SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowanie do redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10258

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5687
Chciałem ułożyć dietę zbilansowana, ale gdybym chciał tak zrobić i zmniejszyć ilość wegli do 3g, to wtedy tłuszczy jest na prawdę.sporo bo 1,8g. Wychodzi 2700 kcal ale z takim makro jak podałem 2 posty wyżej. Interesowała mnie dieta zbilansowana ;) gdy zrobię 2g białka 1,2 tłuszczy to wegli wyjdzie ponad 4g. A to zs dużo na redukcję. Tak myślę
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Źle myślisz. Jedno albo drugie. Zastanów się co chcesz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5687
Czyli jaki powinien być rozkład makro w diecie zbilansowanej. Bo już na prawdę nie wiem. Przyjmując to 2700 kcal, choć nadal uważam, że ten kalkulator coś sporo wyliczył jak na 73kg wagi, alw zostane przy tym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
2g białka, 1-1,3g tłuszczów i reszta kcal węglowodany lub 2g białka, 150g węglowodanów i reszta kcal z tłuszczów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5687
Czyli miałem rację na początku....
Przyjmijmy że będzie to dieta zbilansowana, wtedy wychodzi makro na 2700 kcal: B - 2g, T - 1,2, W - 4,4 i o to mi właśnie chodzi, że tych węgli jest zdecydowanie za dużo.
Na low carb wyglądałoby to tak: B - 2g/kg, W - 150g/ T - 2,2 g - Kcal 2700
Zdecydowanie lepiej wygląda opcja numer dwa. Choć ostatnio gdy dostałem rozpiskę od dietetyka, co prawda nie była najlepsza, ale przy podobnej wadze start był od 2200kcal.

A więc ostatnie pytanie, podsumowanie i będę wrzucał dietę. Zostać na 2700 i wybrać jednak opcję low carb, czy ruszyć z mniejszej ilości kcal i wtedy można spokojne zbilansowaną dietę na niewielkich węglach zrobić?
Nie wiem po prostu czemu te 2700 wydaje się mi na prawdę sporo :)

Metoda 1
Najprostszy wzór, lecz mało dokładny:
1. Mnożymy wagę x 24 godziny = otrzymujemy BMR - podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne
2. BMR x współczynnik aktywności = WYNIK OSTATECZNY

z tego wzoru, wyszło mi zapotrzebowanie 2500kcal... jak może być az 500 kcal roznicy, miedzy tym wzorem, a kalkulatorem.





Zmieniony przez - darks w dniu 2017-06-20 18:41:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Bez wątpienia większa ilość kcal. Low carb, czy zbilansowana to już zależy od Ciebie. Nie rozumiem dlaczego tak boisz się tych węglowodanów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5687
To rusze na zbilansowanej z podanym przeze mnie makro, teraz tak, kcal obcinać tylko z wegli. Rozumiem ze kalorie ruszać w ostatniej kolejności? Trening będzie 3xfbw lub 4x split tu jeszcze pomyślę plus na początek 3x15min interwal. Zobaczymy jak ruszy i czy będzie szło jak powinno, dietę wrzucę na dniach. Dziękuję za pomoc
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A liczyłeś na piechotę ręcznie https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5687
Teraz policzyłem z tego wzoru, jestem endo-meza mniej więcej. wyszło 2600kcal uznajac margines bledu przy dodawaniu NEAT dodałem 400kcal. Więc myślę, że spokojnie mogę ruszyć od 2400kcal, wtedy makro: B - 2g, T - 1,2, W - 3.5 i teraz miałoby to jakikolwiek sens :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
lepiej policzyć kilkoma metodami i wyliczyć średnia z tych pomiarów, każdy kalkulator moze z innego wzoru korzystać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta

Następny temat

Wyjście z drastycznej diety

WHEY premium