SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowanie do redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2030

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

28

Płeć

Mężczyzna

Waga

106

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ponad 30

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca, raz w tyg basen jednym slowem lenistwo

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Do teraz nic, ale to się zmieni

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

nadcisnienie,

Stosowana lub planowana suplementacja

narazie brak ale w przyszości nie wykluczam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1726
Witam, chciałbym zacząć swoje przygotowanie do redukcji.
Czytałem artykuł Konia151 "PIERWSZA REDUKCJA - PRZYGOTOWANIE DO DIETY"(super napisane) i wydaje mi się że pierwsze dwa tygodnie będę zmieniał nawyki żywieniowe i pogłębiał swoją wiedzę jak ułożyć dietę i jakie ćwiczenia wykonywać (oczywiście z waszą pomocą .

Teraz trochę o mnie, prze ostanie lata nieźle się zapuściłem kiedyś chodziłem na siłownie ćwiczyłem regularnie, ale od jakiś 5-6 lat nic nie robiłem i stąd ta waga a wręcz otyłość !!!( BF powyżej 30) :/ Więc postanowiłem się wziąć za siebie i tak właśnie będzie.
Na siłownie będę chodził 3 razy w tygodniu plus bieganie też 3 razy.
Uwielbiam pływać, staram się raz w tygodniu chodzić na basen.
Tak jak już napisałem moja nadwaga wzięła się z lenistwa i złego odżywiania ale całe szczęście się opamiętałem !
Pracuje w trybie 8 godzinnym jedno zmianowym, moja praca polega na pracy w biurze i terenie czyli 50/50 Do pracy chodzę na 7 i pracuje do 15.
Bardzo będę wdzięczny za cenne uwagi jak i porządny opier*** , za błędy jakie będę popełniał bo na pewno takie będą :D
Tak jak już pisałem zaczynam się brać za siebie i to od zaraz ubieram się i idę troszkę pobiegać ale nie wiem na ile pozwoli mi moja kondycja ale od czegoś trzeba zacząć... a od jutra siłownia!!!

Postaram się wrzucić dziś albo jutro fotki oraz wymiary.

Zrobiłem jeszcze wyliczenia dziennego zapotrzebowania na kalorie!

BMR (9,99*106)+(6,25*183)-(4,92*28)-5 = 2060

TEA (3*60 *8) + (3*40*7+35) + (3*(123)) 2684

TEA/7 2684 / 7 dni 383

BMR+TEA 2060 + 383 2443

NEAT 2443+300 2743

TEF 10 % z 2843 284


TDEE = BMR + TEA +TEF + NEAT

TDEE = 2060 + 383 + 300 + 284 = 3027 kcal
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1726
Podaje link do dziennika redukcji

kliknij to --> buczonet / redukcja

Zmieniony przez - bucznet w dniu 2014-01-15 01:10:12

Zmieniony przez - bucznet w dniu 2014-01-15 01:10:52

Zmieniony przez - bucznet w dniu 2014-01-15 01:12:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 462 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4408
Powodzenia, jak chcesz założyć dziennik i tam robić wypiski to jest specjalny dział do tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1726
Cześć Paweł W. dzięki za wsparcie, na razie nie chce aby to wylądowało w dzienniku choć troszkę tak będzie wyglądał bo chcę rozpisać sobie dietę i treningi, i będę czekał aż ktoś z doświadczonych użytkowników mi to sprawdzi !

A przed chwilką byłem pobiegać, kondycja fatalna, pobiegłem do tesko po warzywka zrobię sobie na kolacje omlet z warzywami!!!

http://www.endomondo.com/workouts/269933716/3980358



Zmieniony przez - bucznet w dniu 2013-11-17 20:46:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 462 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4408
To pierwsza uwaga: unikaj mąki i produktów z niej wytworzonych w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1726
Paweł W.
To pierwsza uwaga: unikaj mąki i produktów z niej wytworzonych w diecie.

Dzięki za uwage.. dzisiaj zaczynam powolutku rozpisywać dietę i ide walczyć na siłkę...! nie bede przesadzał bo będę miał zakwasy, choć i tak napewno będą !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 462 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4408
Z głową trenuj, lepiej wolniej niż za szybko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1726
Paweł W.
Byłem na siłowni ale spokojnie dzisiaj ćwiczyłem, tylko orbitrek i bierzenia... razme z 40 minut było... jtro cos czuje że bedą i tak zakwasy ... ale trzeba to przejsc, dzisiaj juz nie dam rady rozpisac diety... jutro postaram sie za to wziąść...! Pozdrawiam i miłego wieczorku życze...

Zmieniony przez - bucznet w dniu 2013-11-18 22:38:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1726
Witam, wczoraj z pracy wróciłem koło 20 i byłem tak wypompowany że odrazu padłem! Dzisiaj byłem na basenie ale bardzie sie obijałem, troszke popływałem!!!
Może dzisiaj pójdę jeszcze na siłke troszke pobiegać i może pomacham pustymi sztangami.
Jak narazie nie moge sie zabrać za tą dietę, ale staram się jeść zdrowo :)

A i jeszcze mam jedno pytanko, chce iść na badanie krwi tak dla siebie, powiedzcie mi jakie badania zrobic pod kątem odchudznia ( nie wiem czy dobrze zadałem pytanie ? )

Zmieniony przez - bucznet w dniu 2013-11-20 18:47:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 462 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4408
Możesz sobie zbadać poziom glukozy, insuliny na czczo, triglicerydy, VLDL, LDL, HDL, LDL-P jeśli będą mieli - dla porównania po jakimś czasie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1726
Witam, Pawle W. po długim czasie, powiem tak, waga ta sam nie miałem jakoś czasu ani chęci aby to wszystko ogarnąc ale od przyszłego tygodnia startuje z dietą i treningiem, zakupiłem abonament dieta+ćwiczenia. powiedz mi jeszcze te wszystkie badanie co oznaczają ??
pozdrawiam w nowym roku !!!

Zmieniony przez - bucznet w dniu 2014-01-06 23:27:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 462 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4408
Pozwalają na srpawdzenie profilu lipidowego krwi oraz gospodarkę glukozowo-insulinową
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odpowiedni posiłek przed treningowy.

Następny temat

Dieta do oceny ekto 70kg 193 cm wzrostu !

WHEY premium