. Dodam ze wzrost nie zmienia sie od poczatku liceum- 175 i nie chce byc wiecej...

No dobra- napocilem sie, a teraz dopiero przejde do rzeczy
Chodzi o to, ze za 2 miechy mam mature, wiec automatycznie nie bede w stanie dalej jechac mojego treningu. Przejrzalem "oferte" roznych planow i wybralem HST- z tego co czytam tutaj to ten trening naprawde daje efekty.
Moim celem byloby dojscie ponownie do 89-90 kilo (obecnie jest 86 - styczen + ferie praktycznie bez treningu, jakies tam machanie byle nie spasc za bardzo )

Problem jest taki- czy to co zaklada HST, czyli taka mala ilosc serii bedzie w stanie mnie ruszyc ? Czy robiac np. 3 serie na trening klatki- czy da to rade, bo jak widac w podsumowaniu do tej pory robilem po 22 tygodniowo ?
Wiem ze tu nie ma jasnowidzow, pytanie lepiej bedzie takie: Czy mozna HST jechac powiedzmy chociazby po 4-5 serii na trening ? Czy mialoby to sens w moim przypadku ? Naprawde nie chcialbym zmarnowac tych 2 miechow...
Jednym slowem- jak ma wygladac moj HST ?


Oooo i zeby troche podfetyszyzowac
https://www.sfd.pl/temat147848/strona1/
- zdjecia plecow z maja 2004, czyli jeszcze przed tym mega-rypaniem . Niestety zdjec z grudnia nie posiadam- zrobie po wakacjach jak bedzie 93kg i wtedy dam



Zmieniony przez - Casusbelli w dniu 2005-02-20 16:15:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
z tego co napisałeś trening dwa razy dziennie, albo raz dziennie 6 dni w tygodniu, nie wchodzi w gre? :/

Ciężko ci będzie wyrobić na jednym treningu z całym ciałem, przy tak dużej objętości jaką miałeś w ostanim cyklu treningowym

tutaj raczej proponowałbym zastosować dodawanie serii do kolejny minicykl. Jednocześnie zmniejszenie ogólnej liczby serii na biceps, triceps, przedramie i ewentualnie barki

poza tym cieżko od razu trafić w sedno, a ty jak mówisz na HST chcesz przeznaczyć dwa miesiace- czyli mniej wiecej tyle ile jeden cykl trwa


Napisz ile robiłeś powtórzeń w seriach?


Zmieniony przez - kermit w dniu 2005-02-20 19:46:12

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
Stoi jak byk w kilku miejscach ze 8 powtorzen w serii z czego na wyciskaniach
6 samemu + 2 pomagane.

No nic od jutra zaczynam ten moj HST- Bede robil poczatkowo 2-3 cwiczenia po 2 serie. Ew. jak bede czul ze moge wiecej to zwieksze ilosc serii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
dobra looz opis czytałem rano teraz tylko sie na ćwiczeniach skupiłem %) i sobie zapomniałem

widze, ze ci sie już spieszy, mogłes troche wczesniej wrzucić tego posta
skłaniałbym sie raczej ku temu, zebys na 15stki zaczął jednak od 4 serii, potem dodawał
pamiętaj o sd

i zdaj relacje


Zmieniony przez - kermit w dniu 2005-02-20 20:27:35

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
> No nic od jutra zaczynam ten moj HST- Bede robil poczatkowo 2-3 cwiczenia
> po 2 serie. Ew. jak bede czul ze moge wiecej to zwieksze ilosc serii.

Jutro? Bez SD? Czy moze czegos nie doczytalem?
Bez SD nie ma HST.

Poza tym, jak przyzwaczailes twoj organizm do duzej objetosci, to gwaltowne zmniejszenie objetosci tez pewnie nie posunie Cie do przodu.
Ogolnie mowiac, powinienes w tygodniu miec taka sama objetosc (sumarycznie), jak poprzednio w treningu dzielonym. Ale mozesz powyrzucac niezliczone cwiczenia izolacyjne koncentrujac sie na wielostawowych.

Ewentualnie potraktuj to jako cykl HSt do podtrzymania o oswojenia sie i trenuj rzeczywiscie 3 x w tygodniu po malej ilosci serii. Przyrostow miec nie bedziesz, ale oswoisz sie z HST i nic nie stracisz. Za to bedzeisz mial duzo czasu na przygotowanie do matury.

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2975
Patrząc na ten jego trening nie wiem jak to jest możliwe żeby tak trenować.
Nie znam sie na tym aż tak dobrze ,ale myslicie że mozna tak trenować bedąc naturalnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
trening jest cieżki, ale dla każdego co innego, z czasem można dojść i do takich treningów na czysto

ale nie mamy prawa, żeby oceniać czy ktoś jest naturalny czy nie

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
> Patrząc na ten jego trening nie wiem jak to jest możliwe żeby
> tak trenować.
> Nie znam sie na tym aż tak dobrze, ale myslicie że mozna
> tak trenować bedąc naturalnym.
Mozna, jezeli sie oszczedza CUN, nie stosujac treningu do tzw. zalamania miesniowego (albo przynajmniej ograniczajac taki treninmg do minimum).
Zalamanie miesniowe powoduje "spustoszenie" w CUN, ktore wymaga kilku dni regeneracji. A jednoczesnie nie daje zadnego bodzca dla przyrostu miesnia.

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
Sporti pisalem ze w styczniu o do konca ferii czyli 14.02 praktycznie nie trenowalem- tak ze robienie teraz jeszcze 2 tygodni przerwy chyba mija sie z celem. Juz dosc polecialem...

A co do poprzedniego treningu- bez koksu to jechalem.
Faktem jest ze praktycznie cale zycie bylo ustawione pod BB- o tej samej porze wszystkie czynnosci (pobudka, posilki, trening, lulu), 5-6 posilkow dziennie co 3 godziny minimum, zero alkoholu, i praktycznie nie robienie niczego poza treningiem- wstawalem rano, jadlem, gralem na PC, jadlem, dalej gralem, dalej jadlem, potem trening, potem znow jedzenie, troche grania, jedzenie i spac.
Do tego doszly 2 cykle krety- oba jablczan + mono, witaminy non-stop w tym vit.C po 2000mg dziennie itd itd...
I oczywiscie dieta tluszczowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
Dieta tluszczowa? Akurat ma ten temat mam inne zdanie. Ale nie chce polemizowac. Hipertrofia miesni i trening o wysilku przekraczajacym okolo 75 % 1 RM _wymaga_ weglowodanow. Pisze nawet o tym papiez diet CKD i TKD Lyle McDonald podajac odpowiednie wyliczenia.

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
papiez diet CKD i TKD Lyle McDonald


ohhh jak on nie kocha takich okreslen !! :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietka/Hst - do oceny i kilka pytań

Następny temat

HST i HIIT

WHEY premium