SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przykładowy dzień na redukcji do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6040

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 5 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771
Witajcie, chciałem się zapytać czy tak ułożone posiłki w diecie redukcyjnej są dobre czy coś pozmieniać?
Od razu dodam, że nie jadam tak dzień w dzień, często jem jajka lub makaron pełnoziarnisty zamiast ryżu/jako spaghetti, zmieniam rodzaje mięsa i ryb. Generalnie zazwyczaj jadam to na co mam ochotę z rzeczy, które wymieniłem i liczę kalorie i makro na bieżąco. Olej jest dodany, ponieważ na nim smażę mięso, a masło do warzyw na patelnię. Ujemny bilans jest wliczony (-300kcal). Czy dodając do tego poza treningiem siłowym jakieś bieganie lub interwały pozbędę się paru kilogramów tym samym schodząc lekko z tkanką tłuszczową?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Każdy interesujący się kształtowaniem sylwetki zdaje sobie sprawę z tego, że dieta jest podstawą ku temu, żeby zmienić jej wygląd i poprawić zdrowie. Dlatego też tak bardzo istotne jest, aby skupić się na podstawach diety zbilansowanej i wprowadzić je w swój plan. Przede wszystkim zacząć należy od wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego: http://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych-. Następnie odjąć od uzyskanego wyniku około 300 kcal. Tak też zrobiłeś, więc wyliczenia powinny być dobre. Zalecane ilości składników odżywczych, to około 2 g białka/kg masy ciała, 1-1,5 g tłuszczów i reszta kalorii pochodząca z węglowodanów. Pod tym względem również jest wszystko dobrze.

Patrząc na zastosowane źródła makroskładników bez wątpienia warto, aby posiłki były pełnowartościowe. Do ostatniego posiłku można dodać jakieś źródło węglowodanów złożonych, np.: ryż, kaszę, makaron, czy pieczywo. Wybór jest spory: https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html. Pełnowartościowego posiłku również nie masz na śniadanie. W zasadzie jedynie źródło węglowodanów. Dodaj tutaj dobrej jakości źródło białka, np.: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33284.html i źródło tłuszczów, np.: orzechy.

Zmniejsz ilość oleju rzepakowego, a do smażenia używaj masło klarowane, smalec lub olej kokosowy. Poza tym zdecydowanie dietę należy urozmaicać, więc pamiętaj o tym, żeby inne dni wyglądały inaczej.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Nie mamy pojęcia, bo nic o Tobie nie wiemy.
Wypełnij ankietę działu i policz swoje zapotrzebowanie kaloryczne z wzorów podwieszonych w tym subforum.
Każdy ma inne zapotrzebowanie kaloryczne, które jest uzależnione od wieku, wagi, wzrostu, prowadzonego trybu życia, pracy, ilości i formy treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dokładnie - wstaw pełną ankietę działu.
https://www.sfd.pl/t922822.html

Potrzebny jest szerszy pakiet danych do oceny Twojej rozpiski żywieniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1 średnio
2 nie wiem po co rzepak i masło klarowane, zwlaszcza ten rzepak
3 j/w

A reszta j/w zależy dla kogo, liczyłeś w ogóle ile kalorii potrzebujesz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Co jest nie tak z rzepakiem :) ? Używam go do polewania np. ryżu (5g.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Lepiej smażyć na oliwe z oliwek zwłaszcza gdy nie smażysz długo , jezeli do polewania na zimno mozna tez uzyc olej lniany -wysokolinolenowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 5 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771
Zapomniałem dodać, że te 2,5k kalorii to już jest z wzoru obliczone, ale proszę Wasza ankieta, reszty nie było sensu uzupełniać, bo nie mam żadnych problemów/ograniczeń

Płeć : mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 75.5
Wzrost : 180
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 17-18%
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3/4x w tygodniu siłownia - FBW
Cel : Zrzucić kilka kilogramów, żeby zejść do tkanki na poziomie ~12% i zacząć potem masę
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

PS: Czym się różni smażenie na oliwie, a smażenie na oleju rzepakowym? Oliwą polewam sobie czasem ryż/mięso jak mi brakuje tłuszczy w danym dniu.


Zmieniony przez - Swiezyyy w dniu 2018-01-12 13:49:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Olej rzepakowy, typu kujawski czy inny, to jest zdrowy tylko w reklamach. Jeśli chodzi o tłuszcze to ważne są proporcje kwasów tłuszczowych http://potreningu.pl/articles/3681/kwasy-omega-3-i-omega-6--bo-licza-sie-proporcje. Chcesz rzepakowy - kup zimnotłoczony i używaj na surowo

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Proporcje o3 do o6 mam 1:1, rzepakowy to 10g dziennie, który przechowuje w lodówce (kujawski, mały w szklanej butelce). Olejem polewam ryż, nie smażę na nim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ale czy to jest Twój temat, czy Autora, który ma w diecie 2 x20 g uniwersalnego oleju rzepakowego. Albo ktoś ma rozdwojenie jaźni, albo inne deja vu
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Ahh faktycznie... mój błąd, uniwersalny. Po prostu nie rozumiałem czemu olej rzepakowy jest nagle "ble" ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z dietą

Następny temat

Redukcja z 87 kg do 75 kg

WHEY premium