SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przykładowy dzień na redukcji do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5976

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Można zarządzać swoją dietę na wiele sposób, istotne jest to aby opierała się na produktach dobrej jakości jak i pokrywała zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a także nie powodowała problemów trawiennych, głodu czy ospałości. Ważne jest również aby była dobrze ułożona pod kątem smakowitości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 5 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771
Postarałem się urozmaicić śniadanie o to co napisaliście, do tego starałem się zastosować mniej oliwy (po 10g czyli 1 łyżka, zeby pokryła patelnię, na mięso i warzywa na patelnię). Do tego chciałem w ostatnim posiłku do ryby dodać ryż basmati, ale jak liczyłem sobie to wyszłoby mi o 40g ww za dużo, dlatego wybrałem makaron pełnoziarnisty. Następnym razem postaram się wrzucić basmati ryż.

PS: Ten miód jest do herbaty dodawany
PS2: Coś się zepsuło i posiłki są nie pokolei w tabelce, ale powinny być 1>2>3








Zmieniony przez - Swiezyyy w dniu 2018-01-21 04:07:29

Zmieniony przez - Swiezyyy w dniu 2018-01-21 04:08:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Makaron ma tyle samo węglowodanów co ryż, więc nie rozumiem dlaczego miałby on być ok, a ryż nie. Zamiast miodu ksylitol.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 5 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771
A śniadanie i inne posiłki juz są ok? Czy dalej mam coś zmienić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Surówki własnego wyrobu, a nie kupne. Reszta jest ok.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
W jakiej formie jadasz posiłek 1?

Kwasów tłuszczowych omega-3 jest mało, nie zapominaj o wprowadzeniu tłustych ryb (DHA i EPA) kilka razy w tygodniu jak i roślinnego o3 (ALA): siemię, nasiona chia, orzechy włoskie. Warzyw jest mało .. staraj się dostarczać ok. 1kg dziennie (różnokolorowych), mrożonki to niekiedy dość wąski pakiet. W diecie masz mało wapnia oraz wit.C, dlatego jeśli będziesz w miarę możliwości rotował składniami to tego typu deficyty będą rekompensowane.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-22 10:01:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 5 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771
Posiłek pierwszy jadam w formie płatków + banan w nich, a jajka w formie jajecznicy/omleta + pomidor obok lub wkrojony. Z warzyw jem co jakiś czas ogórka kiszonego/buraki, z ryb jem głównie dorsza lub mintaja, czasem łososia (raz dziennie). Siemię,nasiona chia (nie jadłem tego nigdy swoją drogą) lub orzechy dorzucać np. do płatków po prostu kilkanaście gram?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Orzechy mogą być dodatkiem do posiłku, np.: owsianki, czy jaglanki. https://www.sfd.pl/Orzechy_i_ich_cenne_właściwości_-t1130750.html
Nasiona chia warto zakupić: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Chia_nasiona-opis37511.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Warzyw sobie nie żałuj, ok. 1kg na dzień będzie adekwatną ilością.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z dietą

Wiecej