SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przetrenowanie...jak z niego wyjść?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3688

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
Witam. Postaram się opisać w wielkim skrócie co mnie spotkało a więc: Od 1 Maja 2016 roku zacząłem ćwiczyć FBW. Ćwiczyłem w systemie 1 dzień treningu, 2 odpoczynku. Z czasem pojawiły się u mnie widoczne efekty w postacie rzeźby, ale i przede wszystkim siły. Moją życiową formę miałem ostatni raz w grudniu. Wtedy to zaczynałem odczuwać efekty zmęczenia, które zbagatelizowałem. Stopniowo moje mięśnie tracily siłę i stawały się obolałe. Pod koniec lutego musiałem przerwać treningi z uwagi na bóle mięśniowe i dopiero wtedy zrobiłem sobie przerwę, która trwała 2 miesiące. Po tym czasie postanowiłem na nowo zacząć treningi w bardzo spokojnym tempie, ale już podczas pierwszego ćwiczenia na biceps, na najmniejszym ciężarze jaki miałem poczułem bardzo silny ból w koniuszkach bicepsów. Od tego czasu do końca czerwca odczuwałem silne bóle w bicepsie, które uniemożliwiały mi normalne funkcjonowanie. Nie mogłem dźwigać lekkich rzeczy, ponieważ odczuwałem ból. Jestem pewny, że się przetrenowałem i bardzo żałuję, że w optymalnej formie w jakiej byłem w grudniu, nie zrobiłem żadnej przerwy. Zaprzepaściłem tym samym ciężką pracę pełną wyrzeczeń, ponieważ wszystkie efekty jakie udało mi się osiągnąć lecą na łeb i na szyję. Na ten moment najważniejsze jest jednak dla mnie, żeby pozbyć się bólu w bicepsach i w łydkach, które nie dają mi spokoju od początku lipca.

W związku z tym mam parę pytań:

1. Czy ktoś z was również przechodził przez taki etap przetrenowania?

2. Jak sobie z nim poradziliście?

3. Co zrobić, zeby ból mięśni ustąpił?

4. Co jeść w tym czasie, żeby pomóc mięśnią wrócić na właściwy tor?

5. Ile czasu potrzeba, żeby pozbyć się bólu?

6. Czy będę mógł jeszcze kiedykolwiek ćwiczyć?

Bardzo proszę o pomoc. Liczę na rady, które wynikają z waszych przeżyć i wiedzy, ponieważ artykuły dostępne w internecie nie wyczerpują moich potrzeb związanych z tym zagadnieniem.

Chciałbym po prostu normalnie funkcjonować i pracować, ale obecny ból mi to w znacznym stopniu uniemożliwia. Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Kroko93
Witam. Postaram się opisać w wielkim skrócie co mnie spotkało a więc: Od 1 Maja 2016 roku zacząłem ćwiczyć FBW. Ćwiczyłem w systemie 1 dzień treningu, 2 odpoczynku. Z czasem pojawiły się u mnie widoczne efekty w postacie rzeźby, ale i przede wszystkim siły. Moją życiową formę miałem ostatni raz w grudniu. Wtedy to zaczynałem odczuwać efekty zmęczenia, które zbagatelizowałem. Stopniowo moje mięśnie tracily siłę i stawały się obolałe. Pod koniec lutego musiałem przerwać treningi z uwagi na bóle mięśniowe i dopiero wtedy zrobiłem sobie przerwę, która trwała 2 miesiące. Po tym czasie postanowiłem na nowo zacząć treningi w bardzo spokojnym tempie, ale już podczas pierwszego ćwiczenia na biceps, na najmniejszym ciężarze jaki miałem poczułem bardzo silny ból w koniuszkach bicepsów. Od tego czasu do końca czerwca odczuwałem silne bóle w bicepsie, które uniemożliwiały mi normalne funkcjonowanie. Nie mogłem dźwigać lekkich rzeczy, ponieważ odczuwałem ból. Jestem pewny, że się przetrenowałem i bardzo żałuję, że w optymalnej formie w jakiej byłem w grudniu, nie zrobiłem żadnej przerwy. Zaprzepaściłem tym samym ciężką pracę pełną wyrzeczeń, ponieważ wszystkie efekty jakie udało mi się osiągnąć lecą na łeb i na szyję. Na ten moment najważniejsze jest jednak dla mnie, żeby pozbyć się bólu w bicepsach i w łydkach, które nie dają mi spokoju od początku lipca.

