SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przewlekły ból w mostku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 129893

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 35 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1268
Witam. Problem pojawił się na wakacjach tego roku. Siedziałem przy kompie, w pewnym momencie wstałem i poczułem dziwny ból w klatce, dokładnie w mostku, w samym środku. Myślałem, że to po jedzeniu, bo wtedy coś zjadłem. Od tamtej pory trwa do dziś, dzień w dzień. Głównie występuje rano, po wstaniu z łóżka. Najbardziej boli gdy ściskam jedną rękę o drugą (tak jakbym chciał zgnieść orzecha ), czyli gdy spinam mięśnie klatki. Ostatnio wypracowałem sobie taki sposób likwidacji bólu: gdy zaczyna się ten ból(przeważnie gdy siedzę w pozycji nieruchomej przy kompie) odchylam się mocno do tyłu i ręce do góry za siebie (tak jakbym chciał mostek zrobić z pozycji stojącej) aż do mi coś tam strzeli, dosyć głośno nawet i wtedy mi ulży ból. I tak w ciągu dnia strzelam wiele razy z klaty . Gdy coś robię, np. ćwiczę na siłowni, to tego bólu nie ma, albo jest minimalny.
Co do wizyty u lekarza, to byłem, nie raz. Za każdym razem powiedziano mi, że to od kręgosłupa, jakieś skrzywienie czy coś i przepisano mi tabletki przeciwbólowo-zapalne, których nigdy nie wziąłem, bo nie mam zamiaru się leczyś tabletkami przeciwbólowymi, zwłaszcza gdy nie wiem co to jest. Wiec teraz pytanie, co to może być? Czy rzeczywiście może to być spowodowane jakimś skrzywieniem kręgosłupa? Przyznam, że dużo siedzę przy kompie, nawet bardzo dużo, jestem informatykiem (22 lata). Ale też chodzę codziennie na siłownię. NO i w końcu, czy da się to jakoś wyleczyć i czy może ktoś miał coś podobnego??? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witaj


Ból w mostku może mieć naprawdę wiele przyczyn. Istnieje prawdopodobnieństwo, iż źródłem bólu jest kręgosłup piersiowy. Możliwe, że doszło do jakiegoś przeciążenia bądź urazu. Tak naprawdę wykonując każdą czynnośc w życiu powinniśmy dbać o odpowiednią pozycję pleców, w innym wypadku przeciążamy ów obszar na skutek czego miewamy bóle a z czasem mogą powstawać zmiany zwyrodnieniowe. Odpowiednia pozycja dotyczy nie tylko ćwiczeń siłowych ale i codziennych czynności takich jak siedzenie. Wówczas powinieneś zadbać o to, by :

-plecy były wyprostowane, klatka lekko wypięta

-brzuch nie całkowicie luźny tylko lekko napięty

-barki odwiedzone w tył i dół

-głowa nie zadarta


Ponadto dobrze co jakiś czas zmieniać pozycję i wstawać, gdyż siedzenie samo w sobie nie jest komfortową pozycją dla pleców. Przyczyną Twoich dolegliwości jednak nie muszą być bóle przeciążeniowe. Dlatego najlepiej abyś skonsultował się z dobrym specjalistą i wykonał prześwietlenie. Faktycznie jedzenie tabletek przeciwbólowych to droga donikąd. Postaraj się więc znaleźć godnego zaufania lekarza.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4782
jesli dostales tabletki przeciwzapalne to znaczy, ze lekarz mogl dojsc do wniosku, ze byl tam stan zapalny ;] a ze stanami zapalnymi jest tak, ze nieraz nie chca się same leczyc. jesli lekarz powiedzial, ze to od kregoslupa to powinienes dostac skierowanie do ortopedy, idz i popros ;]

jaki to jest bol ? raczej kłujący ? czy taki plaski, jakbys cos ci przygniatalo mostek ?
3

