SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przewlekły ból całych pleców spowodowany przykurczem mięśni. Pomocy.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 14075

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Witam. W listopadzie 2017 roku na jednym z treningów uszkodziłem nadgarstek. Ćwiczyłem normalnie, zero bólu a na drugi dzień rano nie mogłem utrzymać w ręce szklanki z wodą. Zrobiłem sobie miesiąc, dwa i trzy i tak dalej przerwy od siłowni. W między czasie usg(nic nie wykazały) , rtg, kilka wizyt u różnych lekarzy itd. Nikt nic nie widział a nadgarstek dalej bolał. Byłem chyba u 3 czy 4 fizjoterapetów i każdy zgodnie mówił, że mam przykurcz mięśni pleców, karku i to taki konkretny. Zabiegów manualnych miałem już kilkanaście i dalej to samo. Po samych zabiegach puszcza mnie ładnie ale za dwa, trzy dni znowu boli. Momentami to te mięśnie mnie tak palą, że mam ochotę tam jakiś nóż wbić...

Na przykurcz mięśni brałem mydocalm, baklofen, sirdalud a w zastrzykach aglan i b12. Ogólnie nic nie pomaga.

Co polecacie na ten przykurcz mięśni ? Słyszeliście o czymś takim, żeby taki przykurcz trwał już tyle czasu. Oszczędzam się, od 7 miesięcy nie byłem na siłowni. Na manualną terapię będę chodził dalej ale chce sobie pomóc w domu żeby było szybciej. Czytałem coś o gorących kąpielach i rozciąganiu mięśni właśnie zaraz po tym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754697
Problemy z aparatem ruchu stają się coraz bardziej powszechne. Wraz z wiekiem zaczynają wychodzić różnego rodzaju błędy z samego dzieciństwa i to one w dużej mierze przekładają się na naszą sprawność fizyczną stawów i mięśni. Już od dziecka mało kto zwraca uwagę na prawidłową postawę w czasie siedzenia, czy spania. Wraz z wiekiem przekłada się to na nasze zdrowie i odczuwanie różnego rodzaju bólu w okolicach stawów lub kręgosłupa.

W Twoim przypadku problem jest właśnie z plecami i nadgarstkiem. Wydaje się, że oba problemy nie łączą się ze sobą. Jednak w rzeczywistości może być inaczej. Pojawił się jakiś stan zapalny i ciężko jest się go pozbyć. Niestety, jeżeli różni fizjoterapeuci i lekarze nie są w stanie pomóc, to trudno, żebyśmy my na internecie wskazali Ci, co należy zrobić i co jest powodem dolegliwości.

Bez wątpienia warto zwrócić uwagę na:

- solidną rozgrzewkę przed treningami,
- poprawną technikę ćwiczeń,
- stałe rolowanie i rozciąganie mięśni,
- zdrową i urozmaiconą dietę,
- stałe wizyty u fizjoterapeuty,
- suplementację.

Być może właśnie ta ostatnia może coś pomóc, jeżeli reszta jest już wprowadzona i przestrzegana. W badaniach naukowych, jako związki zmniejszające stany zapalne, bardzo dobrze sprawdzają się tutaj:

- Boswellia Serrata: https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Boswellia_Serrata-opis38787.html
- Omega 3: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Omega_3-opis34957.html
- MSM: https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_MSM-opis38505.html


Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
siwydym89
W między czasie usg(nic nie wykazały) , rtg, kilka wizyt u różnych lekarzy itd. Nikt nic nie widział a nadgarstek dalej bolał. Byłem chyba u 3 czy 4 fizjoterapetów i każdy zgodnie mówił, że mam przykurcz mięśni pleców, karku i to taki konkretny.


raz piszesz o diagnostyce nadgarstka a następnie o plecach
dolegliwości pleców pojawiły się po urazie nadgarstka ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Dokładnie. Dolegliwości pleców pojawiły się po nadgarstku z tym, że mam wrażenie że nadgarstek zaczął mnie ciągnąć bo w kręgosłupie coś nie grało. Tak zresztą mówiło mi dwóch fizjoterapeutów. W samym nadgarstku nie ma absolutnie nic, żadnych zmian patologicznych. Miałem dwa razy usg robione, rtg i byłem u dwóch różnych ortopedów. Był tylko przykurcz, tak jak by mięsień był za krótki w nadgarstku przy przyczepie jakimś. Leczyłem ten nadgarstek i w pewnym momencie, sam nie wiem z czego, na pewno nie było to po jakimś urazie mechanicznym, po prostu się obudziłem rano i byłem mega sztywny, bolały mnie plecy i kark. Mam małe dzieci i ciągle na rękach chociaż od kilku tygodni odpuściłem ich noszenie. No i tak się bujam. Raz boli mnie dół pleców a raz góra a innym razem kark. Raz czuje mrowienie pod łopatką prawą a raz na środku pleców. Jednego dnia ciągnie mnie nadgarstek a na drugi dzień już nie. Wypuklinę niby wykluczyli bo to nie objawy są pod nią ale jeszcze będę robił reznonas. Przed momentem wyszedłem z bardzo gorącej kąpieli i czuje się dużo lepiej. Mięśnie się rozgrzały ale rano znowu będę sztywny jak kołek.

