SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przykładowy dzień na redukcji do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6056

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Generalnie żadnego pokarmu nie powinniśmy długo smażyć (unikać agresywnej obróbki), niemniej jednak oliwa jest stabilnie termicznym tłuszczem, także jest pełna zgoda na smażenie z jej udziałem. Rzepakowy bowiem zawiera ok. 30% tłuszczy wielonienasyconych, zatem jak widać nie jest optymalnym rozwiązaniem. W diecie występują niedobory na poziomie potasu, wapnia, witaminy C, wit.A, omega-3. śniadanie jest ubogie odżywczo, same płatki z tak dużą ilością mleka to jałowy posiłek. Spożywasz jakieś warzywa poza mrożonymi? gdyż niekiedy jest to wąski pakiet i nie jest wcale ich dużo, w dodatku zaleca się ich spożycie praktycznie w każdym posiłku, towarzystwo lipidów może wspomóc wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Owoce istnieją również inne poza bananami, jak zamierzasz urozmaicać dietę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 5 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771
No nic, zmienię w takim razie na oliwę, warzywa różnie, czasem mizeria jak jem ziemniaki, czasem pomidory do jajek, czasem buraki. Posiłek z bananem mixuje i piję w postaci shake'a, ale chętnie bym zamienił ten posiłek, bo ileż można... Ale dopiero jestem na fazie szukania za co mogę zamienić, bo tych kalorii na noc zostaje mi raptem ~300-400 jak jem te dwa "duże" posiłki. A na śniadanie to raczej jakieś jajka lub te płatki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Resztę z ankiety, o której wspomniałeś, że nie warto, zdecydowanie również należy wprowadzić. Inaczej nie będziesz miał odniesienia co do efektów. Pomiary obwodów ciała co 1-2 tygodnie rano na czczo to podstawa.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 5 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771
Tak też chciałem robić - co tydzien ważyć się na czczo i robić pomiary, ale nie widzę potrzeby dzielenia się tym. Wiem w miarę co robić, bo czytałem o redukcji, chciałem tylko spytać się o produkty i czy liczenie kalorii na bieżąco każdego dnia to dobry pomysł..


Zmieniony przez - Swiezyyy w dniu 2018-01-14 15:31:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 5 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771
@Dudee mam sobie wygooglować co zawiera te brakujące witaminy i dodać to do diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Urozmaicając rozpiskę diety o zalecane źródła białka, tłuszczów i węglowodanów, oraz warzywa, braków nie będzie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się.

Należy wprowadzić do swojej diety produkty z różnych grup żywności, mowa tutaj oczywiście o składnikach które charakteryzują się wysoką gęstością odżywczą. Niemniej, zadbaj o spożycie różnokolorowych warzyw do każdego posiłku jak i ogólne urozmaicenie w diecie, a nie powinno być problemów z deficytem poszczególnych składników.

Możesz dodać 2-3 dni swojej diety.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-15 11:52:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 5 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771
Tutaj zmieniłem na tę oliwę i ryż basmati. Na śniadanie jeszcze jadam często jajecznicę z dodatkiem chleba żytniego i pomidorem, na obiad czasem buraki lub sałatkę colesława zamiast warzyw na patelnię, różne rodzaje ryb, kasze gryczaną, wołowinę, indyka. Chciałbym na coś innego zmienić kolacje, ale nie mam za bardzo pomysłu, a do śniadania jakbym dorzucił powiedzmy pomarańcze albo inny owoc to by było dobrze?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Posiłki układaj tak, aby były pełnowartościowe. W pierwszym nie masz białka i tłuszczów. W ostatnim nie masz węglowodanów i tłuszczów. W jakim sensie nie wiesz co zjeść na kolację? Masz spory wybór źródeł składników odżywczych.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 5 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771
Do śniadania dodałem pestki dyń i banana i wygląda nastepująco - mleko 400ml/płatki owsiane 70g/130g banana/30g pestek dyń, lepiej?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z dietą

Następny temat

Redukcja z 87 kg do 75 kg

WHEY premium