SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowanie do egzaminu na 1500m

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1773

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez georgu z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 659
Witam wszystkich.

Nazywam się Piotr, mam 18 lat, od dawna pasjonuję się sportem i zadecydowałem związac swoją przyszłosc z AWF-em. Z zaliczen sprawnosciowych wybrałem siatkówkę oraz lekką, 100m i kule jestem już w stanie wykonac na max punktów, zostaje tylko to nieszczęsne 1500m. Z moją kondycją, delikatnie mówiąc nie jest najlepiej. Mam 180cm wzrostu, 75 kg wagi oraz 15 miesięcy stażu na siłowni, trenuje 4 razy w tyg. Egzaminy na AWF dopiero w lipcu 2010, ale wstępne przygotowania chciałbym zacząc juz od dzis. Chodzi mi tutaj o bieganie 1-2 razy w tyg, w dni nt. Czytałem już, o planach przygotowujących do zaliczenia 1500m poniżej 5 min, plan ten trwa 1-2 miesiące, a ja przez jesien/wczesna zime chce zbudowac podstawy na wiosne, poprostu oswoic sie z bieganiem.

Do dyspozycji mam park którego okrązenie ma ok. 1.3-1.5km. Stadion odpada gdyz jest w remoncie.

Dlaczego zwracam sie do was? Wiem, ze to forum przeglądają ludzie ktorzy maja doswiatczenie zwiazane wlasnie z bieganiem i mam nadzieje ze wlasnie tacy tu zajża i zechcą udzielic mi cennych wskazówek jak powinienem do tego podejsc.

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
Piotr

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 75

Wzrost: 180

Cel treningowy: Oswojenie się z bieganiem, stopniowe zbliżanie się do granicy 5 min na 1500 m ( do czego jest bardzo daleko)

Staż treningowy na słowni: 15 miesięcy

Uprawiane inne sporty: Siatkówka, amatorsko, spontanicznie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzet silownia

Dieta: Staram się przestrzegac 10 wskazówek żywieniowych.

Przeciwskaznania medyczne: nie

Zażywane suplementy: BCAA.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2572
Przez zime powinienes biegac ze 3 razy w tyg przynajmniej, zbudujesz sobie base tlenowa itd, a na wiosne zaczac interwały, tepowki ( co do tego znajdziesz sobie wszystko na forum )Mozesz tez robic treningi naturalnej siły biegowej czyli skipy, wieloskoki(najlepiej pod jakas lekka gorke na jakis 30m) a co do siłowni, jesli cwiczysz juz dosc długo te 15 miesiecy mozesz wprowadzic pełne przysiady i połprzysiady, wykroki itd oczywiscie z umiarem szczegolnie na poczatku, zajrzyj tutaj co do tych cwiczen http://bieganie.pl/?show=1&cat=2&id=496 I dziwi mnie to ze twiedzisz ze zaliczysz ta 100 na max pkt bo to zdaje sie ponizej 13sek (przynajmniej Warszawa) co o czyms swiadczy a nie dasz rady tych 1500m. W kazdym razie powodzenia.

Zmieniony przez - MarcinWuWA w dniu 2009-09-12 10:59:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 659
Na zawodach w tym roku miałem 12 : 34 na 100m, kulą 9 : 83. Od zawsze byłem dobry na krótkie dystanse. Właśnie wrociłem z pierwszego biegania, godzinka po parku. 5 x 1,3km, przerwy na rozciąganie 3-4 minutowe po okrążeniu. Kółko zajmuje mi 8 min, 2 ostatnie juz ciężko mi było, ale tak jak pisałem, naprawde nie mam kondycji dlatego zaczynam juz teraz. Co do przysiadów, to robie regularnie 4 cwiczenia na nogi 1x w tyg. : przysiady, wykroki, wypychanie do góry na maszynie, łydki. Jesli chodzi o bieganie 3 razy w tyg i siłownie + przygotowanie do matury to ciezko bedzie mi to pogodzic, myslalem raczej o 1 ewentualnie 2x w tyg. W soboty rano napewno a jesli drugi raz to wtorek 16-17. Myslisz, ze na początek to wystarczy do zbudowania jak napisałes "magazynu tlenowego" i ogolnie kondycji ? Jeszcze mam pytanie co do posiłku przed bieganiem. Dzis obudziłem się o 8, wypiłem 5g kreatyny, 8:30 serek homogenizowany + banan. 9-10 wypilem 1 litr wody i nie czułem żadnego dyskomfortu jesli chodzi o brzuch, mdłosci, itp. Myslisz ze to wlasciwy posilek ?

Pozdrawiam
Piotr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
wstepne na awf to nie jest specjalny problem,zwlaszcza w czasach niżu demograficznego,takze nie ma potrzeby,zebys caly najblizszy rok podporzadkowywal sobie pod przygotowywanie sie do testow,a tym bardziej stosowal jakas specjalna suplementacje pod tym kątem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 659
Vayo - dzięki za wypowiedzenie się, mam nadzieje, że jest tak jak mówisz. Jednak co do biegania to juz postanowiłem, chcę wyrobic sobię kondycję. Jesli będę przygotowany według Ciebie "na wyrost" w moim przekonaniu niczemu to nie szkodzi, kondycja i wybieganie przyda się w czasie studiów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
nie no,spoko-tylko czytajac Twoja wczesniejsza wypowiedz,mialem wrazenie,jakbys chcial sie przygotowywac do jakiegos wyjatkowo ciezkiego zadania i juz rozpisywal szczegolowy plan dzialania na najblizsze miesiace,a generalnie jesli rekreacyjnie zaczniesz sobie juz teraz biegac 1x w tygodniu,od nowego roku zwiekszysz sesje do 2x,natomiast na 2-3 miesiace przed egzaminami do 3-4x w tygodniu,to spokojnie sobie poradzisz na wstepnych,niezalenie od poziomu,ktory aktualnie prezentujesz(oczywiscie w granicach rozsadku)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 659
Dzięki za rady Vayo. Tak chyba zrobie jak powiedziales. Pryznaje SOG-a jako podziękowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
spoko,powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

F1 - Grand Prix Włoch

Następny temat

Co trzeba zdawać na awf w krakowie ?

WHEY premium