SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przewlekły ból całych pleców spowodowany przykurczem mięśni. Pomocy.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 13916

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Dla objawów spowodowanych stresem charakterystyczny jest krótkotrwały efekt leczenia manualnego i brak lub bardzo nikłą odpowiedź na leki przeciwbólowe i miorelaksanty.
Także jak to napisałeś, to od razu miałem podejrzanego, ale nie chciałem wyjeżdżać, bo ludzie blokują się jak im się mówi o stresie.
Pierwszy krok to przyjęcie takiej możliwości do wiadomości.
Wielu ludzi myśli, że jak stres, to ból jest urojony. Nie jest. W tkankach miękkich są fizyczne zmiany powodujące ból, najczęściej odwracalne.
Dlatego oprócz przeciwdziałania stresowi warto nauczyć się fizycznej autoterapii.
Na szkoleniach, o których pisałem uczy się też pacjentów technik radzenia sobie ze stresem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
No to pasuje idealnie! Moze i siedzi to w glowie bo jak wezme jakas tabletkę do buzi to podswiadomie chce zeby ona mi pomogla i po 2 minutach czasem mnie juz nie boli a wiadomo ze nie ma prawa jeszcze lek działać. A jakies leki na nerwice mysle ze by pomogły? Ja ogolnie mam stwierdzoną nerwice zawodową ale nie biore leków bo dobrze się czułem i odstawilem . Bralem cloranxen 10.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Leki "na nerwicę" mogłyby pomóc, ale te bardziej do długotrwałego stosowania, od psychiatry. Bo klorazepan jest tylko na krótko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Czyli co konkretnie radzisz? Co bys zrobił ma moim miejscu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
siwydym89
U lekarzy bylem juz pięciu a u fizjo chyba 3 albo 4 wiec nie widze sensu zeby konsultowac to z następnymi bo kazdy mowi to samo. Rtg usg badania moczu krwi hormony i inne cuda u reumatologa rowniez. Mam pospinane miesnie ktore nie chca puscic.


samemu sobie na pewno nie pomożesz, Twój wybór
to że był u trzech nie oznacza że czwarty mu nie pomoże , zależne od wielu czynników jak tego jaki był to fachowiec oraz w czym się specjalizuje
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Na Twoim miejscu dowiedziałbym się jak z grubsz działają mięśnie. Jakie są techniki ich relaksacji. Masaż punktów bolesnych, mobilizacje, rozciąganie (różne rodzaje), może jakiś TENS (aparat kosztuje 200 zł). Regularna autoterapia pomoże doraźnie i także długoterminowo, ale nie spodziewaj się, że na 100%.
W sferze emocjonalnej może jakiś kontakt z psychologiem, bądź zwyczajnie rozmowy z osobą bardziej doświadczoną i rozumiejącą Twoją sytuację. Może poczytaj o stresie, nie wiem czy wiesz, że odczuwanie stresu jest czymś bardzo subiektywnym. W ostateczności psychiatra.
Może jakieś techniki reklaksacyjne (Schulz, Jacobsen), może medytacja. Ale nie na każdego to działa.
No i rezonans oczywście do zrobienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
A pompki mogę robić zeby spróbować "to" rozruszac czy mogą zaszkodzic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Możesz śmiało próbować obserwując swój organizm. Każda aktywność po której będziesz czuł się dobrze jest wskazana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Rodzinna przepisała mi clonazepamum. Twierdzi, że pomoże w stresie i zwiodcza też mięśnie. Czytam o tym leku w necie to masakra. Psychotrop jakiś silny podobno. Co sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
A drugie pytanie - leki typu sirdalud czy baklofen po jakim czasie powinny dzialac? Bo ja bralem tydzien nie pomagalo i odstawialem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to ginekomastia? Czy tłuszcz?

Wiecej