SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Przewlekła biegunka

Wysłana -
Cześć, od 3 miesięcy mam dietę i jakoś od dwóch i pół mam biegunkę i bóle w okolicach żołądka bardzo często po jedzeniu. Od lekarza dostałem tabletki na jelito drazliwe, w jak je jadłem to połowa objawow ustapila, Bobek wyglądał prawie normalnie - tabletki się skończyły i wszystko się nawrocilo.

Mam to po każdym posiłku, nawet pojednym jajku rano, juz próbowałem z jedzeniem i to chyba nie wina posiłków

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
A jak jadłes "przed dieta"? Masz duzo kcal i bardzo dużo tłuszczy, które tak mogą działac. Zredukowałabym tłuszcze znacznie. I wyrzuciła płatki owsiane z pierwszego posiłku.
Wysłana -
Przed "dieta" jadłem prawie tak samo, tylko kaloroi mniej. Spokojnie, z moim metabolizmem nie tyje przy tym zapotrzebowaniu. Kiedyś byłem na diecie masowej opierajacej się na tłuszczach nasyconych i nie miałem żadnych problemów w WC
Wysłana -
jak nie wiesz od czego, to przebadać układ pokarmowy, bo to nie jest normalna sytuacja jak po każdym posiłku Cię łapie.
Wysłana -
Nie tyjesz bo nie trawisz dobrze i nie przyswajasz. Jeśli lekarz stwierdził jelito drażliwe, to ja bym obcięła kalorie, przeszła na niższa ilość tłuszczy, i obserwowała. To, że kiedyś było dobrze, nie znaczy, że teraz tez będzie. Oliwa to nie są nasycone kwasy tłuszczowe tak na marginesie.
Wysłana -
jaki lek brałeś?
jak wyżej, w pierwszej kolejności wywaliłbym płatki owsiane, jeśli nie pomoże to nabiał spróbować odciąć

aa no i oczywiście podstawowe badania diag

Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2018-06-04 10:53:18
Wysłana -
Na start zdecydowanie zmniejszyć liczbę tłuszczy w diecie oraz wykonać podstawowe badania laboratoryjne
Wysłana -
Jutro ide do lekarza na dalsza czesc konsultacji.

Jak się bada układ pokarmowy?

Tak na marginesie, zadam drugie pytanie bo widze ze naprawde potraficie rzucic paroma dobrymi pomyslami:
od tygodnia mam problem z zasypianiem po posilku Zdarzylo mi sie juz 2 razy po drugim sniadaniu w pracy doslownie zasnac przy maszynie na ~1 godzine, nawet jak mnei budzili to ledwo kontaktowalem

Juz ktorys raz ostatnio jak wracam, zjem obiad to mija chwila i ja po prostu ledwo co zdaze budzik nastawic lub wyslac sms zeby mnie ktos obudzil, bo padam i spie - Dzis wrocilem o 15, zjadlem o 16 i dup, przed chwila (20:45) wstałem i od razu zmierzylem cisnienie - 105/50.
Ostatnio jak zasnalem o 18, to wstalem o 9 rano, budzik do pracy nie zadzialal. Tak samo w weekend, w nocy 11 godzin snu, wstaje, sniadanko o 7 i GameOver, spie do 14..
Wysłana -
badania w zależności od tego czego się szuka - krew, kał, endoskopowe, usg itp.
Te mulenie po posiłkowe, pierwsze co się nasuwa to jakieś problemy z gospodarką cukrową. imo wskazana szeroka diagnostyka
Wysłana -
Te dolegliwości raczej nie mogą być wywołane cypionatem testosteronu, prawda?
Wysłana -
biegunki czy zjazdy po posiłkowe?
ogólnie to niet, chyba że widzisz idealną zależność między wystąpieniem dolegliwości a wprowadzeniem teścia, wtedy można się zastanowić

Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2018-06-05 06:33:55
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź