SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przetrenowanie.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1360

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 647 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24355
Mam nadzieję że dobry dział.

W 2014 roku zacząłem trenować boks. Biegałem bardzo dużo w dni nietreningowe. Mało jadłem bo chciałem żeby mi waga szybciutko zleciała. Ze 130 kg zleciałem na 105 w 4 miesiące. Od tamtej pory miałem takie objawy:

-Bóle mięśni (szczególnie nóg)
-Męczyłem się BŁYSKAWICZNIE. 2 kółka wokół sali już miałem dość.
-Nie mogłem się dobrze wyspać (ile bym nie spał).
-Krew z nosa lała się 2 razy w tygodniu

Potem sekcja upadła, a ja po kilku miesięcznej przerwie (ta przerwa nie pomogła za bardzo) wróciłem na siłownie. Trenuję już 2 lata regularnie. Cały czas jestem zmęczony nie mam sił na nic, na samą myśl o tym że muszę iść na siłownie mnie mdli ale staram się chodzić. Wcinałem BCAA i ZMA niestety niewiele to dało.

Na każdą partię robię 21 serii podstawowych + z 5 na dobitkę małym ciężarem. I tak się zastanawiam czy zamiast jakiś problemów zdrowotnych nie mam po prostu przetrenowania. Dopadła mnie Apatia i objawy które wyżej wymieniłem.. Przerwy od treningu wolałbym nie robić. Myślałem że może wypadałoby zakupić jakąś kreatynę? Co by mogło mi pomóc w pozbyciu się przemęczenia??

Trenuję 4 razy w tygodniu w związku z czym 2 treningi mam pod rząd. Staram się dawać sobie ostro w dupę, gdyż mam problem z pozbyciem się tłuszczu z brzucha. Trenuję na dużych ciężarach np Klata 5 serii po 5-7 powtórzeń 120 kg a potem zrzucam do 70 i jadę na maxa 2 serie.


Podsumowując:
1.Czy może to być przetrenowanie? (Robiłem badania teścia, i wszystko z 5 razy przez 2 lata, wszystko jest w BARDZO dobrym stanie)
2.Czy branie Kreatyny itp. może Pomóc?
3.No i oczywiście czy jest sens robienia tylu serii szczególnie na małe partie??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
1 z taką nadwagą to jest oczywiste że nogi mogą boleć tym bardziej stawy
2 brak kondycji za mało pożywienia, brak energii na treningi
3 wina np złego odzywiania
4 nie wiem może też brakować jakichś mienrałów, naczynka są słabe, problemy z ciśnieniem.

Rozpisz plan i to jak się odżywiasz i obecne parametry.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Tak objętościowy trening plus przegłodzenie się: kortyzol wywalony i prolaktyna. A zamiast pakować jak milion serii byś dał sobie 3 dni siłownia + 2x tabata, sprinty. Za mało kalorii i za dużo treningów = zastopowany metabolizm i paradoksalnie samar nie schodzi. Ale po 6 latach na forum powinieneś to już wiedzieć;)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776904
To może być faktycznie przemęczenie lub lekkie przetrenowanie. Może za mało jesz ? Trudno dojść co się dzieje ale objawy są niepokojące.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Tak, wychodzi na to, że nadal jesteś nadgorliwy... trzeba koniecznie przeanalizować dietę i trening, trening już na wstępie należy ułożyć tak, zeby przez jakis czas byl dość lekki, oczywiście z coraz to- stopniowo dozowania- zmiana intensywności na coraz większa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 647 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24355
Odświeżam. Od dłuższego czasu coraz gorzej jest wybrać mi się na siłownie, nie mam w ogóle libido, nie mogę się skoncentrować na siłowni. Czyli praktycznie zostało to co było, rok temu miałem okres lepszego samopoczucia po przejściu na trening z małymi ciężarami. Później przez rok trenowałem na dużych. Zastanawiam się czy po trzech latach treningu może pora na roztrenowanie? Albo przerwę od siłowni? DO tej pory miałem tylko dwie krótkie tygodniowe przerwy z powodu zapalenia oskrzeli i zatrucia pokarmowego. Czy objawy, które mnie męczą mogą być wynikiem przetrenowania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776904
Myckol57
Odświeżam. Od dłuższego czasu coraz gorzej jest wybrać mi się na siłownie, nie mam w ogóle libido, nie mogę się skoncentrować na siłowni. Czyli praktycznie zostało to co było, rok temu miałem okres lepszego samopoczucia po przejściu na trening z małymi ciężarami. Później przez rok trenowałem na dużych. Zastanawiam się czy po trzech latach treningu może pora na roztrenowanie? Albo przerwę od siłowni? DO tej pory miałem tylko dwie krótkie tygodniowe przerwy z powodu zapalenia oskrzeli i zatrucia pokarmowego. Czy objawy, które mnie męczą mogą być wynikiem przetrenowania?


Od kiedy masz takie przypadłości? To jest okres 1-2 tygodni czy może dłużej?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 647 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24355
Z 3 lata, odkąd zacząłem ciężko trenować, właściwie nawet 4. Robiłem wszelkie badania wszystko w normie.


Zmieniony przez - Myckol57 w dniu 2018-08-03 20:05:43
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776904
Myckol57
Z 3 lata, odkąd zacząłem ciężko trenować, właściwie nawet 4. Robiłem wszelkie badania wszystko w normie.



Zmieniony przez - Myckol57 w dniu 2018-08-03 20:05:43


To daj nieco odpocząć organizmowi może faktycznie lekkie przemęczenie Cię dopadło. Podjedz dobrze w granicach rozsądku, postaraj się wyspać i dać sobie luzu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tniemy ! Redukcja - cardio

Następny temat

Asymetria klatki piersiowej

Wiecej