SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowanie do sezonu zimowego :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Za pozwoleniem założę sobie mały dzienniczek, może to mnie jakoś bardziej zmotywuje bo mam z tym duży problem...

Cel jest jeden: przygotować się do sezonu zimowego...a co za tym idzie schudnąć, zmniejszyć obwód pasa, zrobić kondycję (głównie "biegową"), być szybszym, zwinniejszym, sprawniejszym. Masa i jakieś uwydatnianie mięśni nie ma póki co żadnego znaczenia...jestem tłusty Nie mogę wejść tak w sezon, każdy upadek po skoczni będzie opłakany w skutkach...

Co do treningu - będzie full siłownia (3x), bieganie w terenie i na siłowni (3x) - zastąpione HIIT jak tylko będę w stanie przebiec 60 minut bez dramatycznej zadyszki, rower w terenie bez narzuconej ilości, być może sauna 1-2x, być może basen jak będzie mi się chciało ruszyć dupę - czyli wątpię. Baza to siłownia + bieg. Rower bo szczególnie lubię. Reszta sporadycznie jak się uda.

Co do diety - zaczynam od ważenia jedzenia ale BEZ liczenia kcal i BTW. Pracuję też na noce więc ilość posiłków będzie zmienna (noc trzeba odespać). Będzie to między 3 a 5 dziennie. Dieta zbilansowana, przynajmniej do takiej będziemy dążyć.

30.07
Dziś tylko przygotowania sprzętowe. Kupiłem wagę do ciała za całe 80 zł :D przywiozłem wagę do jedzenia z domu rodziców, metr krawiecki, pojemniki na żarcie, dwa shakery (raczej mało się przydadzą)...z odżywek zostało mi tylko 1 opakowane WPC z SFD, witaminki, minerałki, omega3. Nie kupuję na razie nic, planuję jeść mało WPC. Przepatrzyłem resztę kuchni, kuchenka działa blender się kręci. Fundusze są.

No i największy wróg... - piweczko....ahhh to piweczko....

Będę wdzięczny za wszystkie rady - zwłaszcza jak będę wpisywał tutaj dniówki dzień po dniu, pewnie z fotkami, pytaniami itp. Pierwsze fotki w linku bo nie mam oprogramowania do przerabiania zdjęć...

http://imageshack.us/g/21/a2b7.jpg/


Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2013-07-30 17:09:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Wpis żeby wiedzieć po zimie co się stało

Wymiary 21.12.2013
Obwód w pasie: 86,0 cm
Obwód poniżej pasa: 92,0 cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Chcesz ważyć porcje pokarmu bez liczenia kcal ani b/t/w? dziwne to trochę

Tutaj przyjeło się wrzucać wypiski z miski w postaciu zrzutu zdziennika żywieniowego na potreningu.pl sądzę że bez tego ruch w dzienniku może być niewielki

poza tym mało o Tobie wiemy. Przydałyby się pomiary obowdów, masy ciała

a swojądrogą piwo nie musi być absolutnym wrogiem pracy nad sylwetkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Widziałem te wypiski z potreningu.pl - myślę że nie będę miał problemu żeby je wrzucać wieczorami. Co do moich wymiarów to jutro wrzucę jak się pomierzę na czczo (ale raczej te podstawowe, tłuszcz mi tylko zalega na brzuchu i udach).

Co do liczenia BTW to nie robię tego bo ciężko mi ruszyć z wszystkim naraz, jak przyzwyczaję się do zmiany odżywiania, gotowania sobie samemu, uważania co jem - to zacznę więcej liczyć. Póki co będę przynajmniej wiedział ile jem objętościowo (zawsze można później podpatrzeć tabele na dobradieta.pl). Chociaż korzystając z potreningu.pl to problem sam się rozwiąże.

Co do alkoholu - cóż mogę powiedzieć - w moim przypadku odpada na pewno.

Akurat siedzę w pracy na nocy więc jutro wieczorem pojawi się pierwsza micha, trening, wymiary i cele na najbliższy okres (do 10.08).

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2013-07-30 19:47:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
do zdjęć ściągnij darmowego photofiltre, prosty program, używam od lat.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Uzupełniłem podstawowe dane w profilu. 26 lat / 187 cm / 88,4 kg / obwód pasa 94 cm, obwód poniżej pasa 98 cm.

Zrzut z potreningu.pl
Program źle zlicza dane co do WPC - wpisanie 100 gram pokazuje tam wartość 1 porcji (33 gram). Wpisałem tyle ile zjadłem (50 gram) ale i tak źle zliczyło. Chyba że coś pomieszałem.

Dziś wstałem po nocce w pracy o 13:00 więc były pewne ograniczenia. Zaskoczyła mnie tak niska ilość kcali ale nie miałem czasu ani nawet ochoty więcej w siebie upchać...czyli mam pierwszą rzecz nad którą trzeba popracować.