W związku z tym mam parę pytań:

1. Czy ktoś z was również przechodził przez taki etap przetrenowania?
Obstawiałbym raczej na jakiś stan zapalny w organizmie, problemy z układem mięśniowym, dna moczanowa itp. Raczej po systemie 1 dni on 2 dni off nie powinno dojść do przetenowania

2. Jak sobie z nim poradziliście?
Przede wszystkim skupiłbym się na regeneracji, więcej snu, odpoczynku, jeśli to nie pomaga. To badania jak kreatynina, CRP, OB

3. Co zrobić, zeby ból mięśni ustąpił?
jw jeśli ból jest ciągle to jest coś nie tak w organiźmie
4. Co jeść w tym czasie, żeby pomóc mięśnią wrócić na właściwy tor?
Dieta zbilansowana, jak najmniej przetworzona, unikanie substancji prozapalnhych jak trans, za dużo omega -6
Włączyłbym omega - 3, odpowiednia podaż składników mineralnych, witamin
5. Ile czasu potrzeba, żeby pozbyć się bólu?
trudno określić
6. Czy będę mógł jeszcze kiedykolwiek ćwiczyć?
Na pewno :_
Bardzo proszę o pomoc. Liczę na rady, które wynikają z waszych przeżyć i wiedzy, ponieważ artykuły dostępne w internecie nie wyczerpują moich potrzeb związanych z tym zagadnieniem.

Chciałbym po prostu normalnie funkcjonować i pracować, ale obecny ból mi to w znacznym stopniu uniemożliwia. Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Podobnie jw do przetrenowania w takim układzie nie bardzo miało jak dojść a druga kwestia że przy 2 miesięcznej przerwie zregenerowałbyś się , należy szukać innej przyczyny.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
1. yep
2. ciągle sobie radzę, w wielkim skrócie dbając o każdy aspekt od diety, mocne ograniczenie treningów, wiele innych pierdół. Ciężko to teraz nazwać stricte przetrenowaniem, ja zignorowałem symptomy prowadząc do dalszych problemów zdrowotnych i to teraz nimi się zajmuję.
3. zależy czym jest spowodowany, też nie uderzałbym w przetrenowanie jak koledzy wyżej - ogólnie jest bardzo ciężko do niego doprowadzić
4. dokładnie jak wyżej. Ma być zdrowo, osobiście wskoczyłbym lekko na dodatni bilans kalorii.
6. na 99% tak ;p .

wykonaj może podstawowe badania z krwi w labie. No i powiedz oczywiście jak ta twoja dieta wygląda w ogóle, tryb życia itp. - bo to są podstawy, jeśli o nie nie zadbasz to powrót do normalniej dyspozycji może trwać wspomniane lata.


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-07-26 11:58:59
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Co to jest koniuszek bicepsa?
Bóle bica to nie jest przetrenowanie
Cieszymy się że ból uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie a Ty wolisz pytać na forum co się z Tobą dzieje.

Nie pomyślałeś geniuszu żeby z takim czymś iść do lekarza i uzyskać skierowanie na jakieś prześwietlenie? Przecież to nie jest normalne żeby po 2 miesięcznym okresie bezczynności po jednej serii uginań zostać kaleką, a co gdybyś musiał butlę z gazem wnieść na 4 piętro? Spekuluję że ręce by Ci się oderwały od tułowia i stoczyły po schodach razem z butlą

Ta ręka Cię boli nawet kiedy butelkę z wodą podnosisz? Jak śpisz, chodzisz, siedzisz na kiblu? Co to za ból, promieniujący, miejscowy? Miejsce bólu zmieniło kolor albo jest ciepłe?
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
skoro się nie regenerujesz to może masz jakieś zaburzenia wchłaniania? te mięśnie rozciągasz, kiedy?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To nie kwestia regenerowania nie ma zwyczajnie po czym , trzeba się udać do specjalisty i zrobić diagnostykę a co wyjdzie wówczas dalej w odpowiednim kierunku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
Jak masz problemy z wchłanianiem to nie musisz nic trenować żeby się "przetrenować" bo jedzenie się nie wchłania i jesteś coraz słabszy nie ważne jaki trening i jak długa przerwa, nie dostarczasz mikro i makroelementów, objawy by się zgadzały i jest to jakaś opcja którą wypadało by obalić lub potwierdzić. Ze specjalistami jest tak że albo wykryją albo i nie, ale udać się trzeba niezwłocznie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Się zgadzam jak najbardziej. Nawet podstawowa morfologia i lipidogram mogłyby pokazać czy nie ma jakichś poważniejszych zaburzeń jeśli chodzi o wchłanianie, czy nie ma jakiegoś innego problemu zdrowotnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5
Cześć, a co uważacie o Ashagandha? Warto to brać, żeby mieć więcej sił?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
fajny produkt, ale masz zbyt uogólniony cel
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odstające pośladki przysiady martwe ciągi [+18]

Następny temat

Domowe mikstury przeczyszczające

WHEY premium