-_-'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 35 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1268
Co do lekarza to byłem dwa razy i jedynie dał mi skierowanie do neurologa, którego jeszcze niestety nie miałem czasu odwiedzić (studia poza mniejscem zamieszkania). A co do bólu to hmmm, jak tu go opisać ... Więc to tak pomiędzy kłójącym, piekącym a nawet palącym. Ze 2 razy to mnie porządnie złapało, się bałem ruszać nawet. Ale odkąd tak sobie strzelam, to jest nawet ok, tylko, że nie zawsze uda mi się tak strzelić, a wtedy po takim rozciągnięciu to nawet gorzej może boleć. Ale po chwili znowu próbuję i się w końcu strzeli i ból przechodzi. A i jeszcze jedno, gdy mnie tak boli, to gdy wykonam nacisk na mostek to mnie to boli jeszcze bardziej, a gdy nie mam tego bólu to mogę naciskać ile wlezie i tak nic nie czuję.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Masz objawy przeciążenia odcinka piersiowego kręgosłupa. Lekarz niewiele tu pomoże, nie ma też najmniejszego sensu brania jakichkolwiek tabletek (gratuluję intuicji). Ćwiczenie, które sam wymyśliłeś (jeszcze raz gratuluję) bezpieczniej wykonywac w pozycji leżącej, nogi ugięte, lędźwia przy podłodze, szyja też.
Przeciążenie może być spowodowane niewłaściwą pozycją przy kompie. Zwróć uwagę czy się nie pochylasz do przodu. Dodatkowo siłownia bez kompensacji stretchingiem i przykładowo przkurcz mięśnia piersiowego. Ból idzie m. in. od przyczepu tego mięśnia.
Jedyną osobą która może tu pomóc jest dobry fizjoterapeuta. Dokona on diagnozy i jeśli potwierdzi się to co napisałem zleci szereg odpowiednich ćwiczeń, które regularnie wykonywane powinny wrócić Cię do normalnego stanu z siłownią włącznie. Powinien też nauczyć Cię właściwej pozycji siedzącej, pomocne może być krzesło z oparcie sięgającym pod łopatki, zapytaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 35 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1268
Wielkie dzięki Kradam. Zgłoszę się do fizjoterapeuty i mam nadzieję, że dobrze to zdiagnozuje i zleci mi odpowiednie ćwiczenia. Skoryguje także swoją pozycję przy komputerze. Jeszcze raz dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 776
czesc. mam podobny ból w mostku, zaczelo sie ok 6tyg temu, myslalam ze juz przeszło ale dzis rano znów mocno mnie złapało podczas wysiłku i potem juz pobolewało przy niektorych ruchach.
kradam - skad wiesz to wszystko?
i jeszcze pare pytań: czy to przejdzie? czy to wszystko naprawde od komputera?
Kiedys sporo cwiczylam teraz glownie siedze przed kompem :(
Przez ten ból boje sie ruszac.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Zaraz, zaraz. Nawet ból z pozoru identyczny może mieć zupełnie różną przyczynę. W przypadku irfana widział już go lekarz i nie powiedział nic mądrego. Z tego oraz opisu objawów można wnioskować, że to co opisuje wygląda na przeciążenie. W tego typu przypadkach zawsze powinien się wypowiedzieć lekarz. Inną kwestią jest stosowanie się do jego zaleceń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Ja wam tylko powiem, ze wg wierzen ludowych, jak was boli w mostku, a juz zwalszcza jak duszno sie robi, szczegolnie w nocy albo rano, to znaczy ze wam mara siada na piersi i cisnie. To moze znaczyc, ze ktos np. was nie lubi i wam wyslal mare, zeby was troche poddusic. Ale mogla tez sama przylezc, bo mary sa zlosliwe.



[no co, przeciez na temat!...]

[...poza tym ja w to nawet chyba prawie wierze ]
1

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6
Witam. Mam 17 lat i ostatnio zaczoł mi dokuczać kłujący ból w mostku. Normalnie nic mi nie dolega do czasu wysiłku tzn. ostatnio podczas stawania na rękach mnie przyatakowało (zaliczenia na w-f, te sprawy). Jestem aktywny fizyczniew miarze możliwości, biegam i "ćwiczę" w domowych pieleszach: brzuszki, pompki i tym podobne.
Byłem u lekarza to stwierdził że to mogą być bule wywołane kwasami żołądkowymi czy jakoś tak gdyż, przechodziłem wcześniej grype żołądkową i korzystając z okazji wizyty zapytałem. Może przez tą chorobę taki wniosek. Wstyd się przyznać, ale dużo siedzę przed kompem co same w sobie nie jest złe gdyby nie fakt iż się garbię. Boję się zę to może mieć jakiś związek z kręgosłupem i nie wiem co to jest oraz do jakiego specjalisty mam się zgłosić. Proszę o porade..
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 755 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10785
Widze ze nie jestem sam.. autor tematu.Zaczynało sie to od delikatnego bólu i delikatnego strzelania ale stało sie uciązliwe.. jak autor pisał po przebudzeniu czuc straszny ból, na odstrzelenie to samo robie co on tylk dzis np cos nie moge go odstrzelic... ból najbardziej czuc jak i autor pisal w takiej pozycji jakbym chciał scisnąć orzech. Byłem u lekarza rodzinnego to sie usmiechnął i nic nie powiedział Oo. bede jakos we wtorek to postaram sie pogadac o tym. Po odstrzeleniu ból jest duzo mniejszy lub go w ogóle nie ma ale samo strzelenie bywa niezbyt miłem czasami aż cały mostek zachrobocze... Moze jakas porada? zastosuje sie tez do porad poprzednich ale moze cos jeszcze?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
Hej! Ja mam to samo, gdzieś tak od ok. roku, identyczne objawy, tylko,że z czasem się nasiliły. Zrobiłam rentgen, który nic nie wykazał, dzisiaj byłam na usg,wynik: "pomiędzy trzonem i rękojeścią mostka wysięk-zmiana zapalna", no i dostałam skierowanie do reumatologa. Zobaczę co mi powie i Wam napiszę.Pozdrawiam
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bol w karku !!

Następny temat

zle samopoczucie po treningu

WHEY premium