SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przybliżone zapotrzebowanie kaloryczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Poniżej znajdziecie linki do dwóch kalkulatorów mojego autorstwa które pozwolą Wam określić w przybliżeniu zapotrzebowanie kaloryczne w zależności od stopnia i intensywności wysiłku fizycznego.

** Link nr 1: **
http://www.kalkulator.friko.pl/kalkulator.htm

Kalkulator dla osób zaczynających swoją przygodę z kulturystyką, które nie znają dokładnej wartości procentowej tłuszczu w swoim organizmie. Prawdopodobnie właśnie z niego będziesz chciał(a) skorzystać.


*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***


** Link nr 2: **
http://www.kalkulator.friko.pl/kalkulator1.htm

Kalkulator dla osób o wypracowanej masie mięśniowej przy niskiej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, które określiły tą wartość czy to przy pomocy postu "Mierzymy..." czy też innymi metodami.


Jeżeli chcesz skorzystać z alternatywnego kalkulatora ukrytego pod Linkiem nr 2 - a nie znasz swojego poziomu tkanki tłuszczowej - powinieneś najpierw zajrzeć do tego postu:

"Mierzymy poziom tkanki tłuszczowej"
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=123556
Pomoże Ci on w określeniu procentowej ilości tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie - które to dane będą Ci potrzebne do Linku nr 2.


UWAGA:
Jeżeli jesteś początkujący(a) ale mimo wszystko znasz swój % tkanki tłuszczowej możesz skorzystać z obu kalkulatorów i porównać wyniki.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Jak liczy kalkulator?

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=126880

Jedyna różnica pomiędzy kalkulatorem z "linku nr 1" a wyliczeniami w powyższym poście tkwi w określaniu ilości suchej masy mięśniowej w organiźmie. W kalkulatorze pod "linkiem nr 1" zawarłem wzory uwzględniające BMI(Body Mass Index) jako wysoce efektywne i sprawdzające się w większości wypadków z dużą dokładnością.
W "linku nr 2" nie ma potrzeby wyliczania BMI ponieważ użytkownik zna procentową zawartość tkanki tłuszczowej w swoim organizmie.

Wzory:


Body Mass Index:

BMI = waga w kilogramach / wzrost w metrach do kwadratu


Procentowa ilość tkanki tłuszczowej na podstawie BMI:

Wzór dla mężczyzn
1.2*BMI + 0.23*WIEK - 16.2

Wzór dla kobiet
1.2*BMI + 0.23*WIEK - 5.4


*** Dla dodatkowego porównania wyliczen zapotrzebowania kalorycznego mozna skorzystac z kalkulatora ***
http://www.exrx.net/Calculators/CalRequire.html 
Kalkulator dla osób znających podstawy języka angielskiego.



Wszystkie wyliczenia należy traktować jako przybliżone - stanowią one jedynie bazę do dalszych działań.

Dziękuję osobom które pomagały w testowaniu kalkulatora a w szczególności Marcineckiemu za cenne uwagi merytoryczne.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32
próbowałem skorzystać z któregoś z kalkulatorów jednak wydaje mi się że żaden z nich nie działa. zna ktoś jakieś inne dobre kalkulatory ? możliwe, że popełniam jakiś błąd ale wszystkie dane wpisuje we właściwy sposób.

'Warto czasem złapać bliznę, od życia. By unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo przydatne, sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Dziękuję oczywiście wszelkie ewentualne uwagi i komentarze mile widziane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
super, moje gratulacje i pomyslu i wiedzy zarowno w dziedzinie odzywiania jak i PHPa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Dzięki zawsze miło jak ktoś docenia Twój wysiłek

Co do PHP to skrypty składają się głównie z obliczeń matematycznych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Khaine

właśnie zostałeś doceniony groobasie

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Dobrze!

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 6994 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30419
Khaine gratuluje
zasluzyles sobie na bolda

Być może dla Świata jesteś TYLKO człowiekiem...

ale dla Niektórych jesteś całym Światem....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058


Dziękuję gosiu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 6994 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30419
nie ma za co
a za kalkulator lap SOGa

Być może dla Świata jesteś TYLKO człowiekiem...

ale dla Niektórych jesteś całym Światem....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Za SOG-a też dziękuję a co do kalkulatora - to mam nadzieję że Ci ułatwił/ułatwi kiedyś układanie diety - bo z Tą myślą właśnie go pisałem

P.S. Ode mnie też dostałaś głosik, tak dla zachęty do pisania częściej w Odżywianiu

Zmieniony przez - Khaine w dniu 2004-02-13 11:38:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

picie piwa a jazda na rowerze

Następny temat

Wybrane posty działu Odżywianie

WHEY premium