SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Przewlekły ból całych pleców spowodowany przykurczem mięśni. Pomocy.

Wysłana -
Dla objawów spowodowanych stresem charakterystyczny jest krótkotrwały efekt leczenia manualnego i brak lub bardzo nikłą odpowiedź na leki przeciwbólowe i miorelaksanty.
Także jak to napisałeś, to od razu miałem podejrzanego, ale nie chciałem wyjeżdżać, bo ludzie blokują się jak im się mówi o stresie.
Pierwszy krok to przyjęcie takiej możliwości do wiadomości.
Wielu ludzi myśli, że jak stres, to ból jest urojony. Nie jest. W tkankach miękkich są fizyczne zmiany powodujące ból, najczęściej odwracalne.
Dlatego oprócz przeciwdziałania stresowi warto nauczyć się fizycznej autoterapii.
Na szkoleniach, o których pisałem uczy się też pacjentów technik radzenia sobie ze stresem.
Wysłana -
No to pasuje idealnie! Moze i siedzi to w glowie bo jak wezme jakas tabletkę do buzi to podswiadomie chce zeby ona mi pomogla i po 2 minutach czasem mnie juz nie boli a wiadomo ze nie ma prawa jeszcze lek działać. A jakies leki na nerwice mysle ze by pomogły? Ja ogolnie mam stwierdzoną nerwice zawodową ale nie biore leków bo dobrze się czułem i odstawilem . Bralem cloranxen 10.
Wysłana -
Leki "na nerwicę" mogłyby pomóc, ale te bardziej do długotrwałego stosowania, od psychiatry. Bo klorazepan jest tylko na krótko.
Wysłana -
Czyli co konkretnie radzisz? Co bys zrobił ma moim miejscu?
Wysłana -
siwydym89
U lekarzy bylem juz pięciu a u fizjo chyba 3 albo 4 wiec nie widze sensu zeby konsultowac to z następnymi bo kazdy mowi to samo. Rtg usg badania moczu krwi hormony i inne cuda u reumatologa rowniez. Mam pospinane miesnie ktore nie chca puscic.


samemu sobie na pewno nie pomożesz, Twój wybór
to że był u trzech nie oznacza że czwarty mu nie pomoże , zależne od wielu czynników jak tego jaki był to fachowiec oraz w czym się specjalizuje
Wysłana -
Na Twoim miejscu dowiedziałbym się jak z grubsz działają mięśnie. Jakie są techniki ich relaksacji. Masaż punktów bolesnych, mobilizacje, rozciąganie (różne rodzaje), może jakiś TENS (aparat kosztuje 200 zł). Regularna autoterapia pomoże doraźnie i także długoterminowo, ale nie spodziewaj się, że na 100%.
W sferze emocjonalnej może jakiś kontakt z psychologiem, bądź zwyczajnie rozmowy z osobą bardziej doświadczoną i rozumiejącą Twoją sytuację. Może poczytaj o stresie, nie wiem czy wiesz, że odczuwanie stresu jest czymś bardzo subiektywnym. W ostateczności psychiatra.
Może jakieś techniki reklaksacyjne (Schulz, Jacobsen), może medytacja. Ale nie na każdego to działa.
No i rezonans oczywście do zrobienia.
Wysłana -
A pompki mogę robić zeby spróbować "to" rozruszac czy mogą zaszkodzic?
Wysłana -
Możesz śmiało próbować obserwując swój organizm. Każda aktywność po której będziesz czuł się dobrze jest wskazana.
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź