SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przyjmowanie cynku

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1774

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 121
Witam,
od razu chciałbym wspomnieć, że wiem, że tematów tego typu jest sporo, lecz z tego co widziałem, większość z nich jest raczej stara, a jak wiadomo, coraz więcej badań i z roku na rok inne przekonania co do przyjmowania różnych suplementów.
Do rzeczy...
Zakupiłem sobie cynk 50mg w dawce, słyszałem, że można przyjmować go w dawkach nawet 100mg, ale gdzie nie wejdę na forum, każdy pisze coś innego.
Tutaj rodzi się moje pytanie.
Mam zamiar brać 2 tabletki dziennie (100mg) + mam witaminy, w których jest jeszcze 10mg cynku.
Warto zostawić to w takich proporcjach jak wyżej napisałem, czy lepiej ograniczyć przyjmowanie cynku do 60mg na dobę (zaznaczam, że trenuje 3x tygodniowo)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam.

PS.
Waga w okolicach 77-80 kg


Zmieniony przez - Dynia97 w dniu 2018-04-22 20:52:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160360 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234141
max do 90 dni sprobuj suplementacje, wiekszosc roku to zdecydowanie zbyt dlugi okres czasu



Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2018-04-24 09:48:04

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Po co Ci 100 mg cynku ?

Jaki masz cynk, nazwa firmy czy skład, 100 mg związku cynku czy 100 mg czystych jonów ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W jakiej formie cynk?? Chelat, pikolinian, tlenek, siarczan. Po co ci taka duza dawka? Co chcesz tym osiągnąć. Jeżeli chcesz podnieść poziom testosteronu to nie tędy droga :) bo cynk ci go nie podniesie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 121
https://sklep.sfd.pl/Now_Zinc-opis25627.html
Dokładnie ten cynk kupiłem. Dlatego właśnie zadaje pytanie, bo słyszałem coś takiego. Wolę się zapytać i brać mniej, jeżeli nie jest mi to potrzebne.


Zmieniony przez - Dynia97 w dniu 2018-04-22 22:06:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
jedna piguła spokojnie starczy, można nawet pokusić się odzielenie na pól bo to tabletka, jak jeszcze 10 mg masz z preparatu multiwitaminowego

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Cynk w dużej dawce może być toksyczny. Nie ma raczej problemów z dostarczeniem go wraz z dietą. Skąd więc pomysł na takie ilości z suplementu?
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160360 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234141
jw jezeli celem nie jest kuracja np. przeciwdzialajaca tradzikowi, to nie widze potrzeby ladowania az tak duzych dawek

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 121
Słyszałem, że cynk działa dobrze na organizm i podnosi poziom testosteronu. Stwierdziłem, że sam wypróbuję.
Powiedzcie mi jeszcze, czy jeżeli będę brał jedną tabletkę, bo taki mam zamiar, to czy 250 dni to nie będzie za długo, skoro mówicie, że cynk jest toksyczny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Cynk spożywany w zalecanej ilości działa pozytywnie po tym kątem. Dla osób zwysoką aktywnością mininalnie więcej. 15-30mg w zupelności wystarczy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160360 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234141
Dynia97
Słyszałem, że cynk działa dobrze na organizm i podnosi poziom testosteronu. Stwierdziłem, że sam wypróbuję.


przewaznie w suplementacji jest tak, ze producenci wylapuja to co wplywa na nasze funkcje np. ukladu dokrewnego i obracaja nieco interpretacje.
utrzymanie cynku na odpowiendim poziomie zadba o Twoje hormony, co nie znaczy ze jego permanetne przedawkowywanie, podniesie rowniez poziom testa powyzej pewnej normy.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 121
Dynia97
Powiedzcie mi jeszcze, czy jeżeli będę brał jedną tabletkę, bo taki mam zamiar, to czy 250 dni to nie będzie za długo, skoro mówicie, że cynk jest toksyczny?


Chciałbym jeszcze tylko ponowić zacytowane pytanie i już więcej nie będę drążył tego tematu. Dziękuję wszystkim za pomoc :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co z tym BCAA?

Następny temat

Izotonik z magnezem

WHEY premium