SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Przewrażliwienie¿?

Wysłana -
Witam, otóż od kilku tygodniu jestem na "masie", ofzywiam się wyłącznie zdrowo i unikam wszelkich słodyczy. I mam pytanie: czy masowanie łączy się z przybieraniem na wadze zarówno masy mięśniowej i tłuszczowej czy można uniknąć tego drugiego. Pisze bo jeszcze przed rozpoczęciem cyklu byłem w stylu chudotlusty(prawidłowe bmi niby chudy ' a jednak dość spory podbrodek), I czasem mam wrażenie jakby moja twarz grubla ( mięśnie też rosną ale raczej wolno ). Czy powiniemem podczas masy też stosować cardio czy raczej zawsze podczas masowania trzeba trochę przytyć nawet na twarzy?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
NIestety nie da się budować wyłącznie tkanki mięśniowej albo redukować wyłącznie tkankę tłuszczową.
Odżywianie się "zdrowo" i unikanie słodyczy to ogólnik. Rozpisz, jakie masz w diecie makroskładniki i kalorie i jakie jest Twoje zapotrzebowanie. Zdrowym jedzeniem można się zatłuścić tak samo łatwo jak niezdrowym.
Można minimalizować przyrost tłuszczu na masie przez cardio (ale lepiej interwały) i odpowiednią, nie za dużą, nadwyżkę kaloryczną. Piszesz o rozpoczęciu "cyklu" - masz na myśli okres masowy czy używasz jakiegoś dopingu?

ps. Co do twarzy - możliwe że trochę się wypełniła, ja tak mam i sporo osób - pierwsze miejsce gdzie u mnie widać fluktuacje wago to właśnie wyszczurzona albo okrągła paszcza :)


Zmieniony przez - Mellopl w dniu 2018-07-01 16:58:35
Wysłana -
No i podstawowa sprawa.. Jeśli zacząłeś mase z wysokim bf, to teraz głównie się otłuszczasz.

http://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html 
Wysłana -
Dokładnie kwestia ile jest obecnie tkanki tłuszczowej bo jeśli sporo to przy masie będzie jej więcej wpadać , kolejna kwestia to 'czystość' diety , liczba kalorii na plus wówczas można ograniczyć trochę przyrost tkanki tłuszczowej wraz z mięśniową ale samej tej drugiej nie da się zrobić.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź