SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowania pod Runmageddon - hardcore

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6791

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Witajcie. Mam 21 lat i mam 22 tygodnie na przygotowanie się do Runmageddonu, dla niewtajemniczonych jest to bieg z przeszkodami - zarówno naturalnymi(lodowata woda, błoto, kamienie, nierówności terenu), materialnymi(ściany, liny, przenoszenie ciężkich rzeczy, wspinanie).

W moim wypadku wersja hardcore zakłada +21km(może wyjść nawet i 23, bo organizatorzy zawsze dodają) i 70 przeszkód.

Jeśli chodzi o przeszkody są zróżnicowane, ale generalnie opierają się na wspinaniu po linie, po stromej ścianie/górce czy przeskakiwanie przez różne elementy albo i przez ściany, czołganie, bieganie, podnoszenie ciężkich rzeczy, przenoszenie ich, przerzucanie, wspinanie po różnych drabinach(tarzan) itp.

Jak pisałem mam 22 tygodnie na przygotowanie się i zastanawiam się jak to ugryźć, bo wygląda to tak 10tygodni - 2 tygodnie(wakacje) - 10 tygodni, mogę to rozbić na inne cykle po 4-8 tyg.

Posiadam własny sprzęt, tj sztanga, sztangielki, stojaki, ławeczka, drążek, poręcze, skakanka, 100kg obciążenia, ale nie mogę rzucać ciężarem o ziemie, podrzuty wchodzą w gre, ale bez pizgania żelastwem o podłogę.

Kondycyjnie stoję nie najlepiej, bo biegam regularnie na dystans 3km i robię go w 13min, a potrzebuje przygotować się kondycyjnie do >21.

1. Jaki trening siłowy? Stricte dynamiczny, jakieś WODy, gdzie szukać wiedzy, jak to wszystko ugryźć?
2. Co z treningiem biegowym, wybiegi, interwały, jak to połączyć?

Myślałem nad metodą 3 tygodnie treningu stricte siłowego (na małych powtórzeniach i dużym ciężarze - same wielostawy) na 1 tydzień wytrzymałościowego(jakieś obwody, stacje itp) i tak w kółko 3 siłowy na 1 wytrzymałościowy, 3na1.. itd + bieganie do tego rzecz jasna

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam



Zmieniony przez - WŚ w dniu 2016-05-03 10:33:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=12105 poczytaj to. jak polaczyc bieganie z treningiem siłowym oraz to http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
2 dni FBW + 2 dni biegania (3km+ ). z czasem włączyć interwały i crossfit wg mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
VVizard89
2 dni FBW + 2 dni biegania (3km+ ). z czasem włączyć interwały i crossfit wg mnie


O i ta opcja mi się najbardziej podoba, bo pracuje fizycznie, wcześniej trenowałem 4 razy siłka + 3 bieganie i po 3 tygodniach musiałem robić przerwy, bo ciężko było utrzymać progres


Myślałem też na 5x5 Stronglifts + bieganie, poczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
tam w tych linka jest FBW na 2 razy w tygodniu, które dla Ciebie będzie pasowało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Zadbaj również, by dieta spełniała Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Wówczas będziesz się szybciej regenerował między sesjami treningowymi.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

crossfit na duzych ciezarach

Następny temat

Redukcja w stylu crossfit?

WHEY premium