SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przewlekły katar?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 31831

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3773
To tak:
Ciągle mam zapchany nos, a po chrząknięciu w buzi wydzieline którą muszę wypluwać.
Podczas snu jak leże na jednym boku to jedną dziurę nosa mam całkowicie zapchaną, a drugą czyściutką. Jest to taki katar którego praktycznie nie da się wydmuchać - siedzi gdzieś głęboko i uniemożliwia oddychanie.
Po treningu na basenie zwykle katar mija ale nie na dłużej niż na godzinę, dwie.
Alergii chyba nie mam (mam nadzieje) ale trzeba zaznaczyć że podczas biegania gdzieś na łonie natury nos jest troche "czystszy"
Próbowałem już takich preparatów jak BIOPAROX, MUCOFLUID i STERIMAR ale bardzo to one nie pomogły.
Często leje mi się krew z nosa.
Miałem go 3 razy złamanego

Jest na to jakieś lekarstwo czy będę miał tak do końca?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11
Mam dokładnie takie same objawy jak Pietrpak, w wieku 13 lat miałem złamany nos (przez następne lata oddychałem praktycznie przez usta) w wieku 19 lat zaczął się problem z wydzieliną lub jak to woli katarem spływającym na gardło. Uczucie zatykania jednej dziurki a odpuszczania w drugiej, ogólnie większe ciśnienie i nacisk na okolice nosa i twarzy. Pierwszy laryngolog stwierdził, że po wielu latach w niedrożnym nosie skumulowały się małżowiny. Małżowiny dotykają scianek nosa (błony śluzowej) co powoduje nacieki. Podałem się operacji wyprostowania przegrody nosa i konchoplastyce (bez efektów) . Po 2 latach znów podałem się konchoplastyce (lekarz stwierdził że mam naczynioruchowy nieżyt nosa) tym razem metodą elektrody biopolarnej (wydzielina zaczeła płynnąć przez nos) tak jak powinna, nos odustronnie drożny, jednak wydzielina jeszcze pozostała. Alergikiem nie jestem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 367 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2175
sprawa wygląda dość poważnie, szczerzem mowiąc, a pewnie nie nie będzie to eureką, polecam laryngologa, bo ciezko powiedziec co Ci jest, moze to byc alergia, moze byc skrzywienie przegrody na skutek zlamań, lub wiele innych przyczyn.

Mam najlepszego trenera na świecie!

Najważniejsze w życiu jest to, by nawet w pocie i łzach umieć pokonać własne słabosci i lęk przed nieznanym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4412 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
przyczyn przewlekłego kataru, może być kilka, a najbardziej prawdopodobna to jakaś alergia.
---> laryngolog/alergolog i leczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
albo po prostu w zwiazku z budowa nosa - masz tam małą hodowle bakterii

laryngolog

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 188 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2803
Dopiero teraz znalazłem tego posta wiec radze Ci jak najszybciej za**p*****lać do lekarza, miałem to samo i to jest przyrost małzowiny nosa. Ja przez to nie czuje, a jestem juz pół roku po operacji. Zrób zdjecie zatok i lec do laryngologa tylko prywatnego bo byłem raz publicznie i przez tego*****a juz bym nie czuł do konca zycia, bo mnie olał i źle zdjagnozował. Napisz jak coś bedziesz wiedział.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1672 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 80688
ja mam krzywa przegrode nosowa i utrudnia mi strasznie oddychanie,mam to juz dosyc po dlugo po urazach,mozliwe ze od tego mam czeste bole gardla itp.?

Zmieniony przez - Lazaaa w dniu 2005-05-01 23:34:59

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
Przyrost małżowiny nosa powiadasz?? też robiłem prześwietlenie i w opisie miałem że niby jakieś polipy czy coś(objawy oczywiscie identyko jak autor postu)u prywatnego nie byłem. Czy powinienem isc to nie wiem, bo niby też wykazało ze mam alergie na roztocza także jednym słowem, choooj wie od czego te cholerstwo ale mam to gdzieś, jakoś żyje, czasami jak juz mnie okrutnie sie ten nos zatka to używam Tafen, pomaga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 188 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2803
Wiesz tak długo jak mozesz z tym zyc to spoko tylko ze ja wogole przestałem czuć na pół roku, a potem sie dowiedziałem ze jakbym nie poszedl do tego lekarza i nie zaczął leczyć to komórki sitowe odpowiedzialne za węch i smak obumarłyby całkowicie i nie czuł bym do końca zycia. Jednym słowem wielki choooj Ale to zalezy od przypadku, z polipami można żyć, tak długo jak nie zaczną Ci wychodzic z nosa albo wchodzic do gardła Wiem oblecha, ale tak to mniej wiecej bedzie wyglądało. Decyzja należy do Was.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 1631 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24672
Ja mam podobną sytuacje.Lekarz wykrył że mam krzywą przegrode od urodzenia.Napiszcie jak czujecie sie z krzywą przegrodą bo mnie ostatnio fatalnie głowa boli ale nic nie wspominał o polipach.
Zdziwiłeś mnie bardzo tą wypowiedzią o polipach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 188 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2803
Wiem co mówie, mój ojciec ma z tym problemy, na szczeście nie tak drastyczne jak wyżej opisywałem.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2365
Też mam katar już od 5 lat. Wiecie jak to można wykryć śię zagląda do nosa, robi rendgena czy może macając? A jak widać to na zdjęciu to w jaki sposób przegroga ma być krzywa. Bo ma zdjęcie zatok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sauna po treningu czy następnego dnia?

Następny temat

sine plamy na skórze

WHEY premium