SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowania do Debiutów kulturystycznych 2014 - Łukasz Połatyński

temat działu:

Hi Tec Nutrition & Peak Performance

Ilość wyświetleń tematu: 20956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
Witam!
Na początku chciałbym przybliżyć pokrótce swoją osobę:
Nazywam się Łukasz
Wiek 25lat- rocznik ‘88
Wzrost 183cm
Obecna waga 80kg

Przygodę z siłownią, bo nie można było wtedy nazwać jeszcze tego kulturystyką zacząłem jakoś w wieku 18 lat. Nie były to regularne treningi a raczej rekreacyjne. Czasem 1 trening w tygodniu. Potem znowu jakieś przerwy trochę krótsze bądź dłuższe. Kończyło się głównie na słowach.
Prawdziwe regularne treningi oraz może ciche plany z kulturystyką zacząłem rok temu. Był to maj 2012r. Wtedy ważyłem jakieś 64kg-66kg. Czyli było to jakieś 16 kg temu :)

Nie wspomniałem o najważniejszym- do wszystkiego pociągnął mnie mój brat – Marcin Połatyński, który poprzez swoją determinację w dążeniu do celu pokazał mi, że można osiągnąć baaardzo dużo- pod warunkiem, że się tego tylko chce.
Trenerem Marcina jest Łukasz Kaźmierczak, a znowu moim Marcin ;) . Jego przygotowania do przyszłego sezonu możecie również śledzić tu na forum.

Dodatkowym bodźcem dzięki któremu bardziej „wkręciłem się” w to wszystko, były tegoroczne Debiuty kulturystyczne w Ostrowi Mazowieckiej. Była to moja pierwsza tego typu impreza którą widziałem osobiście, a nie z relacji w gazetach bądź filmikach. Potem intensywne treningi i Mistrzostwa Polski w Mińsku Mazowieckim. Tam zobaczyłem wszystko od „back stage’u” – mój brat Marcin startował w kulturystyce klasycznej do 180cm. Od tego momentu postanowiłem wziąć się bardziej do roboty i wyznaczyłem sobie cel- przygotowanie do przyszłorocznego sezonu startowego, a dokładniej do Debiutów. Wiem, że są to plany i tylko plany na razie, jednak trzeba nie tylko mieć jakieś marzenia, ale też dążyć do ich realizacji.
Nigdy do tej pory nie trzymałem żadnej diety- jadłem i piłem wszystko o różnych godzinach. Dodam jeszcze, że zawsze byłem niejadkiem i jedzenie nie sprawiało mi żadnej przyjemności- bardziej jako przymus. Nigdy nie mogłem przytyć. Teraz z tym walczę i jest coraz lepiej. Mam o tyle dobrze, że dostałem trochę dobrych genów i nie odkłada mi się zbytnio tłuszcz. Dużo też tu daje moja szybka przemiana materii. Było to dla mnie zawsze jakąś barierą do przeskoczenia.
Teraz jak powoli mi się to udaje chcę udowodnić tym którzy mają, bądź mieli podobny problem, że da się. Trzeba tylko wytrwałości i konsekwencji w postanowieniach.

Wystarczy chyba już tego wstępu, więc przejdę do konkretnych planów na najbliższe miesiące.
Od połowy maja zacząłem dietę. Są to dopiero moje początki i dopiero przyzwyczajam się do takiego trybu, ale wydaje mi się, że idzie wszystko powoli w dobrym kierunku. Nacisk jest położony głównie na nabranie jak największej beztłuszczowej masy.
Głównym priorytetem na najbliższe miesiące jest budowa nóg. Oczywiście będę również pracował nad poprawą całą reszty. Dużo osób mówi, że mam dobrą genetykę, więc mam nadzieję że za bardzo „nie zaleję się” podczas budowania masy.

Teraz trochę zdjęć:
pierwsze 2010r, potem maj 2012 i czerwiec 2012











Zmieniony przez - lukpol w dniu 2013-05-30 12:44:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
ciekawe czy takie konkursy nie popsuly przygotowan pod debiuty .. bo napewno okres masy nie byl tak dlugi jak moglby byc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
Teraz aktualniejsze fotki- bądźcie delikatni..

grudzień 2012

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
luty 2013




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
końcówka marca 2013













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
reszta







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
Teraz napiszę coś więcej o diecie, suplementacji i treningach.

Zacznę od diety:
Wygląda to na razie bardzo prosto i staram się tego jak najbardziej trzymać.
Posiłki co 3h. Pracę zaczynam o 8, wiec pierwszy posiłek jest w tych granicach właśnie.

Pierwszy posiłek:
100g płatków owsianych na wodzie, 5jajek na twardo plus owoc.

Następne posiłki 2-5
Posiłki te wyglądają podobnie do siebie- w dni treningowe staram się żeby mięsem był sam kurczak, a dni nietreningowe pozwalam sobie na jakieś inne mięso.
200g mięsa
1,5paczki ryżu
warzywa
Czasem opuszczam któryś z posiłków, ale niestety spowodowane jest to pracą i brakiem czasu.

Na wieczór:
Twaróg 250g
trochę dżemu
kefir 0% tłuszczu(naturalny bądź smakowy- wtedy bez dżemu już)

Dieta będzie systematycznie zmieniana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
Suplementacja.

Do tej pory stosowałem odżywki różnych firm, głównie co kto mi polecił.
Powoli zamierzam zmienić wszystko na firmę HI TEC NUTRITION. Oczywiście po skończeniu tego co mam.

Rano po przebudzeniu porcja masówki

Po śniadaniu witaminy plus chrom/cynk.

Przed treningiem w chwili obecnej nic- zamierzam coś właśnie wybrać tu z Hi Teca.

W trakcie treningu piję rozrobione około 30g Carbo z wodą.

Po treningu: 10g BCAA, 5g glutaminy, 30g Carbo

20 minut po treningu porcja białka.

Przed snem 5g glutaminy.


Narazie tak to wygląda,a o ewentualnych zmianach w suplementacji będę pisał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
Co do treningów to treningi średnio 4 razy w tygodniu. Czasem jak uda się z czasem to robię np dodatkowy trening brzucha/ łączony z łydkami bądź przedramieniem.

Tydzień treningowy wygląda tak:

klatka (3-4 ćwiczenia) + biceps (3 ćwiczenia)

plecy (4 ćwiczenia) + triceps (3 ćwiczenia)

barki (4 ćwiczenia) + brzuch

nogi (4-5 ćwiczeń) + łydki/ przedramię

Trening
brzucha wychodzi średnio 2-3 razy w tygodniu.


Co do aerobów to narazie brak.


Pokrótce to w sumie tyle.
Będę starał się opisywać regularnie moje przygotowania.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
Nie mogę edytować pierwszego posta, więc piszę jeszcze info z linkiem do profilu mojego brata Marcina:
https://www.sfd.pl/Przygotowania_do_MP_2014_Marcin_Połatyński-t947360.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
no to jeszcze troche czasu jest ale jeszcze i sporo pracy przed Toba ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
Dokładnie tak jak napisałeś- mam nadzieję że uda mi się coś "ulepić" w tym czasie ..

ps
w razie jakiś uwag prosiłbym o posty


Zmieniony przez - lukpol w dniu 2013-05-30 14:29:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowania do MP 2014 Marcin Połatyński

Następny temat

Whey delicious - wycofany ?

WHEY premium