SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przewrażliwienie¿?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 978

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1229
Witam, otóż od kilku tygodniu jestem na "masie", ofzywiam się wyłącznie zdrowo i unikam wszelkich słodyczy. I mam pytanie: czy masowanie łączy się z przybieraniem na wadze zarówno masy mięśniowej i tłuszczowej czy można uniknąć tego drugiego. Pisze bo jeszcze przed rozpoczęciem cyklu byłem w stylu chudotlusty(prawidłowe bmi niby chudy ' a jednak dość spory podbrodek), I czasem mam wrażenie jakby moja twarz grubla ( mięśnie też rosną ale raczej wolno ). Czy powiniemem podczas masy też stosować cardio czy raczej zawsze podczas masowania trzeba trochę przytyć nawet na twarzy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
NIestety nie da się budować wyłącznie tkanki mięśniowej albo redukować wyłącznie tkankę tłuszczową.
Odżywianie się "zdrowo" i unikanie słodyczy to ogólnik. Rozpisz, jakie masz w diecie makroskładniki i kalorie i jakie jest Twoje zapotrzebowanie. Zdrowym jedzeniem można się zatłuścić tak samo łatwo jak niezdrowym.
Można minimalizować przyrost tłuszczu na masie przez cardio (ale lepiej interwały) i odpowiednią, nie za dużą, nadwyżkę kaloryczną. Piszesz o rozpoczęciu "cyklu" - masz na myśli okres masowy czy używasz jakiegoś dopingu?

ps. Co do twarzy - możliwe że trochę się wypełniła, ja tak mam i sporo osób - pierwsze miejsce gdzie u mnie widać fluktuacje wago to właśnie wyszczurzona albo okrągła paszcza :)


Zmieniony przez - Mellopl w dniu 2018-07-01 16:58:35

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
No i podstawowa sprawa.. Jeśli zacząłeś mase z wysokim bf, to teraz głównie się otłuszczasz.

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html 

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dokładnie kwestia ile jest obecnie tkanki tłuszczowej bo jeśli sporo to przy masie będzie jej więcej wpadać , kolejna kwestia to 'czystość' diety , liczba kalorii na plus wówczas można ograniczyć trochę przyrost tkanki tłuszczowej wraz z mięśniową ale samej tej drugiej nie da się zrobić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cos sie przestawia w zuchwie

Następny temat

To normalny przyrost na masie?

WHEY premium