Najlepsze w tym wzszystkim jest to ze ja nosze dzieci na prawej rece i boli mnie prawy nadgarstek i plecy a zona nosi na lewej rece i boli ją nadgarstek dokladnie w tym samym miejscu co mnie i plecy tak samo. To jakieś przeciazenie moim zdaniem tylko jak dziadostwa sie pozbyć.


Zmieniony przez - siwydym89 w dniu 2018-06-13 08:00:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Bóle całych pleców zmieniające swoje nasilenie, mrowienie itp. to nie są objawy przeciążenia sam dolegliwości w nadgarstku mogą być nie związane z nim bezpośrednio a z kręgosłupa czy zaburzonego napięcie w całej sekwencji mięśniowo-powięziowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Okej ale co z tym zrobić? Terapia manualna czy rezonans? Kazdy fizjo który dotknie moich pleców mówi ze jestem bardzo sztywny i mięśnie spiete. Pod prawą łopatke nie moge palca włożyć a pod lewą bezproblemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Najpierw porządne badanie kliniczne podczas wizyty u specjalisty (lekarza , osteopaty, fizjoterapeuty) i po nim dalsze zalecenie. Skąd jesteś może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Rezonans masz zaplanowany, także go zrób. Powinien być wykonywany w przypadku przeciągających się dolegliwości. Jest szansa, że wyjdzie na nim coś przykrego, ale szczęśliwie niewielka.
Skoro 3-4 fizjoterapeutów Ci nie pomogło, to marna szansa, że pomoże Ci piąty.
To że dolegliwości znikają i wracają świadczy o tym że jest jakiś czynnik podtrzymujący dolegliwości. Niestety nie zawsze może poradzić sobie z nim fizjoterapeuta.
Poproś tego piątego, aby nauczył Ci się jak samodzielnie z tym sobie radzic.
Mobilizacje, masaż punktów bolesnych, rozciąganie. Jest sporo sposobów. Gorąca kąpiel również do nich należy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
U lekarzy bylem juz pięciu a u fizjo chyba 3 albo 4 wiec nie widze sensu zeby konsultowac to z następnymi bo kazdy mowi to samo. Rtg usg badania moczu krwi hormony i inne cuda u reumatologa rowniez. Mam pospinane miesnie ktore nie chca puscic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Bomber - nie wiem czy może wyjsc cos gorszego jak przepuklina ktorej podobno ja nie mam. Tak mówiło kilku lekarzy. No wlasnie o takie rzeczy mi chodzi, co moge zrobić w domu. Myślałem ze cos poradzicie. Mięśnie sa ze sobs powiazane i kazdy ciagnie w swoja strone i jednego dnia boli mnie tam a innego gdzie indziej. Nie bez znaczenia nia pewnie jest to ze schudlem 20 kg w 8 miesiecy. Fizjo powiedział mi ze miesnie mam mocne i nie musze ich wzmacniać zeby lepiej kregoslup trzymały tylko problem jest w ich napięciu. Tak jak wspomniałem zona ma to samo tylko z drugą reka bo na niej nosi dzieciaki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Co może wyjść gorszego? Np. nowotwór, ale tak jak pisałem, to bardzo mało prawdopodobne.
Cięzko nauczyć kogoś autoterapii przez Internet. Co prawda na youtube jest już pełno filmów, ale mimo wszystko.
Są organizowane specjalne kursy dla pacjentów, ale to kosztowne i trzeba poświecić kilka dni.
Dlatego proponowałem, abyś udał się do fizjoterapeuty z prośbą o szkolenie z autoterapii a nie leczenie.

Na YT możesz poszukać takich haseł:

foam thoracid
back stretch
upper back lacrosse ball

Warto też wiedzieć, że czasem przyczyną utrzymujących się dolegliwości jest przewlekły, często niedostrzegany stres.

Aha, przy tak długich dolegliwościach warto zrobić jakieś badania krwii, może nawet jakieś podstawowe odczynniki reumatologiczne. Ale to też raczej na wszelku wypadek.

Hehe, nieżle sie wstrzeliliśmy 21:03. Napisałem odpowiedź na Twoje wątpliwości zanim zdążyłeś je wysłać




Zmieniony przez - bomber w dniu 2018-06-14 09:43:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Hehe :)

Badania krwi miałem robione nie raz i nie dwa. Te pod zapalenie stawow jak ob i te drugie również. Regularnie robie i wszystko okej. Jezeli chodzi o stres to trafiłeś w 10. Mam mega stresująca prace i przez ostatni rok bardzo po dupie dostałem. Dziwni mnie to że tskie tabletki jak olfen uno czy zastrzyku jak aglan nie pomagają gdzie innych stawia to na nogi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to ginekomastia? Czy tłuszcz?

Następny temat

sex po odstawianiu sterydow

WHEY premium