Dieta
Zjadłem połowę tarty owocowej (drugie pół jutro) :P Nie wiem ile miała kalorii ale to jest najlepsze co można kupić w cukierni - nic nie przebije tego smaku :D Myślę że z tartą i źle zliczonym WPC było dziś z 1200 kcali. Czyli o jakieś 800 - 1300 kcal za mało :) Ostatni posiłek oczywiście zjem o tej 23:45 Niektóre pomiary jeszcze intuicyjnie (nie ważyłem plastra szynki czy kromki chleba - wpisałem na oko, tak samo plaster pomidora). Posmarowania kromki jakimś przypadkowym masmixem "Ola" nie wliczam. Kawa do tarty z mlekiem bez cukru.

Trening
Godzina 19:15 start biegu w terenie. Kondycja dramatyczna. Łącznie poszło 5,6 km ale podzielone na 4 odcinki Pierwszy odcinek (ten będzie dla mnie najważniejszy, powiększany) wyniósł 1,9 km.

Pytania
1. Jak się połapać w pieczywach ? Mam przy samym bloku Awiteksa ale nie mam pojęcia co tam jest na półkach. Pewnie wpisałem zły rodzaj chlebu w dzisiejszą rozpiskę. W Awiteksie nazywał się "chleb cygański". Był ciemnego koloru to wziąłem...

2. Wiem że szynka to słabe jedzenie ale nie zaszkodzi raczej dla smaku do śniadania i kolacji ? Dieta będzie rozbudowywana ale to chyba zostanie stałym elementem.

Jutro cały dzień mam wolny i dziś nie pracuję na noc. W planach dieta 1500 kcal, poranny (czyli koło 12:00) trening siłowy, wieczorny trening aerobowy. Co do fotek akurat byłem u kuzyna na grilu i zainstalował mi ACDSEE - w sumie obsługa też prosta.

















Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2013-07-31 22:52:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
chleb ciężki, zbity, wilgotny bez widocznych "ok" to ten dobry. Szynka/wędlina jak dobrej jakości też jak najbardziej.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Czyli pumpiernikiel będzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
aha, ale na 900-1500kcal daleko nie zajedziesz.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
3 lata temu jadłem śniadanie o wartości 1000 kcal.
Wiem to - muszę tylko tam dojść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
a co stoi na przeszkodzie? Kcal podbij z dnia na dzień memłanie po parę tu po parę tam nic Ci nie da.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Dzisiaj miałem cały dzień dla siebie. Myślę że odbiło się to pozytywnie na diecie. Pod koniec postu zamieszczę kilka pytań.
Posłuchałem rady Konia (bo dlaczego by nie ?)

Dieta:
Moim zdaniem jest ok. W bilansie nie ma połowy tarty którą zjadłem :) Łącznie będzie to co pokazuje tabela z potreningu.pl + ta tarta czyli jakieś 150 kcal węgli prostych i tłuszczy trans. Od razu rzuca w oczy się śniadanie - pytanie zamieściłem na końcu. Po power-śniadaniu nie wierzyłem że zjem posiłek nr 2. Udało się, jadłem go 30 minut ale wszedł. Zaskakująco przez drugą połowę dnia byłem rozpędzony jak torpeda - wrzucałem jedzenie bez problemu. Pytanie czy dam radę to zrobić po nocce w pracy budząc się o 13:00. Zobaczymy za kilka dni.

Trening godz 12:30:
Pierwszy trening na siłowni.
- 5 min rozgrzewka bieg na bieżni
- wyciskanie sztangielek na klatę na ławce skośnej - 4x
- wiosłowanie sztangielką w oparciu kolanem o ławkę - 4x
- unoszenie sztangielek na boki stojąc (na barki) - 4x
- ściąganie wyciągu górnego (to na plecy) - 4x
- wyciskanie sztangi na płasko (na suwnicy) - 4x
- uginanie sztangielek z sublimacją - 3x
- francuskie sztangielką stojąc - 3x
Ten trening i trzy kolejne będą takie na zakwasy - poćwiczę całe ciało żeby się rozruszać. Nóg nie ćwiczyłem bo myślałem że będę biegał lub jeździł na rowerze wieczorem. Niestety nic z tego nie wyszło. Pozatym z nogami byłoby już za dużo.

Pytania:
1.) To śniadanie z blendera - zmielony mix. Co do samego śniadania mam dwa pytania...po pierwsze czy nie przesadziłem z węglami bo chyba tak...(pewnie będzie sok 100% marchwii do wywalenia) ? ...po drugie w tym śniadaniu nie ma fajnego białka ale NIE WIEM co dodać żeby tu spasowało. Nie chce żeby śmierdziało jajem. Serek wiejski ? Najprościej WPC ale może jakaś alternatywa ?

2.) Zaczynam liczyć nie ma się co szczypać. Jakie proporcje BTW przyjąć ? Do moich 88 kg myślałem nad 180 B + 90 T + 240 W. No i ważne - jeżeli dam 240 W to będzie to 2,7 gW/KMC - nie za dużo ? Boję się ich.

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.



















Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2013-08-01 23:18:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase, prosze o poprawki :)

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny

WHEY premium