SFD.pl FitRage, CROSSFIT i Dieta PALEO

Dodaj odpowiedź

Przygotowania pod Runmageddon - hardcore

Wysłana -
Witajcie. Mam 21 lat i mam 22 tygodnie na przygotowanie się do Runmageddonu, dla niewtajemniczonych jest to bieg z przeszkodami - zarówno naturalnymi(lodowata woda, błoto, kamienie, nierówności terenu), materialnymi(ściany, liny, przenoszenie ciężkich rzeczy, wspinanie).

W moim wypadku wersja hardcore zakłada +21km(może wyjść nawet i 23, bo organizatorzy zawsze dodają) i 70 przeszkód.

Jeśli chodzi o przeszkody są zróżnicowane, ale generalnie opierają się na wspinaniu po linie, po stromej ścianie/górce czy przeskakiwanie przez różne elementy albo i przez ściany, czołganie, bieganie, podnoszenie ciężkich rzeczy, przenoszenie ich, przerzucanie, wspinanie po różnych drabinach(tarzan) itp.

Jak pisałem mam 22 tygodnie na przygotowanie się i zastanawiam się jak to ugryźć, bo wygląda to tak 10tygodni - 2 tygodnie(wakacje) - 10 tygodni, mogę to rozbić na inne cykle po 4-8 tyg.

Posiadam własny sprzęt, tj sztanga, sztangielki, stojaki, ławeczka, drążek, poręcze, skakanka, 100kg obciążenia, ale nie mogę rzucać ciężarem o ziemie, podrzuty wchodzą w gre, ale bez pizgania żelastwem o podłogę.

Kondycyjnie stoję nie najlepiej, bo biegam regularnie na dystans 3km i robię go w 13min, a potrzebuje przygotować się kondycyjnie do >21.

1. Jaki trening siłowy? Stricte dynamiczny, jakieś WODy, gdzie szukać wiedzy, jak to wszystko ugryźć?
2. Co z treningiem biegowym, wybiegi, interwały, jak to połączyć?

Myślałem nad metodą 3 tygodnie treningu stricte siłowego (na małych powtórzeniach i dużym ciężarze - same wielostawy) na 1 tydzień wytrzymałościowego(jakieś obwody, stacje itp) i tak w kółko 3 siłowy na 1 wytrzymałościowy, 3na1.. itd + bieganie do tego rzecz jasna

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiamZmieniony przez - WŚ w dniu 2016-05-03 10:33:38
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=12105 poczytaj to. jak polaczyc bieganie z treningiem siłowym oraz to http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 
Wysłana -
2 dni FBW + 2 dni biegania (3km+ ). z czasem włączyć interwały i crossfit wg mnie
Wysłana -
VVizard89
2 dni FBW + 2 dni biegania (3km+ ). z czasem włączyć interwały i crossfit wg mnie


O i ta opcja mi się najbardziej podoba, bo pracuje fizycznie, wcześniej trenowałem 4 razy siłka + 3 bieganie i po 3 tygodniach musiałem robić przerwy, bo ciężko było utrzymać progres


Myślałem też na 5x5 Stronglifts + bieganie, poczy
Wysłana -
tam w tych linka jest FBW na 2 razy w tygodniu, które dla Ciebie będzie pasowało
Wysłana -
Zadbaj również, by dieta spełniała Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Wówczas będziesz się szybciej regenerował między sesjami treningowymi.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź